Máj - mesiac polodrahokamov. Spoznajte 10 NAJKRAJŠÍCH

14.05.2023

Piaty mesiac patrí vzácnym kameňom, polodrahokamom, darom Matky Zeme. V polke mája si každý rok pripomíname Európsky deň minerálov, a to od roku 2007. Cieľom netradičného dňa je zvýšenie povedomia o význame kameňov v našich životoch. Sú nevyhnutné v stavebníctve, chemickom, automobilovom, leteckom či strojníckom priemysle.


Bez minerálov ako vápenec, dolomit alebo íl by sme nemali omietky, betón či tehly. Bez kremeňa, živcov a kaolínu by nejestvovalo sklo, porcelán a ani keramika. Mastenec je dôležitou prímesou v kozmetike, zubných pastách či pneumatikách. Automobily, lietadlá a lode sa nezaobídu bez spracovania minerálov obsahujúcich železo, hliník, horčík a titán. Fosforečnany prírodného pôvodu, ktorých jednou z hlavných zložiek je minerálna skupina apatitu, sa po úprave používajú ako hnojivo, kľúčový zdroj fosforu na výživu rastlín. A takto by sme vedeli pokračovať ďalej...


Minerály obsiahnuté v kameňoch miluje aj ezoterika. Majstri spirituálnych vied nimi liečia, harmonizujú, čistia, chránia, ale aj zveľaďujú svoje duchovné dary. Pripravili sme pre vás rebríček desiatich najmagickejších polodrahokamov sveta.


10. Zlatý obsidián
Ide o ochranný kameň. Svojho majiteľa stráži pred vlastnými negatívnymi energiami - strachom, obavami, zlobou, nenávisťou, žiarlivosťou, smútkom či pomstychtivosťou, ale aj pre cudzími zápornými vibráciami v podobe neprajnosti, závisti, či dokonca krutých kliatob. Rozpúšťa negatívne vlastnosti a charakterové črty - umožňuje nám pozrieť sa na samých seba v "čistom zrkadle pravdy". Eliminuje karmické aj rodové záťaže, ruší nevýhodné predinkarnačné zmluvy či dohody.
Pomáha pri predvídaní budúcnosti a privoláva hojnosť.
Na úrovni energetického zdravia sa stará o vyplavovanie škodlivín z organizmu.

Náramok z vločkového obsidiánu nájdete tu. 


9. Kunzit
Kameň ľúbostného šťastia skutočne jestvuje! Aspoň tak hovoria majstri ezoterických vied, ktorí velebia silu minerálov. Poukazujú pritom na kunzit, kameň, ktorého najväčšie náleziská sú v Brazílii či na Srí Lanke.
Povráva sa, že šperky z magicky ružového kunzitu osožia pri priťahovaní duchovnej polovičky. Do existujúcich zväzkov vlievajú "esencie" čistej lásky, dobra, mieru, pokory, chápavosti. Na úrovni kolegiálnych vzťahov nastoľujú rovnováhu a reciprocitu. Sú pomyselným "anti-magnetom" na rivalov, sokov či intrigánov.
Kunzitové poklady osožia pri meditácii a spájaní sa s duchovnými sférami. Kameň je "zasvätený" archanjelovi Chamuelovi.
Kameň harmonizuje kardio-systém.

Náramok z kunzitu nájdete tu. 


8. Jantár
Jantár si zamilujete na prvý pohľad. Opantá vás jasom, štruktúrou a vyžarovaním. Už od doby bronzovej sa používa na výrobu všakovakých šperkov. Jedným z najvýznamnejších diel z minerálu bola Jantárová komnata - miestnosť obložená prekrásnymi živicovými blokmi v Petrohradskom paláci, ktorú ruskému cárovi daroval pruský kráľ. Počas 2. svetovej vojny nemecké okupačné vojská vzácnu komnatu rozobrali a odviezli na neznáme miesto.
Jantár cibrí osobné svetlo človeka. Dodáva sebalásku, sebaúctu a sebahodnotu. Učí hovoriť "nie". Chráni pred manipulátormi, tyranmi a agresormi. Odbíja porobeniny.
V rámci energetického tela sa stará o harmonizáciu tráviaceho traktu.

Hľadáte jantárové náušnice? Kliknite. 


7. Labradorit
Kameň mení myslenie človeka. Zbavuje ho negácií, obáv, skepsy či záporných scenárov. Ľudské Ja "ponára" do módu pokoja a mieru. Likviduje stresové faktory a napätie. Osoží pri odstrihovaní sa od takzvaných bio-vampírov.
Labradorit pomáha aj pri spirituálnom zrení. Majstri ezoterických vied s ním paktujú pri pozitívnych rituáloch či ceremóniách.
V neposlednom rade sa stará o čistenie minulostných tém na úrovni prírodnej mysle. Odbúrava zašlé spomienky, ktoré ostali uväznené vnútri človeka - a spôsobujú mu šarapatu v rôznych sférach bytia.
Čarovný kameň sa na úrovni energo-zdravia stará o harmonizáciu psychiky a nervov.

Náramok z labradoritu na vás čaká tu. 


