Maxi-jesenný horoskop. Čo vás čaká a čo neminie?

13.10.2022

Jeseň je svojská etapa. Niektorí ju milujú - a to najmä kvôli pestrým scenériám, ktoré ponúkne príroda. A tiež preto, že dá bodku za horúcimi, často neznesiteľnými dňami. Na strane druhej však stoja anti-sympatizanti jesene. Obdobie od konca septembra do decembra hodnotia ako smutné, melancholické a depresívne. Veštiace príchod dlhej zimy.

Aká bude tá vaša jeseň? Čo prinesie vo vzťahoch, na úrovni matérie a tiež v zdravotnej oblasti? Odpovede a inšpiráciu ponúka špeciálny horoskop. Pri každom znamení zvieratníka je uvedený aj osobitý návod na vzpruženie a posilnenie psychiky.


Baran

Vzťahové témy: Leto bolo pre mnohých Baranov - nositeľov ohnivého znamenia zvieratníka - unavujúce. A to aj na úrovni osobných zväzkov. Mnohí vstúpili do sporov a konfliktov. Prípadne sa rozčertili s blízkymi. Teraz, na jeseň, sa vzťahy ako také upracú. A naplní ich väčšia harmónia. Deti Slnka - ako sa Baranom hovorí - budú spokojnejší aj na úrovni matérie. A to znamená, že starosti vyplývajúce z práce či povinností už nebudú prenášať do domáceho prostredia.

Materiálna oblasť: Chaotické či stresujúce energie zmiznú. Baranov čaká v zamestnaní alebo pri výkone akýchkoľvek činností pokoj a mier. Jedinci bez roboty môžu naďabiť na takzvanú prácu duše - teda džob, ktorý bude plne rezonovať s potrebami vnútorného dieťaťa. Ohniváci v seniorskom veku investujú veľa času a pozornosti do vnúčat. A to je dobre - "ratolesti" v nich rozihrajú takzvanú živú energiu. V praxi to znamená, že duševne omladnú.

Zdravie, sila, vitalita: Relatívne harmonické obdobie priaznivo ovplyvní celostné zdravie - energetické, fyzické aj duševné. Závraty, bolesti hlavy či únavové syndrómy sa vytratia. Niektorí Barani môžu byť atakovaní bolesťami dolných končatín - predovšetkým bedrových či kolenných kĺbov.

Návod na povzbudenie psychiky: Barani nájdu silu v prírodnom prostredí - ideálne pri prechádzkach. Na škodu by neboli ani menšie túry.


Býk

Vzťahové témy: Nositelia druhého znamenia zvieratníka by si mali jesenné obdobie užiť pod energiami ľahkosti a "slobodnosti". Tým, ktorí sú sami, sa vstup do nového zväzku neodporúča. Príliš by ich šnuroval a zväzoval. Osoby v partnerstvách alebo manželstvách musia sebe i polovičke dožičiť adekvátnu voľnosť. Hviezdy tiež radia - zabudnite na manipulátorské techniky, majetníckosť voči blízkym či žiarlivostné scény. Nadchádzajúce dni žičia tvorivým aktivitám a návšteve umeleckých podujatí.

Materiálna oblasť: Deti Venuše, ako sa Býkom hovorí, budú plné kreatívnej sily. V ich hlavách skrsnú dobré nápady - aj také, prostredníctvom ktorých si môžu vylepšiť pracovné či podnikateľské prostredie. Ak idey, ktoré vyprodukuje myseľ, pretavia do reality, úspech na seba nenechá dlho čakať. Počas jesene sa posilnia aj finančné toky aprílovo-májových jedincov. Býci na dôchodku budú veľa času tráviť pod holým nebom - teda v prírode.

Zdravie, sila, vitalita: Zemské osoby by mali dbať na zdravý pohybový aparát. Odporúčajú sa cviky na končatiny, no najmä chrbticu. Počas jesenných dní možno absolvovať operácie, ktoré sa dosiaľ odkladali. Zákroky prebehnú bezproblémovo. A rovnako bezproblémová bude aj rekonvalescencia.

Návod na povzbudenie psychiky: Býci by mali veľa času tráviť v jesennej prírode - napríklad dotýkaním sa stromov alebo ich objímaním.


