Počas jesene a zimy potrebujete energo-ochranu. Poskytne vám ju tento kameň

06.11.2020

Ónyx je polopriesvitný minerál čierno-bielej farby. Pripomína pruhovaný mramor. Hojne sa využíva nielen v šperkárstve, ale aj v ezoterických alebo šamanských kruhoch. Bohaté náleziská sú v Taliansku či Nemecku. V minulosti sa verilo, že jagavý minerál má afrodiziakalne účinky. Aj preto ho chtivé dámy namáčali do vína tým mužom, ktorých chceli obalamutiť a zviesť.


Dobová povrávka hovorí, že kameň sa zrodil z nechta Venuše, starorímskej bohyne lásky. Ten je šípom odstrelil neposedný Amor. Podľa legendy sa pazúr zrútil na zem - a premenil sa na čierno-biely polodrahokam. Každý, kto ho nájde, získa kus zo sily Venuše, vrátane šťastia, hojnosti, lásky a celostnej ochrany. 


Unikátny minerál je predovšetkým strážnym kameňom. Okolo majiteľa vytvára energetické murivo, za ktoré nepreniknú žiadne škodlivé vibrácie alebo jedom napustené šípy. Hovorí sa, že človeku, ktorý nosí šperk z polodrahokamu, sa zlí alebo zákerní ľudia vyhýbajú velikánskym oblúkom. Náramok z ónyxu chráni pred urieknutím. V minulosti sa volalo z očí. Ide o zaslanie ťaživej energie nepekným slovom alebo pohľadom, ktoré človeku spôsobí krátkodobejšie fyzické či psychické problémy. Ónyxový šperk záporné vibrácie odbíja do univerza, kde sa automaticky rozplývajú.


Povráva sa, že ónyx privoláva takzvané prajné sudičky, schopné privodiť človeku celostnú hojnosť - aj duchovnú, aj materiálnu. Prebúdza spirituálnu silu - takzvané Božie pravdy a múdrosti, ktoré daný jedinec nadobudol v predošlých inkarnáciách a má ich uložené v nevedomí. Ónyx ich dostane na povrch. Osoží aj pri nasávaní nových poznatkov - takých, ktoré sú prospešné pre rozvoj a rozkvet daného človeka. Na fyzickej báze - v podobe alternatívneho liečebného prvku - priaznivo vplýva na psychiku, nervy, srdce, cievy, krv, nohy a zuby. Harmonizuje predovšetkým základnú, srdcovú a korunnú, teda Božiu čakru.