Horoskop symbolov šťastia. Tieto osobné znaky vám privodia vše-hojnosť

05.05.2021

Runové znaky, posvätné vzorce, amulety, talizmany, mandaly, vizualizačné obrazce - človek je s magickými pomocníkmi spätý od nepamäti. 

Keď verí v ich silu, umožňujú mu ľahšie zvládať nástrahy života, prípadne i odvracať "buchnáty" osudu. 

Zo špeciálneho kartoskopu sa dozviete, aký liečivý či harmonizačný symbol je ten váš.


Baran

Existuje kúzelný symbol, ktorý človeku prináša celostnú harmóniu, no zároveň sa stará o prítok komplexnej hojnosti - duchovnej aj materiálnej. Reč je o lotosovom znaku. Mnohé národy považujú lotos za kvet šťastia. A rovnakými atribútmi oplýva aj samotný symbol. Zabezpečuje pokoj a mier, dáva do poriadku familiárny "bunky", párom, ktoré prahnú po potomstvu, vysiela požehnávajúce vibrácie. Lotos sa vo feng-šuej mystike zužitkúva ako silný aktivátor šťastia a absolútnej prosperity. Majstri staročínskej filozofie v tom majú jasno: lotosový symbol - napríklad v podobe svietnika umiestneného v spálni - sa postará o skvalitnenie "ľúbosti" a intimity. Lotos v kancelárii magnetizuje nových klientov aj zákazníkov. No a čaro-kvet v podobe amuletu - trebárs ako súčasť náramku či náhrdelníka - dodáva jeho nositeľovi liečivé energie do štvrtej, teda hrudnej alebo srdcovej čakry. To znamená, že osoží pri liečení srdcovo-cievneho aparátu. Lotos symbolicky vyrastá z bahna - kalnej vody - čo vo feng-šuej spiritualite indikuje úspešné zdolanie prekážok a premenu negatívnych energií na energie pozitívne.


Býk

Býci, vaším liečivým či harmonizačným symbolom sa stávajú anjelské krídla. Stačí si ich vizualizovať, prípadne si zadovážte šperk s ich vyobrazením. K dispozícii sú rozličné bižutériové doplnky, ale aj kvalitné ozdoby z drahých kovov. Krídla anjelských bytostí patria do spektra kúzelných symbolov od nepamäti. V období stredoveku boli znamením rýchlosti, sily a ctižiadostivosti - a preto sa medzi kultúrnymi pamiatkami z danej doby objavujú sochy okrídlených koní alebo levov. V súčasnosti indikujú najmä ochranu a duchovný rozmach. Majstri spirituálnych vied odporúčajú anjelské krídla najmä v spojitosti s vytváraním pomyselného strážneho štítu okolo človeka - teda energie, ktorá bráni vo vpustení negatívnych vibrácií do aury. Krídla svetelných entít - postáv dobra, lásky a požehnania - tiež zveľaďujú mystické dary. Cibria intuíciu a otvárajú nadzmyslové schopnosti. Môžu byť tiež symbolickou pamiatkou na zosnulú osobu - jedinca, ktorého nechceme vypustiť zo svojho srdca.


Blíženci

Blíženci, siahnite po podkove. Buď si jej tvar iba vizualizujte, alebo si zadovážte čarovný talizman. Podkovička sa ako ochranný a prosperitu priťahujúci amulet používa už tisíce rokov. Naši predkovia verili, že zlé sily - diabol, démoni či zákerní duchovia - nemôžu prejsť pod oblúkom železnej podkovy, a preto sa magický predmet vešal nad dvere príbytkov. Členov rodiny mal ochrániť aj pred bosorkami a závistlivými susedmi. Niektorí ľudia ho na stenu pribíjali otvorenou časťou hore, iní nadol. Podkova zavesená bočne do podoby písmena C symbolizovala Ježiša Krista. Podkovička však nemá len obranný či strážny charakter; ide aj o symbol blahobytu a hojnosti. Mnohí Blíženci môžu v aktuálnom období prežívať materiálne "suchoty", s ktorými si hravo poradí práve podkova. Do rodinnej kasy pritiahne peniaze, v pracovnom prostredí zlepší klímu a medziľudské vzťahy, nezamestnaným osobám pomôže nájsť adekvátnu a dobre platenú robotu.


Rak

Mnohých Rakov sa zmocňuje averzia voči životu. Nápravu môže poskytnúť kúzelný symbol zvaný strom života. V ezoterických obchodoch existujú mnohé amulety alebo talizmany s jeho vyobrazením. V obchodoch s doplnkami do domácnosti možno nájsť kúzelné nástenné stromové dekorácie - či už z dreva, kovu, alebo vo forme mohutných nálepiek. Téma stromu života sa objavuje viac-menej vo všetkých starých kultúrach a je opradená mnohými legendami. Základ symbolu je však vždy a všade rovnaký - strom tu jestvoval pred zrodom ľudstva, sprevádza ho počas celistvej existencie a bude tu i po zániku sveta. Ide teda o nekonečný indikátor plynulých tokov života. Symbolická drevina je koreňmi pevne spojená s Matkou Zemou a rozkošatenými konármi sa dotýka Univerza - najvyšších sfér. Zo zeme čerpá radosť z bytia ako takého, z nebies zasa vieru v krajšie zajtrajšky.