Blíženci

Vzťahové témy: Nositelia tretieho znamenia zvieratníka vstupujú do vzrušujúceho obdobia. Budú plní túžby a vášne. Blížencom vo vzťahoch sa vďaka tomu vylepšia partnerstvá či manželstvá. Erotika zažije boom. Osamelé bytosti budú obletované množstvo záujemcov alebo záujemkýň. Nepôjde však o ľudí, s ktorými by mohli vytvoriť čosi hlboké a trvácne; skôr o jedincov, s ktorými si vychutnajú krásy života. Jeseň je silne naklonená ezoterike či praktizovaniu pozitívnych rituálov.

Materiálna oblasť: Úsilie, ktoré Blíženci a Blíženkyne vyvinuli počas leta, sa pretaví do zberu sladkých plodov. A povedia si - "Konečne!" Za ostatné obdobie nadobúdali pocit, že Šťastena praje všetkým ostatným, len nie im samotným. Teraz sa nepriaznivý stav zvráti. Na vzdušné osoby čaká úspech a uznanie. Ak kedysi niekomu pomohli, v nadchádzajúcich dňoch získajú pomocnú ruku späť - od toho istého jedinca. Bytosti pod vládou Merkúra, ktoré sú na dôchodku, čaká zveľadenie osobnej kasy.

Zdravie, sila, vitalita: Napätie predošlých dní či týždňov pôsobí atačne na tráviace mechanizmy. Objaviť sa môžu starosti so žalúdkom, žlčníkom alebo pečeňou. Prípadne i s vyprázdňovaním. Odporúča sa ľahká stravy. A tiež "vlákninová bomba" v podobe typických jesenných plodov - šťavnatých jabĺk.

Návod na povzbudenie psychiky: Hviezdy apelujú na umeleckú činnosť - napríklad na maľovanie.


Rak

Vzťahové témy: Vo vzduchu visí takzvané skúškové obdobie. Viacerí Raci zažijú osudové lekcie - a bude len na nich, ako sa k nim postavia. Niektoré citové či vzťahové skúšky budú zložité. Vodné bytosti sa nad ne môžu povzniesť, uvedomujúc si, že starosti sú dočasné. Alebo im prepadnú. V takom prípade dostane zabrať ich psychika. A narušená "duševnosť" môže vyústiť aj do fyzických ochorení. Odporúčaním zhora je, aby ťažkú etapu prečkali bez ujmy - teda bez skepsy a rezignácie.

Materiálna oblasť: Jeseň môže byť zmenová. Skrátka, deti Luny - ako sa Rakom a Račiciam hovorí - skoncujú s činnosťami, ktoré neuspokojujú ich Ja. Prípadne sa transformácie odohrajú samy - a takéto zmenové momenty treba plne akceptovať. Dôležité je uvedomiť si, že každé zabuchnutie starých kapitol bytia otvára pred človekom nové obzory. Vodné bytosti, ktoré sú na dôchodku, upravia svoju povahu. Okrešú zlé a posilnia dobré vlastnosti.

Zdravie, sila, vitalita: Pod drobnohľadom treba mať najmä psychiku - nahlodá sa vplyvom početných ľúbostných peripetií či patálií. Niektorých Rakov potrápi zápal sedacieho svalu, iných nervové tiky. Hviezdy tiež odporúčajú nerobiť rýchle a zbrklé pohyby - mohlo by dôjsť k takzvanému seknutiu chrbtice.

Návod na povzbudenie psychiky: Raci by mali veľa meditovať. Prípadne sa pustiť do cvičenia jogy.


Lev

Vzťahové témy: Ohnivé bytosti budú počas jesene podráždené, a to vplyvom početných starostí na materiálnej báze. Skrátka, masa povinností odkrojí z vnútorného, a teda i vonkajškového pokoja. Výsledkom môžu byť hádky a spory s blízkymi. Odporúčaním je, aby sa úlohy z roboty neprenášali do domáceho prostredia. A ak aj áno, netreba nimi zaťažovať ostatných rodinných príslušníkov. Deti Slnka by mali okresať aj ego - nesnažiť sa mať zakaždým pravdu.

