VŠETKO O ŠIESTEJ, TEDA ZMYSLOVEJ ČAKRE

Každý z nás dostal do vienka zmysly, a preto ich treba využívať naplno. Človek môže vďaka nim vidieť, počuť, chytať alebo dýchať život v jeho celistvosti a komplexnosti. Okrem klasických zmyslov nám bol daný aj zmysel intuitívnosti, teda schopnosti vnímať veci skryté, tajomné, nadpozemské, transcendentálne. Niekto svoj šiesty zmysel rozvíja, iný naň zabudol a riadi sa výlučne raciom. O tom, aká silná je naša intuícia, ale aj ostatné zmysly, "hovorí" šiesta čakra. Ak sme "zmysloví", energetické centrum sa točí; v prípade, že zmysly zanedbávame a do popredia kladieme ego, čakra hapruje. Ľudia, ktorí "kašľú" na vychutnávanie si života zmyslovo a precítene, mávajú zväčša materialistický život. Osoby s vycibrenými zmyslami žijú spirituálne a sú oveľa citlivejší. Šiesta čakra sa nachádza na úrovni tretieho oka - nad nosom medzi obočím. Jej žiari je tmavomodrá.

 
Dôsledky priblokovanej čakry: Choroby zmyslových orgánov - slabnú oči aj uši. V poriadku nie je ani nervová sústava. Objaviť sa môžu aj bolesti hlavy, prípadne psychické starosti. 


Harmonizácia oslabenej čakry: "Štrajkujúcu" čakru dáva do poriadku tmavomodrá farba, nazývaná aj indigová. Ak máte starosti so zrakom, sluchom a nervami, prikladajte si na oblasť čela kúsok látky v tejto farbe. Z kameňov odporúčame lapis lazuli, sodalit alebo serafinit, z hudobných štýlov pomôže príjemná ezoterická hudba, pri ktorej môžete meditovať a rozjímať. Šiestej čakre pomáha pozorovanie nočnej oblohy. Sadnite si na lavičku alebo na balkón a pozorujte blikajúce hviezdy. Na duchovnej báze žite pre prítomný okamih, nezaoberajúc sa minulosťou ani budúcnosťou. Vychutnávajte si život "tu a teraz" - so všetkými jeho "za" aj "proti".