Lev

Je žiaduce posilniť energetickú ochranu. V tomto ohľade existujú mnohé spirituálne techniky či metódy. Jednu z nich ponúka runová mystika. Spočíva v špeciálnych znakoch, prostredníctvom ktorých sa vzývajú božstvá. Božstiev sa báť netreba - v podstate sú to bytosti, skrze ktorých sa manifestuje Najvyšší. Unikátne runové znaky sa kedysi ryli do kameňov, stromov alebo vetiev. Doba pokročila - dnes ich moc a vibráciu možno využiť jednoduchou vizualizáciou magického symbolu a privolaním prajných síl. Ak to, po čom túžite, rezonuje s vašou pravou podstatou, entity dobra vám to rady splnia. Jeden zo strážnych runových signálov sa volá Algiz. Symbol v tvare otočenej vtáčej nôžky prináša absolútnu ochranu - pomyselný štít pred vlastnými aj cudzími zápornými vibráciami. Odbúrava zlovestné myšlienky a deštruktívne emócie - a tým pádom blokuje vstup externých negácií do nášho Ja. Energie urieknutí alebo porobenín sa tak ešte pred vliatím do info-poľa človeka rozpustia, roztrieštia alebo vrátia k odosielateľovi. Runa Algiz spája so strážnymi mocnosťami - a vysiela k nim pomyselnú prosbu, aby zintenzívnili nebeské dotyky.


Panna

Narušený životný balans, s ktorým Panny bojujú odpradávna, dáva do poriadku kúzelný symbol jin-jang. V ezo-obchodoch možno objaviť množstvo amuletov s jeho vyobrazením. Jin-jang je čínskym znakom, vychádza z filozofie taoizmu. Samostatný symbol reprezentuje nekonečnú harmóniu na zemi i vo vesmíre. Náš svet - tak ako ho poznáme - existuje len vďaka rovnováhe medzi protikladmi dvoch aspektov - prvým je jin, druhým zasa jang. Pokým jang predstavuje svetlo, jin zobrazuje noc a tmu. Jangová energia je mužská, jinová ženská. Jangový aspekt symbolizuje dominanciu, jinový pasivitu. Ich kombinácia vytvára dokonalú symbiózu. Prevaha ktorejkoľvek zložky by priniesla negatívne následky a porušenie základného fungovania celistvosti bytia. Symbol jin-jang sa u zemských Panien postará o vybudovanie interného pokoja, no najmä o to, aby zbytočne neoscilovali - ale aby sa vedeli pružne rozhodnúť, či ísť tou, alebo inou cestou.

Váhy

Existuje symbol, ktorý do života človeka prináša vše-požehnávajúce energie. Zároveň ide o znak, ktorý "splachuje" minulostné témy a odstrihuje od nich, a to aj kvôli tomu, že prislúcha k archanjelovi Gabrielovi, nebeskému "čističovi". Reč je o dúhe. Harmonizačný symbol si stačí vizualizovať alebo si zadovážiť šperk či amulet s jeho vyobrazením. Dúhu ako takú už skúmali mnohí bádatelia. O jedno z prvých vedeckých vysvetlení sa v staroveku pokúsil grécky učenec Aristoteles - dúhu charakterizoval ako odraz slnečných lúčov od dažďového mraku. Skutočnú pravdu vniesol do výskumu farebných lúčov francúzsky učenec René Descartes, ktorý objavil zákon lomu svetla. Podľa Biblie ide o symbol Božej dohody s ľuďmi o tom, že už nikdy nedôjde k zhubnej potope. Ezoterici to vidia takto: pestrofarebný úkaz je vlastne schodisko pre svetelné bytosti, ktoré po ňom schádzajú do pozemských "záhrad", aby mali bližšie k ľuďom. Pozorovanie dúhy alebo práca s dúhovou symbolikou má mnohoraké transcendentálne účinky: uzdravuje čakry, posilňuje moc modlitieb, mantier a afirmácií, znásobuje ochranu človeka pred zlými silami, zlepšuje intuíciu a spirituálne vnemy a oslobodzuje od dávnovekých škodných energií.