Materiálna oblasť: Úlohy, povinnosti, kompetencie - na Levov a Levice sa zosype tona pomyselného materiálneho nákladu. Bude dôležité spraviť si v pracovných "bremenách" poriadok - a zaoberať sa len tými, ktoré si to aktuálne vyžadujú. Tie, ktorých realizácia počká, treba odsunúť na neskôr alebo delegovať na kolegov či podriadených. Ohniví jedinci, ktorí sú na dôchodku, by mali ustriehnuť, aby neboli zneužívaní deťmi či vnúčatami.

Zdravie, sila, vitalita: Na obzore sú psychické ťažkosti, a to vplyvom stresov a tenzie. Napätie sa objaví v zamestnaní i v osobných zväzkoch. Levi by si mali dávať pozor na drobné zakopnutia, buchnutia, úrazy, zlomeniny, popáleniny. Deti Slnka, ktoré sú vodičmi, musia jazdiť opatrnejšie.

Návod na povzbudenie psychiky: Levom sa odporúča "vstrebávať" prajnú energiu z minerálnych kameňov - napríklad z ruženínu alebo zo zeleného jadeitu.


Panna

Vzťahové témy: Pred nositeľmi šiesteho znamenia zvieratníka sa otvára príjemné obdobie - aj na citovej či ľúbostnej báze. Osamelé Panny opeknejú - a to bude smerovať k nárastu počtu záujemcov či záujemkýň. Deti Merkúra si budú môcť vybrať, s kým odštartujú pomyselný milostný dialóg. Existujúce zväzky - partnerstvá alebo manželstvá - budú požehnané. Vylepší sa aj erotika. Starších jedincov potešia dobré správy spojené s deťmi alebo vnúčatami. Na obzore je i milá spoločenská udalosť.

Materiálna oblasť: Napätie z predošlej etapy zmizne. Stresy sa okrešú. A Panny sa tak "ponoria" do väčšieho pokoja. Do práce budú chodiť rady a s úsmevom. To sa priaznivo podpíše pod kariérny rast, ale aj pod nárast finančných prostriedkov. Hviezdy môžu zemské bytosti potešiť aj menšími výhrami. Augustovo-septembrové osoby, ktoré sú na dôchodku, oživia starú záľubu.

Zdravie, sila, vitalita: Harmonická jeseň priaznivo ovplyvní celostné zdravie - energetické, fyzické aj duševné. Panny nebudú atakované viac-menej žiadnymi fatálnymi neduhmi. To, čo treba ustriehnuť, je pohybový aparát a jeho blaho. Odporúčaním je: aspoň raz do mesiaca si dajte poriadne premasírovať chrbát.

Návod na povzbudenie psychiky: Panny môžu pasiu pre dušu objaviť v zadovážení si pekných vecí. Pre seba alebo pre príbytok, v ktorom žijú.


Váhy

Vzťahové témy: Osoby riadené Venušou budú na jeseň tak trocha smutné. Dôvod? Prehodnocovanie minulostných záležitostí. V živote mnohých Váh sa v ostatnom čase odohrali nemilé udalosti, ktoré mohli zamávať s ich emočnou "základňou". A teraz - počas sychravejších dní - sa k nim na myšlienkovej báze vrátia, kladúc si otázku, či ich v konečnom dôsledku nemohli ovplyvniť, a teda zmeniť. Hviezdy v tom majú jasno: nemohli! Minulosť treba nechať minulosťou. A tvár vystaviť sviežim energiám.

Materiálna oblasť: Disharmóniu na citovej pôde vykompenzuje úspech na poli matérie. Dá sa povedať, že vzdušným osobám sa splní viac-menej všetko, čo si zaumienia a do čoho "pichnú" pozitívnu energiu. Z Váh sa stanú úspešné bytosti, ktoré si váži aj okolie. Balansovanie - také typické pre siedme znamenie zvieratníka - sa stane minulosťou. Jedinci na dôchodku budú očarení spirituálnymi či ezoterickými témami.

Zdravie, sila, vitalita: Ľúbostné patálie nabúrajú činnosť druhej, teda sakrálnej alebo sexuálnej čakry. Aj preto sa u Váh môžu objaviť starosti v lonovej oblasti - teda s urogenitálnym traktom. Pod dohľadom treba mať nielen reprodukčné orgány, ale aj močové cesty, mechúr, obličky a nadobličky.

Návod na povzbudenie psychiky: Váham sa odporúča zužitkovanie sily živlu vody - napríklad aj v domácom prostredí. Kvalitný kúpeľ očisťuje a osviežuje.


