Spoznávame krásu minerálov. Všetky polodrahokamy začínajúce sa na písmeno "B" a "C"

08.10.2021

Pod zemou sa ukrývajú tisíce rôznych minerálov. Niektoré sú neznáme, niektoré používané denno-denne, a to aj v duchovných sférach. Silu kameňov zužitkúvajú nielen ezoterici; uplatnenie našli aj v cirkevnom svete. Z mnohých minerálov sa vyrábali liturgické predmety. Po magickej moci polodrahokamov siahali i dávnoveké národy. Starí Egypťania, Rimania či Gréci nimi liečili choré telá a privolávali bytosti šťastia a ochrany. Spoznajte kúzelný svet kameňov práve teraz. Prinášame vám precízny mineralogický zoznam od A po Z. Dnes si posvietime na "béčkové" a "céčkové" skvosty.


Beryl

Ide o silný minerál mystiky a spirituality. Zveľaďuje zdravú intuíciu. Človek, ktorý so sebou nosí kúzelný kameň, sa stáva jedincom, ktorý vidí a vníma i to, čo je pred bežným zrakom skryté. Pri riešení kľúčových životných tém sa riadi vnútornými hlasmi (ktoré vďaka minerálu mocnejú) alebo hlasmi Zhora (anjelskými "šepotmi"). Beryl osoží pri veštení, channelingu, ezoterických praktikách, pozitívnych rituáloch a ceremóniách. Posilňuje spojivo s duchovnými sprievodcami - múdrymi bytosťami z nebeských sfér. Kameň "láme" stresy, prináša pokoj a mier. Skvalitňuje vzťahovú bázu. Cibrí sebalásku. Najčastejšie využívaným druhom berylu je beryl ružový - takzvaný morganit. Je to kameň dokonalej harmónie. Privoláva dobrotivé a láskavé anjelské bytosti.


Bianshi

Bianshi alebo aj bian je čierny kameň s jemnými bielymi žilkami. Endemický minerál sa vyskytuje len v určitých oblastiach Číny. Názov minerálu sa odvodil zo slova "bian", čo v preklade znamená "kamenná ihla". Spomína sa vo viacerých staročínskych legendách, kde sa minerál skloňuje v súvislosti s očistou človeka a jeho uzdravovaním. Miestni hovoria, že kameň rozprudzuje v tele zaseknuté energie a spriechodňuje meridiánové "cestičky". Kameň priložený na boľavé miesto má prinášať úľavu. Bianshi sa osvedčil aj v boji proti negatívnym vibráciám. Kameň má posilňovať ochrannú "matricu" človeka, no a na základe toho sa povzbudzuje jeho schopnosť automaticky odbíjať takzvané jedovaté šípy od iných ľudí. V rámci alternatívneho prístupu ku zdraviu minerál možno prikladať na rôzne časti tela. Vraj si vždy nájde to, čo treba liečiť alebo harmonizovať.


Citrín

Vzácny minerál - žltý krištáľ - je predovšetkým kameňom prerodu osobnosti. Ľudia, ktorí ho nosia pri sebe, sa stávajú pevnými a sebavedomými jedincami, konajúcimi v súlade so svojím vnútorným dieťaťom. Mystický kameň funguje ako skvelý a účinný čistič a regenerátor. Uchováva slnečnú energiu, a preto pôsobí blahodarne na život človeka. Pohlcuje, premieňa, rozptyľuje a likviduje všetky negatívne energie, svojmu majiteľovi pomáha čistiť auru. Upravuje osobnú vibráciu človeka, vďaka čomu si ho väčšmi váži okolie. Radíme ho ku kameňom hojnosti. Na fyzickej úrovni povzbudzuje trávenie a z tela vyplavuje škodliviny a parazity. Blahodarne pôsobí najmä na žalúdok, žlčník a pečeň.

Čaroit

Do života človeka prináša vše-transformáciu. Ľudská bytosť môže jeho energiu a vibráciu zužitkovať na zmenu myslenia, postojov, pocitov, ale aj na reálne a uchopiteľné korektúry bytia - pritiahnutie duchovnej polovičky, lepšej práce, väčšieho množstvo peňazí či kvalitnejšieho zdravia. Čaroit spája s mocnosťami nebies, ktoré sa rady postarajú o splnenie pozemských prianí - samozrejme, za predpokladu, že rezonujú s požiadavkami najvyššieho dobra. Minerál má silné očistné funkcie. Hĺbky človeka zbavuje negatívnych a ťažkých energií, oslabujúcich činnosť čakier. "Láme" strachy a obavy, pocity viny, hanby, nesebalásky, žiaľu, smútku, nenávisti, zloby, jedovitosti či neviery. Sceľuje aurickú štruktúru. Rozpohybúva stojace životné vody, a preto mohutnou silou pomáha tým osobám, ktoré uviazli na mŕtvom bode - v akejsi životnej slučke. Dodáva chuť uskutočniť nevyhnutné životné zmeny - v ľubovoľnej sfére bytia. Človeka učí jednať spontánne, no zároveň rozvážne. Kameň možno použiť pri spirituálnych úkonoch a zdravej ezoterike či mystike. Mnohým jasnovidcom pomáha pri nazeraní do nadchádzajúcich udalostí. Hojne sa využíva aj pri rituáloch, ktorých cieľom je pozitívna transformácia života. Priťahuje vizionárske sny. Čaroit, ktorý vás ohromí prekrásnou perleťovou štruktúrou s odleskmi lilavej, zlatej, hnedej, zelenej aj čiernej farby, spája s anjelskou ríšou. Na báze celostnej vitality harmonizuje psychiku. Čaroit bol objavený v roku 1948, no svoj názov dostal oveľa neskôr. Nie však podľa toho, že oplýva čarovnou silou, ale preto, že jeho nálezisko sa nachádza pri rieke Čara v Jakutsku.

Ďalšie poklady Matky Zeme

Baryt - druh síranu osoží pri očiste myšlienok a psychiky.

Biotit - zveľaďuje sebavedomie a do života pozýva anjelov vše-hojnosti.

Bronzit - priťahuje prosperitu.

Býčie oko - odháňa zlých ľudí a neprajníkov.

Celestín - zvyšuje bázu viery.

Ceruzit - odbúrava strachy a obavy.

Čadič - chráni pred porobeninami.

Čierne perly, takzvané rusalky - človeku prinavracajú mladosť a vitalitu.