VŠETKO O TRETEJ, TEDA SOLÁRNEJ ČAKRE

Toto energetické centrum - nazývané aj solárny pletenec - ukrýva našu osobnosť. Nachádza sa na úrovni najnižších rebier. Farba čakry je jasná žltá. Ak sme stotožnení so sebou samým i svojím životom, máme k nemu kladný postoj a drieme v nás zdravá sebaláska a sebaúcta, čakra funguje ako švajčiarske hodinky. V prípade, že si nevážime vlastné "ja" a necháme sa ovládam či manipulovať okolím, energo-centrum štrajkuje. Tretiu čakru napádajú aj cudzie záporné energie v podobe kliatob či urieknutí. 


Dôsledky disharmonickej čakry: V prípade, že nefunguje na sto percent, máme problémy s tráviacim traktom. Ovplyvňuje žalúdok, žlčník, pečeň i slezinu. Ľudí s disharmonickou treťou čakrou často nafukuje a mávajú prekyslený organizmus.

Harmonizácia oslabenej čakry: Roztočíme ju žltou farbou. Na oblasť žalúdka si prikladáme žltú látku alebo nosíme oblečenie v tejto farbe. Z liečivých kamienkov odporúčame citrín, jantár, pyrit alebo tigrie oko. Čakru solar plexu harmonizujú slnečné lúče, takže sa na nich zdržiavajte čo najčastejšie. Nápomocné sú aj prechádzky popri repkovom či slnečnicovom poli. Z vôní si kúpte levanduľový alebo rozmarínový olej, zo stromov objímajte jaseň alebo ginko.