A je to tu! Horoskop na rok 2023 vám ukáže správne cesty

28.12.2022

"Záštitu" nad novoročným obdobím prevezme Mars. Na zem zošle aktívnu energiu. Ľudia budú dynamickí a ctižiadostiví - taviaci svoje túžby do reality. Na strane druhej - "rudá" planéta sa podpíše pod nárast rivalstva. Možno očakávať viac sporov, hádok a konfliktov. A tiež občianskych nepokojov. V roku 2023 sa od každého z nás očakáva jediné: okresať ego.

Barani
Citový život
Mnohé baranie zväzky prejdú skúškami. Dôvod? Dlhodobé odcudzenie. V novom roku môžu nastať dva scenáre - "nabúrané" vzťahy sa buď ukončia, alebo si partneri ešte dajú šancu na nápravu. Osamelí Barani naďabia na vypočítavé osoby. Ohniváci na dôchodku by sa mali povzniesť nad problémy sveta - a nezaoberať sa nimi.

Materiálny život
Pred Baranmi sa otvára aktívny rok. Verva im chýbať nebude. Hviezdna ríša však vystríha pred presilovaním sa. Ak to deti Marsu s úlohami prepísknu, budú plní napätia.

Vitalita
Viacerí Barani budú sužovaní problémami so žalúdkom, krvným tlakom, nervami alebo mozgom.
Osobná mantra: "Korigujem svoj vnútorný oheň".

Osožný kameň: koral


Býci
Citový život
Býkov v partnerstvách či manželstvách čakajú prajné zmeny späté s rodinou alebo domácnosťou. Mladší jedinci spečatia zväzok, splodia nový život alebo si zadovážia bývanie. Starší Býci budú potešení pozitívnymi správami spojenými s najbližšími osobami. Na obzore je bohatý spoločenský život.

Materiálny život
Býci sa v novom roku vyšvihnú nahor. Budú akční, dynamickí, prahnúci po rozvoji a rozkvete. A hlavne rozhodní - čo si zaumienia, to aj pretavia do reality. Rok 2023 sa podpíše pod intenzívnejšie finančné toky.

Vitalita
To, čo treba ustriehnuť, je metabolizmus, prípadne i priberanie na váhe.
Osobná mantra: "Žijem vo vše-blahobyte".

Osožný kameň: citrín


Blíženci
Citový život
Nositelia tretieho znamenia zvieratníka pristúpia k "inventúre". Cieľ je jasný: uvedomiť si, čo ich v citovej sfére teší a čo kvári. Pozitívne momenty treba posilniť, tie negatívne vypustiť. Aj preto možno očakávať, že v roku 2023 sa rozpadnú tie partnerstvá, ktoré dlhodobo škrípu.

Materiálny život
Zhora prichádza pre vzdušné bytosti dôležitá rada: žehnajte svojej robote. Len práca, do ktorej človek chodí rád a investujte do nej srdce, prináša absolútnu hojnosť.
Deti Merkúra na dôchodku by mali veľa času tráviť v prírode - a správne dýchať.

Vitalita
Viacerí Blíženci budú mať oslabenú imunitu. A častejšie ich postretnú zápaly hrdla, hrtana, priedušiek alebo pľúc.
Osobná mantra: "Vypúšťam zo svojho života všetko, čo nepotrebujem".

Osožný kameň: krištáľ


Raci
Citový život
Mnohé deti Luny zmenia šatník, vizáž, ale aj celkové správanie. Už nebudú pôsobiť ako šedé myšky, ale ako smelé bytosti, ktoré si plnia túžby.
V osobných vzťahoch sa nastolí harmónia. Osamelí Raci stretávajú hodnotného partnera.

Materiálny život
Zadarí sa pracujúcim aj podnikajúcim Rakom. Dôvodom je nárast sebavedomia a viery vo vlastné ja. Niektorí zmenia zamestnanie - k lepšiemu.
Druhý dych chytia aj "vodáci" na dôchodku. Pomyselnú papučovú kultúru zavesia na klinec.

