Korona testuje našu psychiku. Prezradíme vám, ako ju reštartovať - vďaka kameňom či vôňam

05.02.2021

V zimnom období dostáva naša psychika zabrať. Prispieva k tomu tma, šedivé a sychravé počasie, medziľudský chlad. Hovorí sa, že do pozemských štruktúr práve v chladných mesiacoch prenikajú temné entity z nízkych dimenzií a - ľudovo povedané - sadajú si na plecia tých jedincov, ktorí sú duševne labilnejší. Vzápätí ich okupujú - kradnú osobnú silu, vervu a energiu, umocňujú pocity beznádeje, skepsy či melanchólie, v hlave produkujú deštruktívne myšlienky. Na základe toho sa môžu "urodiť" depresívne stavy. Navyše, v súčasnosti je "hustota" bytia umocnená korona-krízou, ktorá nie a nie zmiznúť.

 
Samozrejme, pri psychických neduhoch treba vyhľadať odborníkov - fundovaných a erudovaných. Psychológov či psychiatrov. Mierne príznaky zjemnia aj alternatívne harmonizačné komponenty.


Do spektra mocných duchovných pomocníkov patria minerálne kamene - najmä tie, ktoré disponujú bielymi či fialovými odtieňmi. Napokon, biela a fialová sú farbami vrchnej, čiže korunnej čakry. A práve ona zodpovedá za silu našej psychiky. V aktuálnom období môžete čiahnuť po ametyste, ametríne, čaroite, ale aj po selenite či klasickom krištáli. Neoblomným bojovníkom proti takzvaným duchom depresií je ametyst, "lilavý" polodrahokam, ktorý očarí svojím výzorom, ale najmä vyžarovaním.
Jeho názov a farba súvisia so starou gréckou povesťou. Zeus vylial takzvané božské víno na biely kremeň - a ten sfialovel. Takýmto spôsobom sa do pozemských štruktúr vniesli nebeské energie. No a tie majú zabezpečovať ochranu pred zlom ako takým.
Premocný fialový kameň blahodarne pôsobí na myseľ človeka - dokáže ju upokojiť, ale aj naštartovať. Zbavuje takých ideí, ktoré sú pre ľudskú bytosť nežiaduce. Robí poriadok a inventúru v hlavových "závitoch".
Pokiaľ sa nachádzate v nerozhodnom období, práve ametyst bude vaším dobrým spoločníkom i priateľom. Pomôže vám rozlíšiť, ktorá životná cesta prinesie najviac pozitív.
Polodrahokam posilňuje vieru, že človek je pod ustavičným božským dohľadom, a preto sa nemusí ničoho a nikoho báť. Láme strachy a obavy rôzneho druhu. Zvyšuje bázu optimizmu a vervy. Je pomocníkom pri meditáciách, rozjímaniach a vizualizačných cvičeniach. Zosilňuje moc modlitieb, zasielaných do univerza. Osoží pri veštení alebo channelingu.
Na energo-zdravotnej báze poskytuje pomoc pri bolestiach hlavy, psychických alebo nervových ochoreniach. Podobnými vlastnosťami ako ametyst oplýva aj ametrín. Človeka očarí nielen fialovými, ale aj žltými odleskami. A to preto, že pozostáva nielen z ametystu ako takého, ale aj z citrínových komponentov. Citrín je kameň absolútneho svetla. Rozjasňuje každučkú "bunku" života. V ezoterických kuloároch sa hovorí, že práve kombinácia ametystu a citrínu je priam balzamom na rozháranú ľudskú dušu či naštrbenú psychiku.


Okrem ametystu a ametrínu možno siahnuť aj po čaroite. Vzácny fialový polodrahokam prináša do života komplexnú transformáciu. Človek môže jeho energiu zužitkovať na zmenu myslenia, postojov, pocitov, ale aj na reálne a uchopiteľné korektúry bytia - pritiahnutie duchovnej polovičky, lepšej práce, väčšieho množstvo peňazí či kvalitnejšieho zdravia. Čaroit spája s mocnosťami nebies, ktoré sa rady postarajú o splnenie pozemských prianí - samozrejme, za predpokladu, že rezonujú s požiadavkami čistej duše a najvyššieho dobra. Minerál disponuje očistnými funkciami. "Hlbiny" človeka zbavuje negatívnych a ťažkých vibrácií, oslabujúcich činnosť čakrových vrtúľ. "Láme" strachy a obavy, pocity viny, hanby, nesebalásky, žiaľu, smútku, nenávisti, zloby, jedovitosti či neviery. Sceľuje aurickú štruktúru, a tak chráni pred vplyvom "negácií". Rozpohybúva stojace životné vody, a preto pomáha tým osobám, ktoré uviazli na mŕtvom bode - v akejsi životnej slučke. Dodáva chuť uskutočniť nevyhnutné zmeny. Človeka učí jednať spontánne, no zároveň rozvážne. Kameň možno použiť pri spirituálnych úkonoch a zdravej ezoterike či mystike. Mnohým jasnovidcom osoží pri nazeraní do nadchádzajúcich udalostí. Hojne sa využíva aj pri rituáloch, ktorých cieľom je pozitívna transformácia života. Priťahuje vizionárske sny. Čaroit, ktorý vás ohromí prekrásnou perleťovou štruktúrou s odleskami lilavej, zlatej, hnedej, zelenej aj čiernej farby, spája s anjelskou ríšou. Človeku umožňuje channelovať - teda viesť transcendentálny dialóg so svetelnými entitami. Prostredníctvom kamienka sa možno spojiť so strážnym anjelom, prípadne aj archanjelskou ríšou. Jeho pomyselným patrónom je archanjel Raziel - anjel pretavovania snov a túžob do reality. Aj preto vám vzácny kameň splní i tie najtajnejšie priania. Raziel je tiež anjelom zdravej psychiky a komplexného životného optimizmu. Výnimočný čaroit harmonizuje psychiku, nervový systém, utlmuje bolesti hlavy, lieči choré oči aj uši. Skvalitňuje spánok, priťahuje príjemné a upokojujúce sny. Lieči kardiovaskulárny systém, rozpohybúva lymfu. Samozrejme, nenahrádza klasickú medicínsku pomoc. 


