Dovolenky podľa znamení. Kam to ťahá vašu dušu?

03.06.2022

Letná dovolenková sezóna sa práve začína. Až do konca septembra bude nebo pokryté tisíckami lietadiel so zvedavými turistami, ktorí budú chcieť spoznávať iné kúty zemegule. A to je dobre. Veď cestovanie disponuje množstvom plusov. Človek vďaka nemu pookreje, načerpá nové sily, odhalí nepoznané kultúry a prebudí v sebe ducha vše-tolerancie. Áno, je dokázané, že ľudia, ktorí milujú "putovanie" po svete, sú voči inakostiam rôzneho druhu oveľa zhovievavejší.
Zistite práve teraz, či vo vašom ja drieme skutočná cestovateľská duša...


Barani
Prvé znamenie zvieratníka potrebuje akčnú a dynamickú dovolenku - bez zbytočného lehnenia. Baranom ulahodia aj dobrodružné či mierne adrenalínové cesty. Na dovolenkách sa neradi prispôsobujú, a to pre tvrdohlavé ja.
Túžba cestovať: 70 %


Býci
Zemskí jedinci obdivujú počas zájazdov najmä prírodu. Páčia sa im pestrofarebné kvety, ktoré opeľuje hmyz. Industriálne lokality im príliš nerežú. Na dovolenku by sa mali vydať buď v máji, alebo potom až v septembri, a to preto, že prílišné teplo neznesú.
Túžba cestovať: 60 %


Blíženci
Tretie znamenie zvieratníka, ovládané Merkúrom, potrebuje takzvanú živú dovolenku, čiže zájazd, počas ktorého sa ustavične niečo deje. O spoločenskosť a zábavu by malo byť vždy dobre postarané. Mnohí Blíženci zažívajú počas dovoleniek početné flirty.
Túžba cestovať: 85 %


Raci
Citliví jedinci - narodení v júnovo-júlovej etape - potrebujú romantické prostredie s príjemným fluidom. Ideálnym variantom je, ak zájazd absolvuje celá rodina.
Túžba cestovať: 55 %


Levi
Takzvaní ohniváci si potrpia na luxus a prestíž. Preto by do dovolenky mali vraziť viac peňazí. Ošumelá chalúpka v lese ich ja neulahodí. Zájazd treba absolvovať so životnou polovičkou alebo so skvelou partiou.
Túžba cestovať: 65 %


Panny
Zemskí jedinci prahnú po dovolenke, kde bude všetko fungovať ako švajčiarske hodinky - raňajky o pol siedmej, potom lehnenie pri mori, obed presne na poludnie, popoludňajší výlet s fixne vyhraneným programom a večer sedenie pri drinku približne do desiatej. Pannám ulahodia destinácie s bohatou históriou.
Túžba cestovať: 55 %


Váhy
Septembrovo-októbroví jedinci milujú spoločnosť. Preto je žiaduce, aby si v cestovke vybrali zájazd bohatý na ľudský "džavot". Strohé a nudné lokality ich naplnia disharmóniou.
Túžba cestovať: 70 %


Škorpióni
Vodní jedinci patria do spektra mystických a tajomnom dýchajúcich ľudí. A rovnaké dovolenky aj vyhľadávajú. Musí z nich sálať čosi nadpozemské a kúzelné. V mori by mali tráviť maximum času - vodný živel z nich vysáva negatívne energie.
Túžba cestovať: 70 %


Strelci
Strelci sú rodení bádatelia. Radi skúmajú a objavujú nové veci. Fascinuje ich história - zvlášť taká, ktorá je zahalená oparom tajomna a nedostupnosti. Tomuto faktu by mali prispôsobiť aj výber dovolenky. Lehnenie pri mori - bez zážitkov - ich ja neakceptuje.
Túžba cestovať: 90 %


Kozorožci
Zemskí jedinci - podobne ako Býci a Panny - majú silné spojenie s prírodou. Potrpia si na to, aby ich počas dovolenkovania obklopovalo príjemné naturálne prostredie. Uprednostňujú pokoj pred hlukom.
Túžba cestovať: 60 %


Vodnári
Vodnári patria do vejára inovatívnych jedincov. Milujú všetko, čo je novátorské a svieže. Aj preto by mali siahať po destináciách, kam nechodí "bežná masa" ľudí. Potrpia si na spoločnosť, a preto je žiaduce, aby siahli po zájazde s bujarejším večerným životom.
Túžba cestovať: 80 %


Ryby
Posledné znamenie zodiaku miluje vodu - a preto je mu viac-menej jedno, kde strávi dovolenku. Dôležité je, aby sa mohlo močiť v slanom "poklade". Ryby uprednostňujú romantické a tichšie prostredia.
Túžba cestovať: 80 %


Výhody dovolenkovania
*Vďaka cestovaniu sa vzdelávame. Spoznávame iné kultúry, zvyky, obyčaje, historické či prírodné pamiatky. Empíria je múdrosť.


*Spoznávaním sveta sa otvárame inakosti a odlišnosti. Je dokázané, že ľudia, ktorí viac cestujú, bývajú menej homofóbni ako tí, ktorí sedia medzi štyrmi stenami.

 
*Dovolenky nám pomáhajú vyvetrať si hlavu, a to zvlášť v krízových situáciách, keď človek čo-to prežije a potrebuje zabudnúť na staré krivdy. Áno, reč je napríklad o rozchode či výpovedi v práci.


*Cestovanie aktivuje takzvaného ducha rozhodnosti, a to v momentoch, keď človek balansuje a nevie, či sa má vydať tou, alebo onou cestou. Dovolenku mu prečistí myseľ - a na základe toho uskutoční kvalitný a progresívny verdikt.


*Vďaka cestám máme harmonickejšiu psychiku. Či si to priznáme, alebo nie, po dovolenke sme odľahčenejší.


*Dovolenky zlepšujú vzťahy. Počas ciest do dvojici sa do partnerstiev alebo manželstiev vlievajú nové a svieže energie. Často sa stáva, že páry, ktoré nevedia počať dieťatko v domácich podmienkach, "zamiesia cesto" v inej krajine.


*Cesty do cudziny sú veľakrát takzvaným volaním duše. Ak dlhodobo túžime nakuknúť do určitej krajiny, pravdepodobne to nebude náhoda. S príslušnou lokalitou nás môžu spájať karmické väzby - teda akési nitky z minulých inkarnácií. V bežnom živote sa často stáva, že ľudia, ktorí rešpektujú hlasy duše - a vydajú sa do žiadanej destinácie, v nej v konečnom dôsledku aj ostávajú. Skrátka - zakorenia sa tam. Nájdu si prácu, prípadne aj životnú polovičku.