Toto by ste mali vedieť - každá farba lieči iné časti tela aj duše

14.10.2020

Len málokto miluje jeseň. Býva sychravá a temná - a nahlodávajúca psyché človeka. Štatistiky sú neúprosné: najviac depresií sa ľudí zmocňuje počas októbra, novembra a decembra. Jedným z dôvodov môže byť aj ponurosť predzimného ročného obdobia. Všetko je akési bezfarebnejšie, ponurejšie, sivšie. Našťastie, vždy máme možnosť vniesť do života svieže energie - napríklad prostredníctvom kolor-mystiky. Každá z farieb prináša iné vibračné "vlny" - blahodarne pôsobiace na naše telo i dušu. Rozfarebniť súcno možno rôzne - napríklad v podobe oblečenia alebo meditáciou s pestrofarebnými minerálnymi kameňmi.


Červená prináša vše-energiu
Človek, ktorý sa obklopuje červenou kolórou, nepozná strachy. Je odvážny, akčný a dynamický. Farba vášne ničí lenivosť, pasivitu a nečinné vyčkávanie na zázraky z nebies. Aktivuje pomyselný myšlienkový kód, že všetky sny a túžby, ktorými disponujeme, sú zrealizovateľné - len si vyžadujú nemalú dávku snahy.
V rámci zdravia dáva do poriadku pohybový aparát, ale aj hrubé črevo a lymfu.
Červené minerálne kamene - rubín, granát, koral, červený achát.
Červená kolóra v prírode - ohnivou farbou disponujú napríklad šípky. V domácom prostredí ich vložte do malej nádoby. Tú umiestnite do takej izby, v ktorej sa venujete pracovným, kariérnym alebo finančným témam. Šípky môžete zaniesť aj do zamestnania - a položiť ich na robotný stôl. Postarajú sa o skvalitnenie materiálneho prostredia a zveľadenie zdravej ctižiadostivosti.


Oranžová omladzuje
Farba pomarančov a mandarínok pôsobí vitálne, energicky, optimisticky, vzpružujúco. Je to kolóra mladosti. Hovorí sa, že ľudia, ktorí sa ňou obklopujú, udržujú svoje ja v móde celoživotnej sviežosti, takže aj v starobe môžu pôsobiť veľmi mladistvo.
Oranžová cibrí optimistického ducha a pomáha pri kreovaní krajšej budúcnosti, a to správnym navibrovaním mysle. Tým, že človek uvažuje pozitívne, dokáže si vytvoriť plnohodnotnejšie futúrum. Kolóra aktivuje ducha tvorivosti a kreativity. Zlepšuje sexualitu.
Na fyzickej báze sa spája s urogenitálnym traktom, ale aj s krvou.
Oranžové minerálne kamene - oranžový kalcit, karneol, "mandarínkový" jantár.
Oranžová kolóra v prírode - typickou jesennou plodinou je tekvica , napríklad hokaido. Umiestniť ju možno do spálne. Jej žiarivá kolóra lieči nezdravú sexuálnu energiu a medzi partnermi oživuje ducha vášne.


Žltá cibrí sebalásku
Slnečná farba zvyšuje bázu vše-radosti. Ruší negativizmus, skepsu, ale aj strachy a obavy. Tomu, kto sa ňou obklopuje, umožňuje vidieť pozitívne črty bytia - a tie negatívne absolútne odignorovať a hodiť za hlavu.
Žiarivá kolóra zveľaďuje sebalásku, sebaúctu a sebahodnotu. Posilňuje takzvanú aureolu - osobné svetlo človeka, nazývané aj energetickou imuno-bankou.
V rámci zdravia dáva do poriadku celý tráviaci trakt.
Žlté minerálne kamene - citrín, pyrit, tigrie oko, zlato-žltý jantár.
Žltá kolóra v prírode - z prechádzok pod holým nebom si doneste zopár žltých alebo zlatistých listov. V domácnosti ich umiestnite tam, kde zvyknete oddychovať alebo meditovať. Prípadne si z nich vytvorte ikebanu či veniec. Medzi listy môžete poukladať gaštany a žalude. Umelecké dielo rozveselí vaše ja.


Zelená je farbou pokoja a mieru
Nastoľuje harmóniu, jednotu, súlad. Utlmuje škodlivé a deštruktívne emočné balasty či myšlienkové formy. Človeka i prostredie "ponára" do pokojného módu.
Zelená kolóra je i farbou sebalásky. Jedinec, ktorý sa ňou obklopuje, miluje vlastné ja - a to bezpodmienečne. Má svoje prirodzené hranice a nikdy nedovolí okoliu, aby ho využilo, zneužilo či zmanipulovalo vo svoj prospech.
Odtiene archanjela Rafaela uzdravujú celistvosť človeka.
Zelené minerálne kamene - jadeit, olivín, serafinit.
Zelená kolóra v príroda - na jeseň a počas zimy sa v prírode objavuje zvláštny parazit - imelo. Prísavníkovými koreňmi sa nalepí na hostiteľský porast, kde vzápätí žije. Ak si ho vezmete domov, umiestnite ho tam, kde sa zdržiavajú všetci členovia rodiny. Rastlinka sa postará o harmonizáciu familiárneho prostredia.