Škorpión

Vzťahové témy: Vodné osoby vstupujú do progresívneho obdobia. To, čo sa stálo alebo stagnovalo, sa dá do pohybu. Reč je aj o ľúbostnej sfére. Zväzky, do ktorých sa zahryzli pomyselní zlí duchovia, sa zharmonizujú. Škorpióni, ktorí sú sami, môžu na životných cestách stretnúť zaujímavého jedinca. Deti Pluta opeknejú - jednak kvôli tomu, že zmenia životosprávu, prípadne i začnú športovať, jednak len tak - vďaka prajným hviezdnym konšteláciám. Pre okolie sa stanú mimoriadne magnetizujúci.

Materiálna oblasť: Pomalšie energie leta nahradia aktívne vibrácie jesene. V Škorpiónoch a Škorpiónkach sa naštartujú interné motory. Disponovať budú dynamikou, odvahou, vervou, ctižiadostivosťou. Zhora však prichádza malý apel na to, aby to s povinnosťami neprepískli. A rovnako ani s mimoriadne priebojným, a teda egoistickým správaním. Práve to by sa mohlo podpísať pod nárast počtu nepriateľov alebo sokov.

Zdravie, sila, vitalita: Menej pozitívnych energií ovplyvní lonovú oblasť - urogenitálny trakt a tiež zónu hrubého čreva. Objaviť sa môžu zápaly. Prípadne i nafukovanie brucha. Škorpióni by sa počas jesenných dní mali strániť konzumácie alkoholických nápojov - môžu im omámiť myseľ.

Návod na povzbudenie psychiky: Nositeľom vodného znamenia zvieratníka sa odporúča čítanie motivačných kníh. Rozveselia, rozpozitívnia, reštartujú.


Strelec

Vzťahové témy: Ohnivé bytosti, deti Jupitera, budú na jesenné obdobie spomínať s blaženým úsmevom na perách. Na obzore sú samé pozitívne udalosti - aj na citovej pôde. Strelcov potešia dobré správy a šťastlivé momenty. Od polovičiek alebo rodinných príslušníkov dostanú masu pozornosti, nehy a lásky. Okolo slobodných novembrovo-decembrových jedincov sa budú motať mnohí záujemcovia či záujemkyne. Niektorí Strelci môžu odštartovať plodný vzťah s dlhodobou perspektívou.

Materiálna oblasť: Stabilné energie ovplyvnia aj pracovno-kariérne témy. Všetky aktivity, ktorým sa Strelci venujú, budú fičať na plné obrátky. A ohnivé bytosti ich zvládnu ľavou zadnou. Vo vzduchu visia nečakané príjmy. Zhora prichádza jediné odporúčanie - pozor na lakomosť a mamonárske hromadenie majetku. Zdravá hospodárnosť a šetrnosť sú v poriadku; nesmú však nadobudnúť obludné rozmery.

Zdravie, sila, vitalita: Strelci by si mali dávať pozor na imunitu. Rada je jasná: posilnite ju prírodnými komponentmi, prípadne aj výživovými doplnkami. V opačnom prípade sa môžu objaviť respiračné ťažkosti - starosti s hrdlom, hrtanom, prieduškami alebo pľúcami. Niektorým deťom Jupitera sa vráti stará a nevyležená choroba.

Návod na povzbudenie psychiky: Strelci by mali športovať - a je jedno, akým spôsobom či štýlom. Aj jeseň ponúka množstvo možností na hýbanie sa.


Kozorožec

Vzťahové témy: Kozorožci patria do "vejára" zemských ľudí. Element zeme u nich posilňuje túžbu fungovať v stabilných energiách. A v materiálnych istotách. Aj preto deti Saturna - obrazne povedané - makajú ako fretky. A rady kariérne rastú. Teraz - počas jesene - sa pomyselné akčné motory zapnú na plné obrátky. A na základe toho, že Kozorožci investujú príliš veľa pozornosti do povinností, zabudnú na osobné zväzky. To ich oslabí - a neskôr môže i úplne zruinovať.

