Minerály podľa farieb. Vedeli ste, že každý odtieň lieči iné časti tela?

17.04.2021

Duchovná ríša prezentuje svoju silu na pozemskej úrovni rôznymi spôsobmi. Jej vibrácie - liečivé, uzdravujúce a harmonizujúce - sa ukrývajú napríklad v stromoch, bylinách či kameňoch. Dotyk človeka s drevinami, rastlinami a minerálmi dokáže zázraky. Mimoriadne silnou energiou oplývajú polodrahokamy. Disciplína, ktorá sa zaoberá liečbou minerálnymi kameňmi, sa volá litoterapia. Je stará ako ľudstvo samo - už aj starí Egypťania či Rimania využívali dary Gaje - Matky Zeme na likvidáciu najrôznejších neduhov - hmotných aj spirituálnych. Uzdravujúce vibrácie minerálov možno vstrebávať viacerými spôsobmi - meditáciou s kameňmi, popíjaním takzvanej zázračnej vody, v ktorej sa nechá príslušný kamienok vylúhovať niekoľko hodín, prípadne nosením polodrahokamov vo forme šperkov - náramkov, náhrdelníkov, prsteňov alebo náušníc. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú.


Zakúpiť si možno stovky rozličných minerálov. Platí pritom jednoduchá rada - nevyberajte si ich podľa kníh, ale pocitovo. Skrátka, čiahnite po tom kameni, ktorý sa k vám pýta, prípadne z ktorého sála príjemná a upokojujúca energia. Prinášame vám unikátny zoznam minerálov z hľadiska ich farebného spektra.


Červené polodrahokamy dodávajú odvahu a chuť do života

Koral
Najdôležitejšou energetickou vlastnosťou koralu je ochrana pred všetkých zlým a negatívnym, vrátane prekliatia či počarovania. Odháňa zlých duchov a nepriateľské duše. Obydlia chráni pred zlodejmi a neprajníkmi. Blahodarne vplýva na urogenitálny trakt.

Rubín
Kameň dodáva istotu, stabilitu, pevnosť a ráznosť. Spája s energiami zeme. Zlepšuje materiálny blahobyt, pomáha pri magnetizovaní peňazí. Z hľadiska zdravia harmonizuje pohybový aparát.


Granát

"Rudý" kameň zvyšuje sebavedomie. V človeku posilňuje schopnosť zdolávať nástrahy pozemskosti. Granáty vybrúsené do hranatých tvarov prinášajú šťastie v obchodných záležitostiach. Kameň regeneruje telo aj dušu.


Oranžové polodrahokamy sú balzamom na choré emócie

Karneol
Pomáha pri budovaní pozitívneho myslenia. Inšpiruje, motivuje, dodáva silu a vitalitu. Osvedčil sa aj v boji proti závislostiam rôzneho druhu - eliminuje chuť na fajčenie či alkohol. Harmonizuje urogenitálny trakt.

Jaspis

Oranžovo-červený minerál eliminuje stres a napätie. Prináša pokoj, rozvahu, mier medzi ľudí. Ruší hádky, konflikty a spory, pomáha nájsť optimálne riešenie a harmonický výsledok pre všetky strany. Blahodarne vplýva na zloženie a hustotu krvi.

Oranžový kalcit

Kreuje sebadôveru a sebaistotu, zlepšuje rozhodovacie schopnosti. Zvyšuje intuíciu a pomáha aj pri učení, pretože podporuje pamäť. Uzdravuje obličky a nadobličky.


Žlté polodrahokamy posilňujú "Jánstvo" človeka

Citrín
Radíme ho ku kameňom hojnosti. Priťahuje blahobyt duchovný aj materiálny. Minerál povzbudzuje trávenie a z tela vyplavuje škodliviny a parazity.

Jantár
Zvyšuje sebalásku a sebaúctu. Spája s vnútorným dieťaťom. V domácnostiach sa postará o prítok prosperity. Na fyzickej báze harmonizuje žalúdok, žlčník, pečeň a slezinu.

Pyrit
Mnohí ho považujú za minerál luxusu - majiteľovi priťahuje toľko hojnosti, koľko potrebuje. Posilňuje trávenie, znižuje kyslosť tela, odstraňuje hlieny.


Zelené polodrahokamy sú synonymom pokoja a mieru

Chryzokol
Ide o kameň pohody. Pomáha pri meditácii a rozjímaní. Uvoľňuje zaseknuté emócie, zlepšuje verbálny prejav. Odstraňuje intrigy. Zmierňuje bolesti rôzneho druhu.


Olivín
Zo srdca vyťahuje bolesti a útrapy, pomáha zabudnúť na sklamania a emočné "buchnáty". Na fyzickej báze lieči poruchy tlaku a tepu. Znižuje škodlivý cholesterol v krvi.

Jadeit
Priťahuje lásku, zlepšuje vzťahy, urovnáva medziľudské konflikty, naštartúva zdravé sebavedomie. Je magnetom na celoživotné šťastie. Lieči všetky ochorenia srdca a ciev.


Modré polodrahokamy sú strážnym štítom pred zlom

Tyrkys
Ide o mimoriadne silný kameň na ochranu - odjakživa sa z neho vyrábajú mocné amulety. Údajne dokáže zmeniť farbu, keď jeho majiteľovi hrozí nebezpečenstvo. Na fyzickej báze vitalizuje celý organizmus.


Akvamarín
Vzácny kameň symbolizuje odvahu. Kto ho nosí pri sebe, nepozná strachy ani obavy. Minerál pomáha homosexuálne orientovaným ľuďom prijať a vážiť si samých seba. V rámci zdravia posilňuje imunitu a chráni pred vírusmi rôzneho druhu.


Serafinit
Minerál priťahuje bytosti svetla, dobra a lásky. Osoží pri veštení, ale aj uzdravovaní. Blahodarne vplýva na psyché človeka.

Labradorit
Človeka, ktorý nosí okúzľujúci polodrahokam permanentne pri sebe, vraj nikdy neposadne zlý duch. Posilňuje vieru v seba i v najvyššie princípy. Zlepšuje dýchanie.


Fialové polodrahokamy sa priatelia so psychikou človeka

Ametyst
Svojho nositeľa chráni pred negatívnymi vibráciami a tiež pred energetickými útokmi. Kameň disponuje danosťou rušiť geopatogénne zóny. Poskytuje pomoc pri bolestiach hlavy a nervových ochoreniach.

Čaroit
Je to výborný kameň pre všetkých, ktorí sa boja urobiť potrebné životné zmeny. Učí jednať spontánne a intuitívne. Osoží pri spirituálnych úkonoch alebo rituáloch. Podporuje zdravý spánok, utlmuje kŕče i bolesti.

Ametrín
Zvlášť užitočný je pri dlhodobých chorobách - fyzických aj psychických. Odháňa ťaživé myšlienky. Z priestoru vyháňa zblúdené duše či škodné entity.