Škorpión

Kľúčovým symbolom sa stáva takzvaná ruka Fatimy. Energie znaku možno "vstrebávať" prostredníctvom amuletov či šperkov. Na ezo-trhu ich je neúrekom. Ide o výsostne ochranný predmet, označovaný aj termínom hamsa. Rozšírený je najmä v Severnej Afrike a na Blízkom východe. Svoje nezastupiteľné miesto má v islamskej a židovskej viere. Mnoho Židov verí, že hamsa indikuje ruku Miriam, sestru Mojžiša. V islamských "vodách" predstavuje ruka Fatimy dcéru proroka Mohameda, ktorému vraj archanjel Gabriel diktoval znenie Koránu. Najstaršie doklady o vyobrazeniach hamsy pochádzajú zo starovekej Mezopotámie - symbol mal domácim poskytovať ochranu a obranu. V starom Egypte zasa magická ruka s dvoma vztýčenými prstami pripomínala božský pár, ktorý splodil syna Hóra. Tomu na ruku prislúchal palec. Amulet mal tamojším zaistiť ochranu rodiny dobrými duchmi.


Strelec

Kľúčovým symbolom sa stáva slnko. Ohnivú guľu ako takú si ľudstvo ctí od nepamäti - napokon, je od nej závislé. Už starí Egypťania uctievali boha menom Ra, teda vládcu slnečnej energie. Boli presvedčení, že mocné božstvo dbá na fungovanie celého sveta. V tomto smere nezaostávali ani starí Slovania - vládcu mohutnej žiarivej gule pomenovali Dažbog. Bez slnečného svitu ľudská bytosť neprežije. Lúče "rozihrávajú" dušu, zvyšujú vnútornú silu, dodávajú pozitívne naladenie, optimizmus a zdravý entuziazmus. Vo fyzickom tele "lámu" únavu. Amulet s vyobrazením slnka eliminuje napäťové momenty, stresy, tenziu. Odpudzuje nepriateľov, sokov či rivalov. Zároveň odbúrava interný nepokoj, hnev, jedovitosť, podráždenosť, výbušnosť či tvrdohlavosť.


Kozorožec

Kozorožci, vaše Ja môže byť atakované energo-upírmi. Ochranu vám poskytne symbol modrého oka - typického pre Grécko alebo Turecko. Gréci ho nazývajú matóchandro, Turci zasa nazar boncugu. Symbol oka má pre ľudstvo osobitý význam už odpradávna - známe je napríklad staroegyptské Hórovo oko. V kresťanstve zohráva svojskú rolu takzvané Božie oko - vševediace a vševidiace. Modré oko - mocný prímorský amulet - chráni svojho majiteľa pred zlými silami, závistlivými osobami a urieknutím. Odpudzuje ľudí, ktorí v podobe energetického vampírstva radi čiahajú na cudziu vitalitu. Občas sa dokonca stáva, že amulet sa po odrazení zlovestných vibrácií sám rozpadne - a vtedy splnil svoj účel. Treba sa mu poďakovať a odovzdať ho ľubovoľnému živlu, napríklad ohňu alebo vode. Modro-oko možno dostať v podobe rozličných talizmanov, šperkov alebo ozdôb do domácnosti. Najčastejšie sa vyrába z fúkaného skla alebo z drevených korálok.


Vodnár

Feng-šuej je čínska filozofia, snažiaca sa o nastolenie harmónie, súladu a jednoty v bežnom živote, a to správnym navibrovaním toku pozitívnych energií. Jej techniky či metódy sú staré približne 4-tisíc rokov. Majstri transcendentálneho umenia dokážu priestor, byt či dom zariadiť tak, aby v ňom ľudská bytosť pociťovala vše-hojnosť - blahobyt duchovný aj materiálny. Feng-šuej však pracuje aj s previbrovaním človeka ako takého - aby bol magnetom na prosperitu. Do spektra dávnovekých amuletov jednoznačne patria čínske mince. A práve ony môžu byť pre Vodnárov a Vodnárky vhodnými priateľkami na aktuálne dni. Drobnú mincu so štvorcovou dierou uprostred stačí umiestniť k osobným veciam - ideálne do peňaženky. Svoje uplatnenie nájde aj na pracovnom stole v sektore bohatstva. Zónu prosperity možno určiť vďaka špeciálnym tabuľkám, o ktorých pojednáva každá dobrá feng-šuej literatúra.


Ryby

Ryby, siahnite po symbole zvanom Ódinov uzol. Ide o zvláštny ornament, ktorý pozostáva z troch vzájomne prepletených trojuholníkov. Odpradávna slúžil k mystickým úkonom. Napokon, prostredníctvom neho sa vzýval a stále vzýva Ódin, hlavný boh severskej mytológie, bytosť spájaná s mágiou, veštením, múdrosťou, ale aj víťazstvom či lovom. Staré povrávky hovoria, že Ódin patrí so svojimi dvoma bratmi ku kľúčovým stvoriteľom ľudí. Ódin im dal život a dych; Vili mozog a pocity; Vé zasa zrak a sluch. Ódinovo božstvo malo viacero synov - najznámejším sa stal Thor, typický svojím kladivom, indikátorom smelosti a neoblomnosti. Symbol trojuholníkového uzla posilňuje túžbu spirituálne zrieť - spoznávať taje a mystériá života i vlastného Ja. A presne to vodné bytosti potrebujú. Práve v ezoterike často nachádzajú pomyselný úkryt pred nástrahami pozemskosti.