Spoznajte najduchovnejší polodrahokam

17.04.2020

Lapis lazuli. Polodrahokam, ktorý vás jednoznačne očarí a opantá...

Vzácny a mimoriadne mystický kameň sa skladá z viacerých minerálov. Za hlbokú modrú farbu môže lazurit. Polodrahokam tvorí aj sodalit a kalcit. Zlatisté vločky, ligotajúce sa ako hviezdy na nebeskej klenbe, vytvára pyrit - kameň duchovnej hojnosti. 

Lapis Lazuli priniesol do Európy Alexander Veľký. A určite mu je za čo ďakovať - lapis patrí k najtajomnejším minerálom všetkých čias. Už pri prvom dotyku s ním vás "ovanie" zvláštne nadpozemské fluidum. Prejdete uvedomením, že jednou z vašich kľúčových životných či osudových úloh je duchovne rásť. Odštartujete mocný prerod - začnete väčšmi načúvať potrebám duše či najvnútornejšieho dieťaťa, zosilníte spojivo so spirituálnymi vedami, siahnete po nasávaní mystických poznatkov. Zrazu sa pred vami otvoria úplne nové a nepoznané dimenzie. A budete sa do nich ponárať čoraz viac a viac.

Lapis je i kameňom vše-viery. Človek, ktorý ho nosí pri sebe, si celistvo uvedomuje blízkosť, prítomnosť, dotyky či indície Boha. Vníma anjelov, archanjelov, ale aj prírodné bytosti svetla. Indigový kameň sa postará o utriedenie a ujasnenie myšlienok. Zároveň má ochrannú funkciu - stráži pred pozemským energo-jedom. Utlmuje pokušenia a neresti rôzneho druhu.

V rámci zdravia zabezpečí vyrovnanejšiu psychiku. Eliminuje bolesti hlavy a skvalitňuje spánok. Samozrejme, nenahrádza klasickú liečbu; je iba energizujúcim doplnkom. 

Túžite po prekrásnom šperku z lapisu? Kliknite.