6. Adulár
Adulár alebo tiež mesačný kameň je magický minerál. Ako už vyplýva z názvu, je úzko spojený s nocou, lunou, intuíciou a so spiritualitou. Človeku otvára tretie oko, posilňuje jasnovidné schopnosti, spája s duchovnými bytosťami, privoláva anjelov aj víly. Kameň oplýva rôznymi farbami - od bielej, cez žltú, oranžovú, až po zelenkavú. Najväčšie náleziská sú v Indii a v Austrálii.
V žene, ktorá ho nosí so sebou - napríklad v podobe šperku - prebúdza Afrodité, teda internú bohyňu. Rozpúšťa škodlivé minulostné emócie v podobe smútku, žiaľu, viny, hanby, neodpustenia. Vďaka aduláru sa aj zo šedej myšky môže vykľuť hotová kráľovná.
Na úrovni energetického zdravia blahodarne vplýva na urogenitálny trakt.

Unikátny náramok z aduláru objavíte tu. 


5. Angelit
Modrastý kameň spája s anjelmi. Pomáha pri spirituálnom zrení, cibrí intuíciu, zlepšuje komunikáciu ako takú. Odbúrava ťažké myšlienky, strachy, depresívne stavy. Odháňa zlých, intrigánskych a lživých ľudí. Hovorí sa, že osoba, ktorá nosí angelit ustavične so sebou, a to buď v podobe minerálneho kameňa, alebo vo forme šperku, vždy odhalí jedincov s nečistými úmyslami, a to prostredníctvom interných hlasov. Výnimočný polodrahokam je "anti-magnetom" na zlodejov, podvodníkov a špekulantov. Ak sa zavesí pred alebo za vchodové dvere, nikdy ich neprekročia zákerní jedinci s čiernymi myšlienkam.
Na úrovni energetična sa stará o harmonizáciu respiračného traktu, nervového systému a zmyslových orgánov.

Ochranný angelit na vás čaká tu. 


4. Selenit
Záhadný, takmer priesvitný minerál sa vyznačuje mimoriadne jemnými, ale silnými vibráciami, ktoré blahodarne pôsobia na energetické telo človeka. Harmonizuje čakry, meridiány, do poriadku dáva aj narušený aurický systém. Už len dotýkaním sa selenitu pocítite príliv univerzálnej energie. Tá má nielen očistné, ale aj liečebné a vitalizačné účinky. Kamienok spája s anjelskými bytosťami a pri meditáciách s ním môžete nadviazať kontakt s duchovnými sprievodcami.
Selenit vytvára pokoj a mier, jeho majiteľ sa stáva harmonickým a empatickým človekom. Ruší hádky, spory a konflikty. Do priestorov vnáša rovnováhu a súlad. Likviduje geopatogénne zóny. Lieči celé telo aj dušu.

Jedinečná selenitová tácka na "dobíjanie" vody - stačí kliknúť. 


3. Smaragd
Každý vzácny kameň má svojho archanjelského patróna. Nebeský lekár – archanjel Rafael – "bdie" nad kúzelným smaragdom. Zelený polodrahokam patrí do spektra najliečivejších minerálov. Hovorí sa, že v tele nájde tie miesta, ktoré treba uzdraviť – a "vnorí" do nich harmonizujúcu energiu. Blahodarne pôsobí najmä na srdcovo-cievny systém. Eliminuje únavu, tlmí bolesti, organizmus regeneruje po chorobách. Smaragd je tiež kameňom pokoja, psychickej vyrovnanosti, ale aj lásky. V starom Egypte odvracal nešťastia, v Grécku privolával hojnosť, v stredoveku slúžil ako duchovný nástroj. Smaragd alebo tiež zelený beryl radíme k takzvaným investičným kameňom. Jeho cena by mala neustále narastať.

"Rafaelský" smaragd nájdete na týchto stránkach. 


2. Slnečný kameň
Hovorí sa, že slnečný kameň, skvost medzi polodrahokamami, privoláva sudičky šťastia, hojnosti, duchovného aj materiálneho blahobytu.
Kameň slnka alebo tiež heliolit zveľaďuje ducha optimizmu. Človek, ktorý ho nosí so sebou, sa vraj stále usmieva. Cibrí sa jeho myseľ - je pokojnejšia, stabilnejšia, pozitívnejšia. "Láme" fóbie, depresie, strachy, obavy, stresové faktory. Údajne odstraňuje i únavu. Povzbudzuje sebalásku. Nositeľ minerálu si uvedomuje svoje kvality - a nebojí sa ich manifestovať. Prirodzene od seba odháňa nerezonančných jedincov.
Na úrovni energetična osoží pri harmonizovaní tráviaceho ústrojenstva.

Výnimočný náramok zo slnečného kameňa vás očarí na týchto stránkach. 


1. Serafinit
Ide o jeden z najkúzelnejších kameňov na zemeguli. Pri pohľade naň sa v človeku dokonca vynorí otáznik, či má polodrahokam skutočne svoje korene v zemských štruktúrach. Jeho konzistencia je tajomná, pripomínajúca anjelské krídla. Majiteľa opantá tmavozelenou až šedozelenou farbou, popretkávanou svetlejšími žilkami. Unikátny kameň objavil vedec Nikolaj Kokšarov. Zaujímavosťou je, že jediné rozsiahle nálezisko sa nachádza na Sibíri.
Minerál mení vibráciu človeka. Stáva sa z neho bytosť, ktorá šíri vše-lásku. Odľahčuje, oslobodzuje, uvoľňuje. Cibrí vieru a dôveru. Čistí myseľ. Polodrahokam rozjasňuje karmu, čiže nánosy z predošlých životov, očisťuje prítomný okamih - upravujúc aktuálne vyladenie človeka, a kreuje krajšiu a duchovným blahobytom naplnené futúrum. Na úrovni energetična môže vplývať na psychiku.

Túžite po náramku z magického serafinitu? Kliknite