LAPIS LAZULI

Lapis lazuli. Polodrahokam, ktorý vás jednoznačne očarí a opantá...

Vzácny a mimoriadne mystický kameň sa skladá z viacerých minerálov. Za hlbokú modrú farbu môže lazurit. Polodrahokam tvorí aj sodalit a kalcit. Zlatisté vločky, ligotajúce sa ako hviezdy na nebeskej klenbe, vytvára pyrit - kameň duchovnej hojnosti.

Lapis Lazuli priniesol do Európy Alexander Veľký. A určite mu je za čo ďakovať - lapis patrí k najtajomnejším minerálom všetkých čias. Už pri prvom dotyku s ním vás "ovanie" zvláštne nadpozemské fluidum. Prejdete uvedomením, že jednou z vašich kľúčových životných či osudových úloh je duchovne rásť. Odštartujete mocný prerod - začnete väčšmi načúvať potrebám duše či najvnútornejšieho dieťaťa, zosilníte spojivo so spirituálnymi vedami, siahnete po nasávaní mystických poznatkov. Zrazu sa pred vami otvoria úplne nové a nepoznané dimenzie. A budete sa do nich ponárať čoraz viac a viac.

Lapis je i kameňom vše-viery. Človek, ktorý ho nosí pri sebe, si celistvo uvedomuje blízkosť, prítomnosť, dotyky či indície Boha. Vníma anjelov, archanjelov, ale aj prírodné bytosti svetla. Indigový kameň sa postará o utriedenie a ujasnenie myšlienok. Zároveň má ochrannú funkciu - stráži pred pozemským energo-jedom. Utlmuje pokušenia a neresti rôzneho druhu.

V rámci zdravia zabezpečí vyrovnanejšiu psychiku. Eliminuje bolesti hlavy a skvalitňuje spánok. Samozrejme, nenahrádza klasickú liečbu; je iba energizujúcim doplnkom.

Lapis sa dobíja na mesačnom svite. Prehnitový troj-set "Stop nevere"

Prehnit je nevšedný kameň - druh kremičitanu. Pomáha najmä tým, ktorých sužujú ľúbostné strasti. Hovorí sa, že osamelým jedincom osoží pri hľadaní duchovnej polovičky. Do jestvujúcich zväzkov vlieva stratenú lásku. Dodáva pokoj a mier. Rozpúšťa zašlé sklamania.  Ak ho podarujete svojmu partnerovi, vibrácie kameňa sa rady postarajú o to, aby nemal takzvané kučeravé myšlienky. Áno, prehnit chráni aj pred neverou či "pokukovaním" po iných.  Objednajte si ešte dnes "balíček" troch prehnitových kúskov vo veľkosti L až XL. Jeden si ponechajte, druhý darujte svojej láske, no a tretí si odložte do zásoby alebo venujte priateľke. 

5,90 € 9,00 €

Ruský šungit na transformáciu negatívnych energií na energie pozitívne

Šungity sú nevšedné polyminerálne uhlíkové komponenty, ktoré svoj názov získali podľa miesta výskytu, dediny Šuňga na brehu Onežského jazera, kde boli prvýkrát objavené ložiská horniny ponášajúcej sa na uhlie. Odborníci na zužitkúvanie sily minerálov vedia, že šungit je mimoriadne silným darom Matky Zeme, ktorý všetky negatívne energie automaticky taví na energie prajné a pozitívne. V domácnosti "rozbíja" geopatogénne zóny a tiež elektromagnetický smog. Vo vrecku človeka sa stará o to, že sa mu vyhýbajú zlovestní ľudia alebo tí, ktorí okolo seba rozosievajú jedovaté šípy. Zadovážte si šungitový kúsok vo veľkosti XL ešte dnes. Samotný čierny kameň disponuje veľkosťou cca 4 cm. Cena je za 1 ks komponentu.  Upozornenie: žiadny minerál nenahrádza klasickú lekársku pomoc. Je iba energizačným doplnkom. 

