Spoznávame krásu minerálov. Všetky polodrahokamy začínajúce sa na písmeno "A"

21.09.2021

Príroda ponúka množstvo pokladov - harmonizujúcich, liečivých, blahodarne pôsobiacich na telo i dušu. Do spektra naturálnych vzácností patria aj minerály. Pod zemou sa ukrývajú tisíce rôznych druhov. Niektoré sú neznáme, niektoré používané denno-denne, a to aj v duchovných sférach. Silu kameňov zužitkúvajú nielen ezoterici a majstri spirituálnych vied; uplatnenie našli aj v cirkevnom svete. Z mnohých minerálov sa vyrábali liturgické predmety. Najväčšmi skloňovaná je asi dvojstovka kameňov. Disponujú pestrou spleťou farieb. Majú rozličné chemické zloženie, tvrdosť, krehkosť či nestálosť. Časť minerálnych skvostov miluje slnečné lúče, časť mesačný svit. Niektoré sa dobíjajú elementom vody, iné zasa živlom ohňa. Po magickej moci polodrahokamov siahali už dávnoveké národy. Starí Egypťania, Rimania či Gréci nimi liečili choré telá a privolávali bytosti šťastia a ochrany. Spoznajte kúzelný svet kameňov práve teraz. Prinášame vám precízny mineralogický zoznam od A po Z. Začíname úvodným písmenom abecedy.

 
Achát - kameň zakorenenosti
Achát, ktorý môže oplývať pestrým vejárom farieb, je minerálom uzemňovania. Človeku pomáha so zakoreňovaním - teda spájaním s vibráciami matky zeme. Dodáva odvaha, vervu, chuť pustiť sa po nových a nepoznaných cestičkách, entuziazmus, nadšenie a optimistického ducha. Eliminuje materiálne blokády, brániace v priťahovaní vše-hojnosti.


Akvamarín - ochranný skvost
Čarovný akvamarín milujú aj osobnosti. Anglická kráľovná Alžbeta II. dostala v deň svojej korunovácie, ešte v roku 1953, od brazílskeho prezidenta polodrahokamovú kolekciu pozostávajúcu z náhrdelníka a náušníc s unikátnymi modrými akvamarínmi. O päť rokov neskôr jej Brazília darovala ďalšie výnimočné šperky - a to brošňu a náramok. Panovníčka si "nebeskú" kolekciu obľúbila a napokon ju ešte rozšírila o akvamarínovú korunku s bielymi diamantmi.
Ten, kto si kúpi akvamarín, bude ustavične chránený pred negatívnymi energiami - zlom, jedovatými šípmi, bio-vampírmi, intrigánmi, závistlivcami, deviantmi a tiež tými, ktorí sa zaoberajú čiernou mágiou.


Amazonit - kameň, ktorý čistí minulosť

Amazonit bol kedysi posvätným kameňom. Kúzelnú moc mu pripisovali i starí Egypťania. V hrobke Tutanchamóna sa našli viaceré predmety zo vzácneho minerálu.
Na duchovnej báze osoží najmä ženám, a to zvlášť takým, ktoré kedysi utrpeli citové ujmy. Kameň sníma staré sklamania, zrady, emočné bôle i útrapy. Vďaka amazonitu sa z nositeľky polodrahokamu stáva osoba, ktorá sa už nevracia k tomu, čo bolo.


Ametyst - strážny štít
Svojho nositeľa chráni pred všetkým, čo nemá Boží základ. Negatívne energie automaticky transformuje na vibrácie pozitívne a radostné. Odháňa entity z nízkohmotných sfér, ale aj zlých duchov - napríklad i takých, ktorí okupujú myseľ človeka.


Angelit - spojí vás s ríšou svetla
Umocňuje spojivo s anjelmi, archanjelmi, avatarmi a ďalšími bytosťami svetla. Odľahčuje, uvoľňuje, oslobodzuje. Zbavuje bremien pozemskosti.
Pomáha pri spirituálnom zrení, cibrí intuíciu, zlepšuje komunikáciu. Odbúrava ťažké myšlienky. Hovorí sa, že osoba, ktorá nosí angelit ustavične so sebou, a to buď v podobe minerálneho kameňa, alebo vo forme šperku, vždy odhalí jedincov s nečistými úmyslami.


Apatit - kameň dávajúci "stopku" nešťastiam

Radíme ho k minerálom ochrany pred všetkým negatívnym. Stráži pred zlými ľuďmi, mágiou, závisťou, ale aj pred zlodejmi, podvodníkmi, či dokonca úrazmi, nehodami a nešťastiami. Posilňuje kontakt s osobnými anjelmi.


Aragonit - magnet na vše-hojnosť
K svojmu názvu prišiel podľa miesta prvého nálezu pri rieke Aragón v Španielsku. Aragonit radíme k polodrahokamom blahobytu a prosperity. Nositeľovi zabezpečuje úspech, zdar, víťazstvo. Je magnetom na výhry - aj finančné. Dobíja iné kamene.


Avanturín - bojovník proti depresiám
Najčastejšie predávaným býva avanturín zelený. Nositeľovi prináša čistú myseľ, pokoj a mier. Osoží v boji so závislosťami rôzneho druhu.
Avanturín ako taký otvára kanály hojnosti.


Ďalšie "áčkové" kamene
Ametrín - z nositeľa robí sebaistú bytosť, ktorá ustavične rastie a napreduje.
Albit - privoláva pani Múzu.
Amonit - fosília prináša do všetkých "buniek" života poriadok.
Anhydrit - odbúrava ťažké idey.
Antimonit - osoží pri veľkých životných zmenách.
Apofylit - eliminuje blokády spojené s citovým životom.
Astrofylit - odstraňuje zlozvyky.
Azurit - pomáha pri učení a vzdelávaní, a to aj u detí.