Materiálna oblasť: Leto bolo dynamické. A rovnako aktívne bude aj jesenné obdobie. Kozorožci sa nezastavia - ustavične budú čosi robiť, čomusi sa venovať. Niektorí zatúžia byť sami sebe pánmi. Hviezdy radia - podnikateľské aktivity najskôr predebatujte s odborníkom na trh a jeho možnosti, až potom ich naplno odštartujte. Finančné kohútiky majú byť otvorené dokorán.

Zdravie, sila, vitalita: I napriek tomu, že zemské osoby budú pracovať od svitu do mrku, vitalitu im to nevezme. A aj keď si večer ľahnú do postele ako "ubité psy", počas noci sa rýchlo zregenerujú. A ráno vstanú so sviežou energiou. To, čo treba mať pod kontrolou, sú dolné končatiny. A tiež žilový systém.

Návod na povzbudenie psychiky: Povinnosti treba "rozbiť" víkendovým oddychom. Napríklad vo forme wellnessu.


Vodnár

Vzťahové témy: Nositelia predposledného znamenia zvieratníka vstupujú do obdobia zvažovania možností. Tí, ktorí sú vo zväzkoch, budú rozmýšľať nad tým, či je vhodné ostávať v nich, alebo sa majú pustiť po nových, dosiaľ nepoznaných ľúbostných cestičkách. Hviezdy radia - nech je už verdikt akýkoľvek, vždy pamätajte na to, že rozhodnutím by ste mali v čo najmenšej miere zraniť blízku osobu. Na Vodnárov vo vyššom veku sa obrátia ich deti či vnúčatá - a budú chcieť poradiť v závažnej veci.

Materiálna oblasť: Pokým citová sféra bude plná nerozhodnosti a oscilácie, oblasť matérie ovplyvnia fixné energie. Vodnári nadobudnú spokojnosť s tým, čo vykonávajú. A zamestnaní "pustia korene". Na základe stability, ktorá z nich bude sálať, môžu už čoskoro kariérne narásť. Vedenie ocení ich zakotvenosť a lojálnosť. Vzdušné osoby, ktoré sú na dôchodku, budú počas jesene cestovať - napríklad i po slovenských regiónoch.

Zdravie, sila, vitalita: Deti Uránu by mali ustriehnuť pohybový aparát. Dôležité je, aby mu nedovoliť stuhnúť a ustrnúť. Skrátka, treba sa dostatočne hýbať. Vodnárom - nech sú už v akomkoľvek veku - sa odporúčajú športové činnosti. Ideálne také, ktoré majú individuálny, maximálne duálny charakter.

Návod na povzbudenie psychiky: Vzpruhu pre dušu objavia vzdušné osoby v pozeraní či počúvaní rozprávok. Prostredníctvom nich sa utvrdia v tom, že dobro ešte nevymrelo. A vyhráva.


Ryby

Vzťahové témy: Deti Neptúna - ako sa Rybám hovorí - by si mali dávať pozor na negativistických ľudí. A tiež na takých jedincov, ktorí zneužívajú ostatných. Prípadne i na bytosti, ktoré vlastné starosti s obľubou hádžu na okolité plecia. Nositelia posledného znamenia zvieratníka si musia uvedomiť, že nie sú menejcennými osobami. A už tobôž nie "odpadkovými košmi", do ktorých môžu iní ľudia umiestňovať svoje pomyselné smeti.

Materiálna oblasť: Mnohé Ryby za ostatné obdobie tápali - nevedeli, čo robiť. A ak aj boli zamestnané, často si kládli otázku, či vykonávaný typ roboty rezonuje s potrebami či požiadavkami duše. Jesenné obdobie bude iné - vodné osoby nadobudnú fixné presvedčenia. A tiež jednoznačnú osobnú vibráciu. Do realizovaných činností sa pustia s plnou vervou a odhodlaním. To ich na kariérnom rebríčku posunie vyššie. Ryby v dôchodkovom veku môžu pokúšať pani Šťastenu.

Zdravie, sila, vitalita: Najmenej pozitívnych vibrácií bude prúdiť do úrovne solárneho pletenca. Aj preto sa môžu objaviť starosti s tráviacimi orgánmi či mechanizmami. Niektoré Ryby potrápi žalúdok alebo pankreas, tie ostatné zas tenké či hrubé črevo. Pod kontrolou treba mať aj tlak a tep.

Návod na povzbudenie psychiky: Dušu "poláska" hranie sa s domácimi štvornohými miláčikmi.