4,90 €

Opálový prívesok - kameň z hlbín slovenskej zeme

Opál sa na našom území začal ťažiť už v roku 1597. Odvtedy je, takpovediac, slovenským unikátom. Náš opál kedysi milovala aj rodina Napoleona Bonaparteho. Francúzka cisárovná Jozefína nosila najslávnejší opál zvaný Oheň trójsky. V ponuke Čarokameňov sa objavuje aj prívesok z domáceho opálu. Má veľkosť cca 3 cm. Kameň je vŕtaný zboku. Cena je za 1 ks.  Opál je na spirituálnej báze kameňom radosti, optimizmu, nadšenia. Nositeľovi prináša pozitívne udalosti. Zároveň je minerálom životných transformácií. Ten, kto nosí opál so sebou, sa nebojí nových výziev. Zabúda na strachy - a prebúdza v sebe takzvanú dračiu energiu. Kameň posilňuje sebaúctu a zveľaďuje ducha tvorivosti. Osoží pri mystických alebo ezoterických úkonoch. Na úrovni fyzična alebo psychična blahodarne vplýva na imunitný aj nervový systém. Harmonizuje oči a respiračný trakt. Osoží pri poruchách spánku. Samozrejme, nenahrádza klasickú liečbu; je iba energizujúcim doplnkom. 

4,90 € 10,00 €

Koralový kúsok - "kameň" životného reštartu

Spravte si radosť - napríklad koralovým kúskom vo veľkosti XL (približne 3 cm). Je leštený a tromlovaný.  Vedeli ste, že... Koral je organická látka. Patrí k najstarším "kameňom", z ktorých sa vyrábali šperky. Ako ozdoba sa používal už v praveku. Najdôležitejšou energetickou vlastnosťou koralu je životný reštart, ako aj ochrana pred všetkých zlým a negatívnym, vrátane prekliatia či počarovania. Odháňa zlých duchov a nepriateľské duše. Obydlia chráni pred zlodejmi a neprajníkmi. Hovorí sa, že koral vybledne vždy, keď jeho nositeľovi hrozí vážna choroba.  Spája sa s prvou a druhou čakrou. To znamená, že blahodarne vplýva na všetko, čo súvisí s pohybovým aparátom, ale aj hrubým črevom či urogenitálnym traktom. Mimoriadne silné účinky má na ženy a deti. Samozrejme, v žiadnom prípade nenahrádza klasickú liečbu; je výsostne energizujúcim a harmonizujúcim doplnkom. 

6,00 €

Serafinit - anjelský krídlový rez, zberateľský kúsok

Ak milujete minerály, tento unikát by vo vašej zbierke chýbať rozhodne nemal. Reč je o pravom serafinite. Anjelský krídlový rez /pripomínajúci perute svetelných bytostí/ má veľkosť 8 x 4 cm. Váha - približne 55 g.  Do serafinitu sa zaľúbite na prvý pohľad. Pripomína krídla anjelov. Staré povrávky hovoria, že do zeme ho "zasadili" mocnosti dobra - teda serafíni. Dôvod? Aby sa s nimi mohli spájať pozemskí jedinci. Áno, serafinit je vlastne komunikátor medzi človekom a duchovnou ríšou.  Prekrásny kameň kedysi v hlbinách Matky Zeme objavil vedec Nikolaj Kokšarov. Zaujímavosťou je, že jediné rozsiahle nálezisko sa nachádza na Sibíri. Majiteľ serafinitu, ktorý s kameňom intenzívne pracuje, sa postupne stáva novým jedincom. Odkrývajú sa pred ním vždy nové a nové tajomstvá bytia. Duchovná ríša mu umožňuje spirituálne rásť a posúvať sa vpred. Mocnie mu intuícia, posilňuje sa tretie oko.  Do poriadku dáva celý čakrový systém. Obzvlášť priaznivo vplýva na štvrtú, šiestu a siedmu čakru - teda srdcové, zmyslové a Božie energetické centrum.  Na fyzickej báze blahodarne pôsobí na srdcovo-cievny systém, nervy, psychiku, hlavu ako takú a zmyslové orgány. Samozrejme, nenahrádza klasickú liečbu; je výsostne energizujúcim doplnkom.  Serafinit patrí k drahším kameňom, no jeho kúpu určite neoľutujete. Očisťujte ho pod vlažnou vodou a nabíjajte na slnku. 

