Šikovná mamička z Nových Zámkov "pečie" farebné šálky. Pomáhajú jej aj deti

02.05.2021

Mamičky na materskej žijú ako v začarovanom kruhu - ich každodenný biorytmus vyzerá viac-menej rovnako. Zaopatrenie detí, navarenie obeda, postaranie sa o domácnosť, vyupratovanie izieb - a to isté stále dookola. Aj preto hľadajú možnosti, ako tieto rutiny rozbiť. 

Mnohé siahnu po tvorivých, umeleckých či remeselných činnostiach. Inovatívne aktivity oslovili aj mladú mamičku Lily Boldižár Királyovú z Nových Zámkov. Jej manžel má autodielňu, ona sa rozhodla založil si mini-fabriku zameranú na potlač. 

Farby, obrázky a ornamenty ju fascinovali od nepamäti - už ako dieťa milovala veselé tričká, ktorými sa líšila od rovesníkov. A teraz - v dospelosti - sa rozhodla dopriať svojej kreatívnej duši rozlet. Spálňu už niekoľko mesiacov zdobia takzvané sublimačné prístroje, ktoré dokážu rýchlosťou blesku "prepiecť" ľubovoľný obrázok na šálku, tričko či magnetky. 

Mandaly, prírodné scenérie, symboly, animované postavy či rozmanité texty - to všetko sa môže zvečniť na spomienkový predmet. 

"Najväčší záujem je o šálky s fotografiami blízkych," prezrádza talentovaná mamička z Nitrianskeho kraja. 

"Záujemcovia však siahajú aj po "pretavení" obrázkov na hodiny, puzzle, tašky z netkanej textílie, tričká alebo kamenné pláty," dodáva Lily, ktorá počas našej návštevy predviedla, ako vlastne celý proces funguje. 

Postačí obrázok či fotka - ideálne v kvalitnom rozlíšení. "Majsterka sublimácie" ju upraví v špeciálnom počítačovom programe a vytlačí. Výsledná šablóna na unikátnom papieri sa vzápätí uchytí o zvolený predmet. A potom nasleduje priam zázračný úkon - obrázok sa "vpečie" do šálky či na tričko, a to vďaka tepelnému lisu. 

"Naše predmety sú jedinečným darčekom k meninám či narodeninám, ale aj na oslavy jubileí či svadobné obrady," dodáva zručná Novozámčanka, ktorej pri práci pomáhajú aj dve šikovné deťúrence. Na záver dodáva, že v ostatnom čase badá zvýšený záujem o potlač ezoterických obrázkov - energetických symbolov, anjelských "kľúčov", runových znakov či kruhových mandál, ktoré človeku prinášajú šťastia a hojnosť. 

Ozvite sa Lily ešte dnes - a dajte si vyrobiť farebný predmet, ktorý rozihrá vašu dušu. Výhodou tiež je, že "sublimačný akt" sa dokáže zrealizovať v priebehu niekoľkých minút. Samozrejme, všetko závisí od množstva aktuálnych objednávok. Farebné unikáty sa dajú objednať aj na diaľku - veselý predmet vám potom pohodlne doručí poštár. 


kiralyovalinda@gmail.com

0918 883 938