Tento kameň vás "zakorení". Byť "zakoreneným" znamená jestvovať vo vše-hojnosti

06.06.2024

Človek by mal byť ako silný a pevný strom. Porast, ktorý nič a nik neohne. Často sa však stáva, že nám pomyselná zakorenenosť chýba. Výsledkom je, že nevieme, ako žiť. A nedokážeme si do bytia pritiahnuť adekvátnu hojnosť. Lomcujú nami strachy a obavy. Vnútri nás absentuje verva, nadšenie, ctižiadostivosť. Tápeme. Našťastie, v prírode možno objaviť minerálne kamene, ktoré "negácie" menia na pozitívne a radostné energie. Typickým polodrahokamom zakotvovania je magický, rýdzou červenou farbou oplývajúci granát


Granát - kameň sily, energie, vytrvalosti, vôle.
Ľudia, ktorí ho nosia so sebou alebo s ním meditujú, nevedia, čo je únava, vyčerpanosť, vyhorenie. Ustavične sa v nich zažína takzvaný oheň životnej plodnosti a tvorivosti. Disponujú radostným osobnostným fluidom a pozitívnym očakávaním. Vedia, že všetky sny alebo túžby, ktoré driemu v ich hlavách, sa teraz alebo neskôr pretavia do reality. 


"Krvavý" kameň odháňa takzvaných duchov strachov a obáv – ktorí človeka často atakujú a paralyzujú. Vplyvom ich blízkosti a pôsobenia sa z neho stáva zablokovaný jedinec, neschopný pohnúť sa z miesta. Granátové kúsky zakoreňujú – aj smerom nadol, aj smerom nahor. Spodná zakorenenosť znamená cítenie a vnímanie pevnosti matky zeme. Vrchné korene indikujú, aká silná a neoblomná je viera príslušného jedinca. Polodrahokam rozpúšťa materiálne blokády. Osoží pri magnetizovaní úspechu, zdaru, prosperity, hojnosti, blahobytu. Do vzťahov vnáša príťažlivosť, erotickosť, zdravú intimitu. Na fyzickej báze – v podobe alternatívneho liečebného pomocníka – blahodarne vplýva na krv, lymfu, pohybový aparát, metabolizmus, lonovú oblasť a srdce. Harmonizuje základnú, sexuálnu, ale aj srdcovú čakru. Nenahrádza však klasickú medicínu a pomoc lekárov.


Tajomstvo o granáte
Takzvaný krvavý kameň bol stáročia považovaný za polodrahokam pútnikov a cestovateľov. Prečo je to tak? Noe – biblická postava – mal na svojej arche používať lampu zhotovenú z granátov. Ich jas mu počas temných nocí pomáhal navigovať plavidlo.


Legenda o vzniku kameňa
V gréckej mytológii granátové jablko a tiež samotný granát – názvovo odvodený od sladkého ovocia - symbolizovali večnú lásku a sľub rýchleho návratu pri dlhom odlúčení zaľúbencov. Starogrécky boh smrti Hádes dal granátové jablko svojej manželke Persefone, keď ho opustila, aby sa uistil, že sa opäť stretnú. Vzápätí svojou božou silou zostrojil v hlbinách zeme granáty – a to pre všetkých, ktorí stratia blízku osobu a chcú s ňou naveky ostať v duchovnom prepojení.
Takzvané zakoreňovacie účinky nemá iba granát. Do "vejára" uzemňovacích kameňov radíme aj rubín alebo ľubovoľný typ achátu či jaspisu. Osožiť môže i mahagónový obsidián alebo koral.


Prekrásny náramok z "krvavého" granátu si môžete objednať tu. 

Jedinečný náramok z oranžového granátu objavíte tu.