Z bielych či priehľadných kameňov, ktoré pomôžu ľahšie prečkať zimné dni, sa na piedestál dostávajú selenit a krištáľ. Záhadný, takmer priesvitný selenitový "poklad" sa vyznačuje mimoriadne jemnými, ale silnými vibráciami, ktoré blahodarne pôsobia na energetické telo človeka. Harmonizuje čakry, meridiány, do poriadku dáva aj narušený aurický systém. Už len dotýkaním sa selenitu pocítite príliv univerzálnej energie. Tá má nielen očistné, ale aj liečebné a vitalizačné účinky. Kamienok spája s anjelskými bytosťami a pri meditáciách s ním môžete nadviazať kontakt s duchovnými sprievodcami. Selenit kreuje pokoj a mier, jeho majiteľ sa stáva harmonickým človekom. Ruší hádky, spory a konflikty. Do priestorov vnáša rovnováhu a súlad. Likviduje geopatogénne zóny. Chráni pred jedovatými šípmi. S obľubou ho využívajú telepati a jasnovidci - pomáha pri veštení a nazeraní do tajov futúra. Selenit možno použiť pri akýchkoľvek zdravotných ťažkostiach. Stačí s ním pár minút v pokoji meditovať, prípadne ho prikladať na bolestivé miesta. Selenitové tyčinky poslúžia ako jemná masážna pomôcka. Priam rozprávkovým doplnkom do domácností sú selenitové lampy, ktoré majú priaznivý vplyv nielen na samotného človeka, ale aj na príbytok a predmety v ňom. 

No a - samozrejme - pri vymenúvaní vzácnych polodrahokamov, balzamov na ľudskú dušu, nemožno prehliadnuť krištáľ. Nazýva sa aj kameň kameňov. Vyskytuje sa takmer na celom svete.
Majstri spirituálnych vied vedia, že krištáľ patrí do spektra silných očistných komponentov - darov matky zeme. Zosilňuje pozitívne energie a utlmuje tie negatívne. Dokáže "rozjasniť" tak jedinca, ako aj priestor - napríklad dom, obchod či kanceláriu. Číry krištáľ harmonizuje všetkých 7 kľúčových čakier. Sceľuje auru a vnáša do nej širokospektrálne farby. Takže ju lieči. Dôkladne umyté krištáľové kúsky možno "vylúhovať" v čistej vode - tekutina sa tak dobije pozitívnymi vibráciami. Takto pitá voda potom blahodarne vplýva na celistvosť ľudského ja. Aj na fyzično, aj na psychično. 


Okrem minerálov môžete čiahnuť po aromaterapii. O reštart psychiky sa postará napríklad vanilka. Voňavé sladké korenie - pochádzajúce zo Strednej Ameriky - sa dnes považuje za jedno z najvzácnejších a najdrahších na svete. Jeho výroba a spracovanie je zložité - podobne ako pri šafrane. Hojne sa využíva nielen v kuchyni, ale aj kozmetike. Je súčasťou mnohých parfumov, esenciu z vanilky nájdete i v mydlám alebo sprchovacích géloch.
Korenie sa vyznačuje ťažkou a bohatou vôňou, ktorá stimuluje psychiku. Dodáva duševnú silu, vitalitu, sebalásku i sebaúctu. Človeka zbavuje pocitov zbytočnosti a márnosti, rozháňa chmáry.
Priťahuje lásku, šťastie, ale aj obchodný úspech. Zvyšuje takzvanú finančnú vibráciu.
Obdobné účinky má bergamot, lotos, ružový olej, bazalka, eukalyptus či jazmín. Psychika sa vám poďakuje aj za citrusové esenciálne oleje.
V prípade, že máte radi anjelskú mystiku, kontaktujte najmä archanjela Raziela, Gabriela a Uriela. Stačí ich poprosiť o blízkosť, dotyky a nebeské prikrytia.