Letné talizmany. Poznáte ich mystickú silu?

11.07.2023

Dovolenkovanie je v plnom prúde. Deň čo deň odlietajú z krajiny desiatky lietadiel, a to do najrozličnejších kútov sveta. Podľa štatistík plánuje letnú dovolenku v zahraničí približne polovica našincov. Z destinácií dominuje Turecko, Grécko, Španielsko a Chorvátsko.


Dovolenkové dni sú obdobím oddychu, relaxu, vytvárania nových priateľstiev, načerpávania síl do ďalšieho obdobia. Z letovísk si prinášame nielen spomienky, ale aj pestrú škálu talizmanov či iných drobných predmetov, vďaka ktorým sa potom aspoň v mysli vraciame k horúcim mesiacom – mesiacom plných slnka, zábavy a leňošenia.

Vedeli ste, že každý amulet disponuje magickými vlastnosťami? Perly, mušle, záhadné kamene či piesok nie sú iba bezvýznamnými vecami, ktoré by mali skončiť vo vitrínke.

Mušle – magickí morskí pomocníci
Čarovné útvary, ktorých je približne 500 druhov, nájdeme takmer v každom mori. Ide o vápenaté schránky živočíchov, ktoré žijú vo vodnom prostredí. Najmä po odlive sú ich na brehu milióny – rôznych veľkostí, farieb i tvarov. Z niektorých krajín si ich priviesť môžete, v iných je táto téma tabu. V každom prípade platí, že práve mušle sú najtypickejším suvenírom, ktorý si turisti prinášajú z dovolenkových destinácií. Doma ich umiestnia na poličku alebo z nich vyrábajú rozmanité dekorácie. Mušle sú však aj silným pomocníkom pri mystických rituáloch.

*Mušľa ako amulet lásky
Ide o Afroditin ľúbostný nástroj, ktorý dokáže aj z chladného a neperspektívneho vzťahu vytvoriť hodnotný a citmi prekypujúci zväzok. Domácnosti, v ktorých sa nachádzajú mušle, sú údajne naplnené čistou a úprimnou láskou. V niektorých kultúrach mušle umiestňujú pod posteľ, aby priťahovali rozkoš, vzrušenie a plodnosť.

*Mušľa ako ochranca pred zlom
Hovorí sa, že ak si mušľu položíte tesne pri vchodové dvere, do vášho príbytku nevkročí žiaden zlý človek. Stopku dá zlodejom, špekulantom, ale aj intrigánom a závistlivcom.

*Mušľa ako sprostredkovateľ želania
Svoje úprimné želanie napíšte na kúsok papiera – a ten vložte do otvoru mušle. Ak je diera príliš veľká, papierik môžete k mušli priviazať belasou či tyrkysovou stuhou. Vyčkajte na večer. Keď sa na oblohe zjaví mesiac, zájdite k vode – jazeru, rieke alebo moru. Požiadajte mocných anjelov vody o splnenie vášho želania. Nezáleží na tom, akú slovnú formulku použijete; podstatná je úprimná snaha pozitívne zmeniť svoj život. Mušľu potom hoďte do vody, nehľadiac, kam dopadne. Čoskoro môžete očakávať splnenie túžby – aspoň tak vraví ezoterická literatúra.

*Mušľa ako uzdravujúci pomocník
Energia mušlí harmonizuje prvú, teda základnú, a druhú, čiže sakrálnu čakru. Ak ju nosíte pri sebe, vyhnete sa strachom, obavám, ale aj životnej skepse a negativizmu. Zároveň sa očistíte od blokád pochádzajúcich z minulosti. Mušle stabilizujú urogenitálny trakt aj pohybový aparát.

Perlová krása

Perla je v skutočnosti najdokonalejší klenot. Ide o čisto prírodný produkt, ktorý si vyslúžil prívlastok ukazovateľ hojnosti a luxusu. Ten, kto v minulosti vlastnil perly, patril k mimoriadne vplyvným osobám. Odjakživa vládne názor, že guľaté skvosty prinášajú lásku, zdravie, šťastie a plodnosť. Jednou najväčší milovníčok perál bola Kleopatra – žena s mimoriadne vycibreným vkusom.
O pôvode perál jestvujú mnohé povrávky. Jedna z nich hovorí, že perly sú slzy bohov, spadnuté z neba – ide vlastne o dary z vyšších sfér pre samotných ľudí.


Pravé perly môžu vzniknúť buď náhodne vo voľnej prírode, alebo kultiváciou za pomoci človeka. Prevažná väčšina pravých perál, ktoré sa dnes predávajú v klenotníctvach, sú perly kultivované. Vznikajú tak, že sa do lastúry vloží cudzie teliesko, ktoré vnútri vyvolá obrannú reakciu a začne vylučovať perleť. Predmet je v mnohých tenkých vrstvách postupne obaľovaný perleťou, a tak sa počas niekoľkých rokov zrodí prekrásna perla.


Nosenie perál harmonizuje tak fyzické, ako i energetické telo. Dodávajú odvahu, "lámu" strachy a obavy rôzneho druhu. Zvyšujú životný optimizmus. Na fyzickej báze osožia chrbtici, črevám a lymfe.


Silné vibrácie sa ukrývajú aj v samotnej perleti – teda v materiáli, ktorý vytvárajú niektoré mäkkýše vnútri svojich schránok. Perleť sa využíva tak v architektúre, ako aj v šperkárstve. Energie jagavého materiálu sceľujú kosti, bojujú proti osteoporóze, dne či artritíde a eliminujú hemoroidy.

Ďalšie talizmany či amulety z dovolenkových destinácií a ich magický účinok


- Ochranné turecké oko - v každom miestnom obchodíku nájdete modrý korálik, ktorý pripomína oko. Miestni ho volajú Nazar Boncugu. Silný talizman chráni pred čiernou mágiou i uhrančivými pohľadmi.

- Mystický egyptský kríž - nazýva sa tiež kľúčom života. Prináša dlhovekosť, nositeľovi má zabezpečiť ochranu pred chorobami. Dodáva energiu a chráni pred bio-vampírmi.

- Tuniský či marocký piesok – ak ho nasypete do sklenenej nádoby a umiestnite do spálne, postará sa o príjemné sny. Okrem toho pohlcuje geopatogónny smog.

- Chorvátska vysušená hviezdica – do domácností priťahuje šťastie a utužuje vzťahy.