Pripravte sa na jeseň - postarajte sa o energetickú ochranu pred zlom

23.07.2021

Stačí sa pozrieť navôkol - a človek ihneď spozoruje, že ťaživé energie sa šíria rýchlosťou blesku, a to aj pre globálne problémy, vrátane korona-krízy. Žiaľ, ľudia sa od seba vzďaľujú. Vznikajú rozdiely, inakosti, rozkoly, polarizácia spoločnosti. V "hustých" vibráciách sa darí zlu. Kliatbam a okultným prvkom. Na jeseň a v zime môže byť situácia ešte komplikovanejšie. A preto sa treba adekvátne ochrániť. Napríklad strážnym minerálom. Do spektra ochranných kameňov patrí mýtmi opradený turmalín. Jestvuje v rôznych odrodách. 

Očarujúci kameň magmatického rázu vzniká v hlbinách zeme. Používa sa v elektrotechnike, ale aj v ľudovom liečiteľstve, a to po celom svete. Najväčšie náleziská sú v Afganistane, Brazílii alebo v Mexiku. Turmalín môže mať rôzne farby - hnedú, zelenú i červenú. Mimoriadne silnými vibráciami oplýva čierny, ale i takzvaný melónový turmalín, v ktorom sa prelínajú viaceré kúzelné kolóry.

Turmalín premieňa všetko, čo je negatívne a záporné, na dobro a svetlo. Posilňuje takzvaný ochranný štít človeka - anjelskú strážnu matricu. Na základe toho sa povzbudzuje jeho schopnosť automaticky odbíjať ťaživé a bremenné energie - najmä také, ktorých autormi či tvorcami sú iní ľudia. 

Kúzelný minerál zvyšuje bázu sebalásky, sebaúcty a sebahodnoty. V živej bytosti láme škodlivé alebo deštruktívne vlastnosti a črty - nabúravajúce alebo ohrozujúce jeho prirodzené svetlo. 

Turmalín sa odpradávna používa počas rituálov alebo obradov. Hovorí sa mu aj kameň skúsených šamanov. Osoží pri channelingu - teda vytváraní komunikačného spojiva s duchovnými sférami. Cibrí intuíciu a danosť vnímať a vidieť veci či bytosti, ktoré sú voľným okom nepostrehnuteľné. Povzbudzuje chuť po ezoterickom či spirituálnom poznaní. Likviduje zlých duchov a entity z nízkohmotných sfér. Počas noci stráži pred démonickými silami. Zaháňa strach a obavy, ničí deštruktívne myšlienkové formy, posilňuje optimistického ducha. Na fyzickej báze - v podobe alternatívneho liečebného prvku - priaznivo vplýva najmä na trávenie, nervy a psychiku. Z orgánov uvoľňuje napätie, tenziu a kŕče. Samozrejme, nenahrádza klasickú lekársku pomoc; je iba doplnkom.

Zaujímavosť o polodrahokame: podľa tradičného hinduizmu je turmalín najsilnejším energo-komponentom pri harmonizovaní čakier. Ak človek vie, ktoré centrum má zablokované, musí si zadovážiť turmalín vo farbe prislúchajúcej k oslabenej čakre. Potom s ním stačí meditovať, prípadne si ho prikladať na oblasť, kde má čakrová vrtuľa svoj kľúčový bod.

Ku kameňu sa viaže aj takzvaná zrodová legenda. Jedna zo starých povrávok hovorí, že turmalín zoslali na zem božstvá, a to v časoch, keď sa zemi, a teda ani ľuďom príliš nedarilo. Bolo to v období chudoby, súženia a chorôb. Na nebeskej klenbe sa vraj znenazdajky objavila obrovská dúha. Tam, kde dopadal jej chvost, vzniklo mohutné nálezisko turmalínov. Každému, kto si uchmatol čo i len jediný minerál, sa život obrátil hore nohami - samozrejme, v pozitívnom slova zmysle.

Turmalín čistíme pod vodou a nabíjame na polotieni.