Ružová kolóra vylepšuje vzťahy
Ružová cibrí sebalásku - človek si vďaka nej plne uvedomuje svoje hodnoty. Nebojí sa žehnať vlastnému ja. Nebeský odtieň zlepšuje vzťahy, a to tak osobné, ako i rodinné, kamarátske či kolegiálne. Osoží pri magnetizovaní dvoj-plameňa, čiže spriaznenej duše.
V priestore vytvára romantické fluidum.
V rámci zdravia dáva do poriadku srdcovo-cievny systém.
Ružové minerálne kamene - ruženín, kunzit, ružový koral, fluorit


Biela je majsterkou očisty
Ide o farbu čistoty, nepoškvrnenosti, nevinnosti. Indikuje nové a svieže energie - aj preto sa hojne využíva v nemocničných alebo sociálnych zariadeniach.
Biela má očistné funkcie - všetko, čo je negatívne a záporné, automaticky transformuje na pozitívne a kladné.
Na fyzicko-psychickej báze osoží pre detoxikačných kúrach

Biele minerálne kamene - krištáľ, selenit, perla.

Biela kolóra v prírode - na jeseň možno zužitkovať magickú silu rannej rosy. O jej účinkoch vedeli aj naši predkovia - v mnohých regiónoch Slovenska ju odchytávali do bielych plachiet. Položili ich na trávniky alebo do záhrad a hneď zrána - keď boli obsypané tisíckami ligotajúcich sa kvapiek - získanú rosu vyžmýkali do keramických nádob. V chladivej vode sa umývali najmä devy. Boli presvedčené, že voda v nezvyčajnej podobe im zabezpečí krásu tela i ducha.
Rosu neopomenuli ani staršie ženy. Aplikovali ju na boľavé kĺby, ale aj kožné neduhy, či dokonca chorľavé oči. Zrak ňou pretierali i deťom. Nie však kvôli vitalite, ale očiste. Tradovalo sa, že takýmto spôsobom možno človeka zbaviť nebezpečného urieknutia - takzvaného z očí.


Modrá zlepšuje komunikáciu a posilňuje tretie oko
Farba morí sa vo všeobecnosti považuje za kolóru mystikov, spirituálnych lektorov a liečiteľov. Cibrí nadzmyslové schopnosti a umožňuje odštartovať kontakt s duchovnými sférami. Spĺňa tiež ochranné funkcie - stráži pred negatívnymi energiami.
Človek, ktorý sa ňou obklopuje, je zdravo komunikatívny. Nerobí mu problém prejavovať pravú podstatu svojho ja. Neoplýva hanblivosťou - dokáže sa "predať".
Tyrkysová harmonizuje respiračný trakt, indigová neurovegetatívny systém.
Modré minerálne kamene - tyrkys, akvamarín, labradorit, chryzokol, lapis lazuli, sodalit.
Modrá kolóra v prírode - hoci sa to nezdá, jesenná matka zem disponuje aj modrastými odtieňmi. Napríklad také trnky. Rastú na okraji lesov, a to na menších kríkoch. Domov si môžete priniesť nielen samotné plodiny, ktoré sa dajú zužitkovať v kuchyni, ale aj zopár halúzok. Práve tie prinášajú do domácností priateľskú, otvorenú a komunikatívnu klímu.


Fialová je farbou mystiky a spirituality
Hovorí sa, že ľudia, ktorí sa obklopujú fialovou, priťahujú mocné svetelné bytosti - anjelov či archanjelov. Cibrí sa ich šiesty zmysel, majú silné napojenie na vyššie dimenzie, prehlbujú svoju intuíciu, vidia alebo počujú aj to, čo je pred bežným zrakom či sluchom skryté. Fialová na posteľnej bielizni zlepšuje spánok a prináša vizionárske sny.
Mystická farba pomáha aj pri uzdravovaní. Má blahodarné účinky na psychiku. Odháňa stresy a napäťové situácie, čistí hlavu.
Fialové minerálne kamene - ametyst, ametrín, čaroit.
Fialová kolóra v prírode - o lilavé odtiene sa počas jesenných dní postarajú slivky. Samozrejme, v domácnosti dlho nevydržia - treba ich skonzumovať. Telu dodajú hojnú dávku vitamínov skupiny B. Slivky prospievajú srdcu, mozgu, vlasom, nechtom i pokožke. Keď ich zjete, nechajte si zopár jadierok. Aj tie majú magické účinky. Šamani ich kedysi zužitkúvali na spájanie sa s duchovným svetom, pri channelingu alebo nazeraní do tajov budúcnosti; stačí ich mať v bezprostrednej blízkosti počas akéhokoľvek transcendentálneho úkonu.