VŠETKO O DRUHEJ, TEDA SAKRÁLNEJ ČAKRE

Druhá čakra sa nazýva aj čakrou sakrálnou. Nachádza sa asi 4 cm pod pupkom. Súvisí s kvalitou nášho citového alebo intímneho života. Odzrkadľuje postoj k sebe samému, ale aj k iným ľuďom. Uchováva v sebe staré citové blokády, prebraté z minulých životov či z rodičovského alebo rodového prostredia. Sexuálna čakra žiari na oranžovo. Ak je v poriadku, milujeme samých seba a vedieme uspokojivé vzťahy. V prípade, že nefunguje, súperíme s rozličnými citovými alebo sexuálnymi blokádami.


Dôsledky disharmonickej čakry: Ochorenia na urogenitálnom trakte. U žien sa objavujú choroby vaječníkov, maternice i prsníkov. Muži mávajú problémy so semenníkmi či prostatou. Narušená sexuálna čakra ovplyvňuje aj močové cesty, mechúr a párový orgán - obličky. Súvisí tiež s krvou. 


Harmonizácia oslabenej čakry: Čakru uzdravuje jasná oranžová farba. Z liečivých kamienkov si kúpte karneol, oranžový kalcit alebo mesačný kameň - adulár. Sakrálnu čakru dáva do pohybu vôňa santalového dreva. Ľudom, ktorým nefunguje druhé energetické centrum, odporúčame časté pozorovanie mesiaca, predovšetkým v splne. Pomáha tiež zdržiavanie sa v blízkosti vodných tokov. Sexuálnu čakru harmonizuje dotýkanie sa stromov ako jabloň, lieska alebo čerešňa.