Vitalita
To, čo treba ustriehnuť, je pohybový aparát - zvlášť za predpokladu, že už v minulosti robil "šarapatu".
Osobná mantra: "Manifestujem svoje kvality".

Osožný kameň: granát


Levi
Citový život
Tí ohniváci, ktorí existujú v uspokojivých zväzkoch, partnerstvo alebo manželstvo "rekonštruujú". Vdýchnu mu nový život. Tí júlovo-augustoví jedinci, ktorí fungujú v nabúranom vzťahu, sa rozhodnú takúto "nitku" ukončiť. A pôjde o dobrý krok - aj keď to na prvý pohľad môže pôsobiť dramaticky.

Materiálny život
Početná skupina júlovo-augustových bytostí opustí doterajšiu prácu. A to kvôli tomu, aby mohli ísť do lepšieho. Ohniváci, ktorí kvôli džobu vycestujú za hranice, si späť prinesú mohutný balík peňazí.
Seniorov očarí zberateľská vášeň.

Vitalita
Odporúčanie hviezd je jasné: Levi by mali korigovať stravu a venovať sa pohybovým aktivitám.
Osobná mantra: "Mením svoj život k lepšiemu".

Osožný kameň: selenit


Panny
Citový život
Súčasné vzťahy budú požehnané. Vo vzduchu visia žiadosti o ruku, zásnuby, uzatváranie manželstiev, tehotenstvá, nové životy.
Augustovo-septembrové bytosti, ktoré sú samy, spoznávajú zaujímavého človeka. Nie cez internetové zoznamky, ale priamo - tvárou v tvár.

Materiálny život
Pracujúce i podnikajúce Panny zažijú zdar. Niektorí "Merkúrovci" budú istý čas maródovať, a to pre plánovaný alebo nečakaný operačný zákrok. Dopadne však dobre.
Panny v seniorskom veku sa budú priťahované elementom zeme. Odporúča sa práca v záhradách.

Vitalita
To, čo treba ustriehnuť, je pohybový aparát, predovšetkým chrbtica. Bude unavená, napätá, boľavá.
Osobná mantra: "Môj život je požehnaním".

Osožný kameň: achát


Váhy
Citový život
Vzdušné osoby sa zakorenenia, zastabilizujú, zakotvia. Už nebudú balansovať a oscilovať. Pri polovičke, ktorú majú, sa začnú cítiť dobre a komfortne. A hlavne sa presvedčia o tom a ubezpečia v tom, že v súčasnom partnerovi či partnerke majú všetko, čo kedy potrebovali.

Materiálny život
Časť septembrovo-októbrových bytostí sa dovzdeláva. Alebo absolvuje kurzy, prednášky, semináre. Tento "rozmer" prispeje nielen k tomu, že Váhy nadobudnú väčšie sebavedomie, ale aj kariérne narastú.

Vitalita
Telo bude náchylnejšie na zápalové procesy. Aj preto treba popíjať čajové zmesi, ktoré čistia krv a organizmus zbavujú zápalov.
Osobná mantra: "Moje korene sú pevné a zdravé".
Osožný kameň: karneol


Škorpióni
Citový život
Od Škorpiónov sa očakáva - a chce to aj Univerzum, aj ich duša - aby v prvom rade mysleli na vlastné ja, až potom na ostatných. Na piedestál treba postaviť seba samých. Kvalitná sebaláska priaznivo ovplyvní aj vzťahovú oblasť.
"Plutovci" na dôchodku nájdu pasiu v "živej energii" - zaobstarajú si domáceho miláčika.

Materiálny život
Väčšina "vodákov" bude na poli matérie spokojná. Všetko pôjde ako po masle. Jedna výstraha sa tu však predsa len črtá - a to varovanie pred presilovaním sa.
Škorpióni na dôchodku budú prahnúť po cibrení šedej kôry. Absolvovať môžu napríklad univerzity tretieho veku.