30,00 €

Tigrie oko vo veľkosti XL - kameň na posilňovanie sebalásky

Jagavý zlato-žltý kameň poteší každé oko. Polodrahokam by mali nosiť so sebou všetci tí, u ktorých absentuje sebaláska a sebaúcta. Áno, tigrie oko sa stará o "reštart" osobnostnej sily. Do bytia ako takého prináša pozitívneho "ducha". Deťom osoží pri učení sa - rýchlejšom vstrebávaní poznatkov do šedej kôry.  Harmonizuje najmä tretiu, čiže solárnu čakru.  Na úrovni energetického zdravia priaznivo vplýva na tráviace procesy. Samozrejme, nenahrádza klasickú liečbu; je iba duchovným doplnkom.  Leštený kameň má veľkosť 3 až 4,5 cm. Každý kamienok je svojský a nenapodobiteľný. Jeho reálny tvar nekorešponduje s vyobrazeným kúskom. 

4,00 €

Achátová tácka pod pohár – na "dobitie" vody

Pohár s čistou vodou stačí na pár minút položiť na tento prekrásny achátový plátok. Vibrácie kameňa sa vzápätí "vnoria" aj do samotnej tekutiny. Z vody sa tak môže stať pomyselný magický mok, ktorý na duchovnej báze zbavuje strachov a obáv, "láme" závislosti rôzneho druhu a zlepšuje finančnú vibráciu človeka. Achát ako taký prináša na úrovni fyzična pozitívne "vlny" do pohybového aparátu, hrubého čreva a lymfy. Samozrejme, v žiadnom prípade nenahrádza klasickú lekársku pomoc; je iba energo-doplnkom. Achátová "tácka" pochádza z Brazílie. Je obojstranne leštená - s hrúbkou 3 a 5 mm. Veľkosť: približne 9 cm. Každý kus je svojský a nenapodobiteľný, a to v závislosti od jeho výbrusu a spracovania. 

7,00 € 10,00 €

Malachit vo veľkosti XL – požehnávajúci kameň

Túžite po minerálnom kameni, vďaka ktorému sa sny a túžby človeka plnia o čosi rýchlejšie? Zadovážte si pravý malachit. Ten náš - tromlovaný a leštený - pochádza z Konga a má veľkosť 3 - 4,5 cm. S minerálom stačí meditovať, prípadne ho nosiť so sebou. Okrem plnenia želaní chráni pred zlom, skvalitňuje vzťahy a posilňuje spojivo s duchovnými sprievodcami. Párom, ktoré prahnú po potomstve, môže priniesť požehnanie v podobe otehotnenia. Na úrovni fyzična blahodarne vplýva na srdcovo-cievny systém. Údajne posilňuje aj imunitu. Samozrejme, nenahrádza klasickú lekársku pomoc; je iba energo-doplnkom.

6,00 €

Záhneda vo veľkosti XL – "odbúravač" škodlivých energií

V našej ponuke nechýba prekrásny minerál hnedastej farby - záhneda z Brazílie. S kameňom treba meditovať, prípadne ho nosiť so sebou. Je výborným pomocníkom pri energo-detoxe. Odbúrava všetky škodlivé, negatívne alebo zlovestné vibrácie. Podľa ezoterikov osoží pri zbavovaní sa závislostí rôzneho druhu, ale aj pri chudnutí. Na úrovni telesna "láme" bolesti rôzneho druhu. Samozrejme, nenahrádza klasickú lekársku pomoc; je iba doplnkom. Kameň má veľkosť 3 - 4,5 cm. Cena je za 1 ks. 

5,00 €

Chalcedón vo veľkosti XL – určený na meditáciu

Ponorte sa do sveta meditácie ešte dnes. Určite vám v tom pomôže prekrásny kameň - pravý chalcedón vo veľkosti XL z Namíbie. Človeku, ktorý s ním rozjíma, osoží pri magnetizovaní duchovnej polovičky - dvoj-plameňa. "Láme" stres, skvalitňuje medziľudské vzťahy, vylepšuje náladu a cibrí ducha tvorivosti. Na úrovni energo-uzdravovania blahodarne vplýva na kardiovaskulárny a nervový systém. Samozrejme, nenahrádza klasickú lekársku pomoc; je iba doplnkom. Leštený kameň má veľkosť 3 - 4,5 cm. 

5,00 €