SERAFINIT

Serafinit je jeden z najkúzelnejších kameňov na zemeguli. Pri pohľade naň sa v človeku dokonca vynorí otáznik, či má polodrahokam skutočne svoje korene v zemských štruktúrach. Jeho konzistencia je tajomná, pripomínajúca anjelské krídla. Majiteľa opantá tmavozelenou až šedozelenou farbou, popretkávanou svetlejšími žilkami. Unikátny kameň objavil vedec Nikolaj Kokšarov. Zaujímavosťou je, že jediné rozsiahle nálezisko sa nachádza na Sibíri.

Energetická sila kameňa: majiteľ serafinitu, ktorý s kameňom intenzívne pracuje, sa postupne stáva novým jedincom - s čerstvou optikou a prizmou. Odkrývajú sa pred ním vždy nové a nové tajomstvá bytia. Duchovná ríša mu umožňuje spirituálne rásť a posúvať sa vpred. Mocnie mu intuícia, posilňuje sa tretie oko. Verí a dôveruje - aj vlastnému aj, aj najvyšším princípom. Minerál prebúdza v človeku takzvanú auerolu - teda prirodzenú žiaru. Vďaka serafinitu sa z ľudskej bytosti strácajú všetky pozemské blokády - a zrazu si uvedomí, že planéta Zem je prenádherné a bezpečné miesto na život. Polodrahokam rozjasňuje karmu, čiže nánosy z predošlých životov, očisťuje prítomný okamih - upravujúc aktuálne myslenie človeka, a kreuje krajšiu a duchovným blahobytom naplnené futúrum. Serafinit teda presvetľuje všetky línie bytia - minulosť, prítomnosť i budúcnosť. Pomáha pri mystických úkonoch, veštení, ale aj liečení a uzdravovaní. Ruší geopatogénne zóny, odháňa démonov, aktivuje takzvaných prajných duchov domu a do miestností vháňa silné vibrácie požehnania. Serafinit patrí k drahším kameňom, no jeho kúpa je vhodnou investíciou. Na fyzickej báze - v podobe alternatívneho liečivého prvku - blahodarne vplýva najmä na nervový systém, psychiku, hlavu a zmyslové orgány. Skvalitňuje dýchanie. Harmonizuje tri najvrchnejšie čakry. Samozrejme, nenahrádza klasickú lekársku pomoc; je výsostne energizujúcim doplnkom. 

V ezo-kuloároch sa hovorí, že serafinit - umiestnený na nočnom stolíku alebo držaný v ruke počas spánku - prináša takzvané jasnovidné sny, čiže vízie futúra. Prostredníctvom nočných výjavov možno zistiť, čo nás čaká a čo neminie v nadchádzajúcom období. Skúsenejší majstri spirituálnych vied môžu uzrieť aj celosvetové udalosti.

Legenda o vzniku kameňa: zrod serafinitu sa spája so starogréckou bohyňou Iris. Odjakživa je zobrazovaná s krídlami a s hlásateľskou berlou. Už z toho vyplýva, že bežným ľuďom sprostredkúvala informácie z nebeských sfér. Pozemšťania ju často žiadali, aby im zoslala dar - čokoľvek, čo im bude permanentne pripomínať blízkosť anjelov. A ona zostrojila vzácny kameň - ponášajúci sa na perute okrídlených bytostí.

Serafinit čistíme vo vode - a nabíjame na nepriamom slnečnom svite.