Tri znamenia, ktoré majú najsilnejšie tretie oko. Týka sa to aj vás?

29.06.2021

Vo zverokruhu existuje 12 znamení. Delíme ich do štyroch skupín, a to podľa vládnuceho živlu. Element ohňa "kraľuje" nad Baranmi, Levmi a Strelcami. Prináša im dynamickú povahu a silnejšie ego. Vzdušný živel koordinuje Blížencov, Vodnárov a Váhy. Cibrí ich tvorivosť a kreativitu. Na negatívnej báze sa podpisuje pod rozlietanosť myšlienok a neskrotnú túžbu po slobode. Element zeme ovplyvňuje Býkov, Panny a Kozorožcov. Stará sa o stabilné povahové rysy, no zároveň aj o tvrdohlavé Ja. Poslednú skupinu tvoria osoby narodené pod "záštitou" vody. A práve vodné bytosti radíme do spektra najspirituálnejších jedincov. Skrátka, ich nadzmyslové kvality pracujú na plné obrátky.


Raci - "žriedlo" intuície
Nad Rakmi drží počas pozemského bytia pomyselné ochranné krídla Mesiac, jeden z najmystickejších hviezdnych prvkov. Zasvätený je Selene, gréckej bohyni krásy, imaginatívnosti a intuitívnosti. Aj preto sú Raci a Račice nádherní ľudia so svojským šarmom. Oplývajú jemnocitom a romantickým Ja. Zbožňujú poéziu, hudbu, umelecké aktivity, sladkasté arómy, starodávny nábytok, voňavé kvety, sošky alebo spomienkové predmety, ktoré majú starostlivo schované vo svojich vitrínkach. Okrem toho disponujú duchovnosťou, transcendentalitou, spirituálnym fluidom. Sú z nich vynikajúci ezoterici. Uplatnia sa aj ako duchovní guruovia či psychológovia - majstri duše.
Z disciplín medzi nebom a zemou k nim najviac ladia energetické praktiky - napríklad práca s čakrami či aurickým systémom.


Ryby - osoby, ktoré vidia a vedia viac
Ryby sú posledným znamením zvieratníka. Často plávajú v oblakoch alebo nosia takzvané ružové okuliare. Fascinujú ich nadpozemské témy. Aj preto rady paktujú s ezoterickými vedami. Siahajú po nich najmä vtedy, keď sú sužované pozemskými starosťami či bremenami - v spirituálnych "vodách" chcú nájsť odpovede na otázky, prečo sa im deje to alebo ono.
Nad Rybami drží počas života ochrannú ruku Neptún, planéta záhad, tajomstiev, hĺbok, ale aj mystiky a duchovna. Hviezdny útvar bol objavený v roku 1846. Názov získal podľa rímskeho boha mora. More je premenlivé, kúzelné, meniace tvar i formy a na dne skrývajúce nespočetné množstvo pokladov. Odpradávna slúži ľuďom. A rovnakí sú aj februárovo-marcoví jedinci. Zvedaví, bádajúci, ustavične očarovaní všetkým, čo má transcendentálny charakter, ale aj náladoví, zraniteľní a často aj manipulovateľní.
Ryby zväčša milujú anjelov a archanjelov. Aj preto sa z nich môžu vykľuť šikovní duchovní kontaktéri.


Škorpióni - majstri ezoteriky
Škorpióni patria do spektra znamení s mimoriadne vycibrenými duchovnými schopnosťami. Buď o nich vedia - a naplno ich zužitkúvajú v bežnom živote, alebo ich majú v schované v útrobách - čakajúc na to, kedy sa celostne rozvinú.
Sú to vynikajúci psychológovia, radi sa rýpajúci v ľudských dušiach. Hovorí sa, že Škorpiónovi stačí jediný pohľad do očí - a ihneď vie, či ho človek v opozite klame, alebo mu vraví pravdu.
Pichľavé znamenie zodiaku je riadené Plutom. Planétou hĺbok, tajov, mystérií, čarodejníctva i smrti ako takej. To preto sú títo jedinci mimoriadne zvedaví, zaujímajúci sa o všetko možné aj nemožné a prahnúci po tom, aby mohli skúmať čary a kúzla pozemského i nadpozemského bytia. Priťahuje ich všetko magické a transcendentálne. Keďže majú počas celého života neskutočne veľa otázok - na ktoré im veda, prípadne iní ľudia nedokážu odpovedať, rozlúšenie hľadajú a nachádzajú v spirituálnych vedách.
Zo Škorpiónov sú vynikajúci majstri channelingu, teda komunikácie s duchovnou ríšou, ale aj jasnovidci či liečitelia.