Vitalita
Pozorní by mali byť predovšetkým tí Škorpióni, ktorých už kedysi potrápilo srdce, tlak alebo tep.
Osobná mantra: "Ľúbim sa".

Osožný kameň: lapis


Strelci
Citový život
Strelecké vzťahy, ktoré sú naplnené obojstrannou láskou, zotrvajú. Nič sa v nich nezmení. Partneri alebo manželia budú v relatívnej harmónii fungovať i naďalej.
"Jupiterovci", ktorí vzťah nemajú, by mali pri posudzovaní potenciálnych partnerov alebo partneriek načúvať svojej intuícii.

Materiálny život
Na obzore sú polepšenia a prilepšenia - aj finančné. Vo všeobecnosti platí, že medzi Strelcami a peniazmi ako takými bude v roku 2023 silná prepojenosť. Financie majú do streleckých peňaženiek alebo na osobné konto natekať rýchlosťou blesku.

Vitalita
Strelci zatúžia vyzerať lepšie. Prípadne aj zhodiť nadbytočné kilogramy.
Osobná mantra: "Nebesia sú ku mne štedré".

Osožný kameň: angelit


Kozorožci
Citový život
Osobné zväzky prejdú skúškami - prežijú len tie, v ktorých vládne láska a v ktorých sú obaja partneri schopní zmeniť svoje ja a okresať škodlivé rysy.
Zemskí jedinci, ktorí majú vlastné deti alebo vnúčatá, by mali väčšmi kontrolovať, s kým sa schádzajú a čo robia vo voľnom čase.

Materiálny život
Z detí Saturna sa stanú bytosti, ktoré chcú rásť. Aj preto možno očakávať, že Kozorožci, obrazne povedané, buchnú dverami v takých zamestnaniach, kde už možný pokrok či rozkvet nevidia. A nájdu si nový džob - oveľa lepší.
Osoby na dôchodku zrenovujú nehnuteľnosť.

Vitalita
To, čo treba ustriehnuť, je cukor v krvi. A tiež srdcovo-cievny systém.
Osobná mantra: "Radujem sa z nových vecí".

Osožný kameň: jaspis


Vodnári
Citový život
Vodnári boli v uplynulých rokoch pod extrémnym tlakom - pretože im pandémia "odkrojila" zo slobody. Skrátka, nemohli voľne dýchať. To ovplyvnilo zväzky. Vzťahové patálie nepominú ani v nadchádzajúcich mesiacoch.
Osamelí Vodnári sa budú veľa zabávať - no hodnotný zväzok zrejme nevytvoria.

Materiálny život
Ľúbostné starosti vykompenzuje úspech na poli matérie. Z Vodnárov sa vykľujú sebavedomé bytosti, ktoré presne vedia, čo chcú, ale i to, aké páky majú použiť v prospech naplnenia pracovných či kariérnych mét.
Januárovo-februárovým bytostiam na dôchodku sa odporúča nasávanie ezoterických poznatkov.

Vitalita
To, čo treba v nadchádzajúcej etape ustriehnuť, je riziko vzniku zápalových procesov v tele.
Osobná mantra: "Som slobodný človek".

Osožný kameň: tyrkys


Ryby
Citový život
Ryby dajú bodku za zväzkami, v ktorých iba dávali, no nedostávali absolútne nič. Recipročné "nitky" zotrvajú.
Osamelí nositelia posledného znamenia zvieratníka budú žiť ctnostnejšie - flirty zavesia na klinec.
"Vodákov" v seniorskom veku očarí umenie.

Materiálny život
Vodné osoby sa začnú väčšmi prezentovať a predávať svetu. Ukazovať kvality osobnosti. Všimne si to aj okolie. Deti Neptúna už nebudú len skackať za ostatnými; zatúžia viesť davy.
V roku 2023 sa zadarí Rybám v akýchkoľvek profesiách.

Vitalita
To, čo treba ustriehnuť, sú genetické ochorenia - teda neduhy prenášané z pokolenia na pokolenie.
Osobná mantra: "Som výnimočný človek".   

Osožný kameň: perleť