VŠETKO O PIATEJ, TEDA KRČNEJ ČAKRE

Krčná čakra je centrom našich komunikačných schopností. Ak sme otvorení, zhovorčiví a dávame von emócie, čakra funguje bezproblémovo. V prípade, že sa uzatvárame, izolujeme, bojíme sa prezentovať svoje názory a pocity nechávame "uväznené" v tele, piata čakra štrajkuje. Toto energetické centrum mávajú oslabené aj tí ľudia, ktorí zneužívajú slovo na manipuláciu iných osôb. Čakra sa nachádza na úrovni krku a jej vibrácie sú svetlomodré.

 
Dôsledky priblokovanej čakry: Ovplyvňuje ústnu dutinu, mandle, hrtan, pľúca a priedušky. Ak vás často sužujú zápaly horných či dolných dýchacích ciest, vedzte, že vaša krčná čakra sa netočí. Na starosti má i dýchanie ako také. Dlhodobo uzatvorené emócie a neschopnosť prejaviť pravú podstatu svojho "ja" sa podpisujú aj pod starosti so štítnou žľazou.

 
Harmonizácia oslabenej čakry: Krčná čakra má rada svetlomodrú farbu. Na hrdelnú oblasť si prikladajte belasú látku, z liečivých kameňov odporúčame akvamarín, amazonit, tyrkys či tyrkenti. Narušenú čakru harmonizuje pozorovanie dennej oblohy. Uvoľnite sa a sledujte, ako po nekonečnej "klenbe" plávajú tisícky rozmanitých oblakov. Ak uprednostňujete vône, siahnite po šalvii alebo eukylyptovej aróme. Na duchovnej báze kontrolujte svoje slová - dbajte na to, aby boli čisté, korektné a v súzvuku s vaším pravým "ja". Vyhýbajte sa intrigám, zlorečeniu a používaniu vulgarizmov. Naučte sa hovoriť "nie", no na druhej strane obmedzujte snahu mať zakaždým pravdu.