Poznáte najsilnejšie ochranné polodrahokamy?

15.05.2024

Kamene disponujú zvláštnou silou. Aj ochrannou. Stačí s nimi meditovať alebo nosiť vo forme šperkov.

Turmalín. Používa sa v elektrotechnike, ale aj v ľudovom liečiteľstve, a to po celom svete. Najväčšie náleziská sú v Afganistane. Turmalín môže mať rôzne farby - hnedú, zelenú i červenú. Mimoriadne silnými vibráciami oplýva čierny, ale i takzvaný melónový turmalín, v ktorom sa prelínajú viaceré kúzelné odtiene.

Turmalín premieňa všetko, čo je negatívne a záporné, na pozitívne energie. Posilňuje takzvaný ochranný štít človeka - strážnu matricu. Kúzelný minerál zvyšuje bázu sebalásky, sebaúcty a sebahodnoty. V živej bytosti láme škodlivé alebo deštruktívne vlastnosti. Turmalín sa odpradávna používa počas rituálov. Hovorí sa mu aj kameň skúsených šamanov. Osoží pri channelingu - teda vytváraní komunikačného spojiva s duchovnými sférami. Počas noci stráži pred morami. Zaháňa strachy a obavy, likviduje skepsu.

Podľa tradičného hinduizmu je turmalín najsilnejším kameňom pri komplexnom harmonizovaní čakier.

Zaujímavá je aj legenda o vzniku kameňa. Jedna zo starých povrávok hovorí, že turmalín zoslali na zem božstvá, a to v časoch, keď sa zemi, a teda ani ľuďom príliš nedarilo. Bolo to v období chudoby, súženia a chorôb. Na nebeskej klenbe sa vraj znenazdajky objavila obrovská dúha. Tam, kde dopadal jej chvost, vzniklo mohutné nálezisko turmalínov. Každému, kto si uchmatol čo i len jediný minerál, sa život obrátil hore nohami - samozrejme, v pozitívnom slova zmysle.


Podobnými vibráciami ako turmalín oplýva aj obsidián. Poznáme viaceré druhy – čierny, vločkový, ale aj mahagónový či sklenený.

Svojho majiteľa stráži pred vlastnými negatívnymi energiami - strachom, zlobou, nenávisťou, žiarlivosťou, smútkom či pomstychtivosťou, ale aj pre cudzími zápornými vibráciami v podobe neprajnosti či urieknutí. Eliminuje karmické aj rodové záťaže, ruší nevýhodné predinkarnačné dohody.

Pomáha pri predvídaní budúcnosti.


Predstavme si aj ónyx. Čarovný minerál, vyskytujúci sa predovšetkým v čiernych odtieňoch. Hojne sa využíva nielen v šperkárstve, ale aj v ezoterických kruhoch. Bohaté náleziská sú v Taliansku. Ónyxové poklady ukrýva aj naša zem - pekné kúsky objavili napríklad pri Leviciach. V minulosti sa verilo, že minerál má afrodiziakalne účinky.

Človeka, ktorý s ním rozjíma, chráni na všetkých úrovniach. Odháňa zákerných a podlých ľudí, ale aj klamárov a intrigánov.

Povráva sa, že ónyx privoláva takzvané prajné sudičky, schopné privodiť človeku celostnú hojnosť - aj duchovnú, aj materiálnu. Prebúdza spirituálnu silu.

Ku kameňu sa viaže nevšedná legenda. Polodrahokam sa vraj zrodil z nechta Venuše, starorímskej bohyne lásky.


Vo "vejári" ochranných kameňov sa nachádza aj labradorit Napríklad sivastý. Okrem toho, že človeku núka strážne vibrácie, mení myslenie. Minerál sa osvedčil pri budovaní pozitívneho a radostného umu. Osoží pri odstrihovaní sa od takzvaných bio-vampírov.


No a na záver – lávový kameň. Je to šamanský "kúsok". Posilňuje auru človeka – a tým, že je silná a neoblomná, sa ľudská bytosť stáva imúnnou voči "negáciám" rôzneho druhu.


Či už v silu kameňov veríte, alebo nie, je na vás. Mystická moc minerálov je však overená vekmi. Dôverovali im starí Gréci, Egypťania aj Číňania.