Umiestnite tento NEBESKÝ KAMEŇ do domácnosti - a ihneď prečistí váš príbytok

22.01.2021

Aktuálne obdobie - temnejšie a ponurejšie - žiaľ, nahráva do karát negatívnym energiám. Napokon, aj medzi ľuďmi badáme väčšiu podráždenosť, hnevlivosť, jedovitosť, slovnú pichľavosť. Áno, rýchlejšie sa šíria verbálne "úreky", porobeniny, kliatobné vibrácie. Zanášajú sa tak naše energetické telá, ale aj príbytky, ktoré obývame.

Našťastie, jestvuje spôsob, ako si zabezpečiť permanentnú očistu. Existuje kameň, ktorý "negácie" automaticky taví do pozitívnych "vĺn". Reč je o úžasnom a mystikmi ospevovanom selenite, vláknitej odrode sadrovca. Minerál je zasvätený bohyni Selene.


Podľa gréckej mytológie bola zamilovaná do mladého pastiera. Na toho však Zeus uvalil krutú kliatbu - mladík upadol do večného spánku. Selena, ktorej krása zatieňovala aj žiaru hviezd na nebesiach, za pastierom nesmierne smútila a z očí jej padali mohutné slzy. Tie sa pri dotyku so zemou menili na masívne kryštály. Z nich sa vraj vytvárali selenitové kúsky. Slzy bohyne mali očistný charakter - a táto vlastnosť sa "vliala" aj do minerálov. Kamienok má navyše pomáhať mileneckým párom, ktoré z určitých príčin nemôžu svoju lásku prejaviť a manifestovať naplno.


Záhadný, takmer priesvitný minerál sa vyznačuje mimoriadne jemnými, ale silnými vibráciami, ktoré blahodarne pôsobia na energetické telo človeka. Harmonizuje čakry, meridiány, do poriadku dáva aj narušený aurický systém. Už len dotýkaním sa selenitu pocítite príliv univerzálnej energie. Tá má nielen očistné, ale aj liečebné a vitalizačné účinky. Kamienok spája s anjelskými bytosťami a pri meditáciách s ním môžete nadviazať kontakt s duchovnými sprievodcami.


Selenit vytvára pokoj a mier, jeho majiteľ sa stáva harmonickým a empatickým človekom. Ruší hádky, spory a konflikty. Chráni pred porobeninami a jedovatými šípmi. S obľubou ho využívajú telepati a jasnovidci - pomáha pri veštení a nazeraní do tajov futúra. Vzácny minerál rozpúšťa citové alebo intímne blokády. Osoží pri odpúšťaní tým, čo ranili naše city. Je tiež kameňom zamilovaných. Párom, ktoré sa skutočne milujú, umožňuje prekonať všetky nástrahy pozemského bytia.


Zo selenitu sa v ostatnom čase vyrábajú prekrásne bytové doplnky. Väčšinu z nich opracúvajú marockí majstri, a to ručne. Váš príbytok môžete "presvetliť" masívnou lampou či svietnikom z magického selenitu. Alebo oku lahodiacim brúseným srdcom. Úžasné produkty nájdete v spodnej časti tejto stránky. Objednajte si ich ešte dnes. 


Selenit možno použiť pri akýchkoľvek zdravotných ťažkostiach. Stačí s ním pár minút v pokoji meditovať, prípadne ho prikladať na bolestivé miesta. Blahodarne vplýva na pohybový aparát, ale aj urogenitálny trakt. Lieči ochorenia očí, harmonizuje psychiku a nervový systém. Selenitové tyčinky poslúžia ako jemná masážna pomôcka. Samozrejme, minerálne kamene nenahrádzajú klasickú lekársku pomoc; sú len energetickým doplnkom.

Selenit dobíjame na mesačnom svite; občas ho prepláchneme chladnejšou vodou.