Viete, ktorý minerálny kameň "zostrojil" Amor, boh lásky?

13.06.2020

Ruženín. Špeciálna odroda kremeňa, ktorej najkvalitnejšie kúsky ukrýva zem pod Madagaskarom alebo Brazíliou. Nálezcovia tam objavili aj niekoľko kilogramov ťažké bloky. Zopár ružových darov matky prírody sa našlo aj na Morave. Polodrahokam, z ktorého šperkári vyrábajú všakovaké ozdoby - najmä pre nežnejšie pohlavie, sa od nepamäti spája s pozitívnymi citmi. Niet divu, že si vyslúžil prívlastok kameň vše-lásky.


Energetická sila kameňa 

Ruženín prináša pokoj a mier. Ľudia, ktorí ho nosia so sebou alebo s ním meditujú, nevedia, čo je napätie, nervozita, stres. Oplývajú láskyplnou a milosrdnou povahou. Sú empatickí, ľudskí a humánni. Ostatní ich milujú - pretože sa pri nich cítia ako v bavlnke. Ružová odroda kremeňa, spájaná s rímskym bohom Amorom, dáva do poriadku všetko, čo súvisí s ľúbostným alebo milostným životom. Osamelým jedincom osoží pri hľadaní a nachádzaní dvojplameňa, teda spriaznenej duše alebo rezonančného partnera. Do vzťahov, ktoré sú čímkoľvek alebo kýmkoľvek narušené, vlieva stratenú nádej. Rozhádaných manželov vracia do bodu či momentu, keď sa do seba zahľadeli a keď prvýkrát pocítili takzvané motýle v žalúdku - indikujúce zamilovanosť. Výsledkom je opätovné prebudenie energií lásky, jednoty a súhry. Ruženín rozpúšťa škodlivé emočné blokády - napríklad u ľudí, ktorí sa vplyvom spútanosti s predošlým partnerom nevedia otvoriť novému zväzku. Čistí zrady, sklamania, milostné útrapy. Pomáha pri odpúšťaní - aj iným ľuďom, aj vlastnému ja. V neposlednom rade buduje a cibrí zdravú sebalásku, sebaúctu a sebahodnotu. Na fyzickej báze - ako alternatívny liečebný prvok - blahodarne vplýva na srdce, tlak, tep, žily a cievy. Údajne zvyšuje plodnosť. Na energetickej úrovni priaznivo ovplyvňuje činnosť štvrtej, teda srdcovej čakry.


Zaujímavosť o polodrahokame 

Odborníci na litoterapiu - teda energetickú prácu s minerálmi - hovoria, že keď vám z ničoho-nič pukne ruženín, a to najmä taký, ktorý ste dostali od milujúcej osoby, z duchovnej ríše prichádza dôležitá výstraha. Na obzore je citové sklamanie, zrada, ľúbostný buchnát - napríklad aj v podobe nevery.


Legenda o vzniku kameňa 

Rímsky boh Amor vraj rád sledoval ľudí - ich počínanie, prístup k sebe samému, ale aj iným osobám. Povrávka hovorí, že jedného dňa si všimol chladnúce vzťahy medzi pozemšťanmi. Skúmal, prečo je to tak. Dospel k záveru, že za všetko môže nedostatočná sebaláska. Na zem tak zoslal ružový kameň - a požehnal ho tak, aby v každom nositeľovi posilňoval úctu voči vlastnému ja.