Tento polodrahokam osoží aj pri zhadzovaní nadbytočných kíl

24.04.2020

Poznáte záhnedu? Ide o očarujúci kameň - drahokamovú odrodu kremeňa. Upúta svojím zjavom - priehľadnou štruktúrou, ponášajúcou sa na klasický krištáľ. Najmohutnejšie kusy záhnedy sa našli vo švajčiarskych Alpách. Zo zeme tam vydolovali približne 150-kilogramové kryštály. Hlavným producentom vzácneho kameňa je Brazília. U nás - v slovenských regiónoch - možno nájsť len poskromné náleziská, najmä v západnej časti Slovenského rudohoria. Najväčšia domáca záhneda pochádza z Klenovca - vážila okolo 2 kilogramov.

Záhneda patrí do vejára takzvaných zakoreňovacích alebo uzemňovacích kameňov. To znamená, že človek, ktorý ju nosí, cíti pevnosť Matky Zeme. Nelieta v oblakoch a žije pre realitu. Vychutnáva si pozemské bytie a jestvuje v presvedčení, že môže dosiahnuť všetko, čo si zaumieni. 

Priehľadný kameň zvyšuje bázu sebalásky, sebaúcty a sebahodnoty. Jeho nositeľ si uvedomuje hranice - a za tie nezachádza. Pozná svoje možnosti - a nepresiluje sa. Zároveň určuje mantinely aj okoliu. Dôvod? Aby ním nemávalo a nemanipulovalo. 


Záhneda láme stres, napätie, nervozitu. Stačí s ňou meditovať - a z človeka okamžite spadnú ťaživé bremená. Posilňuje schopnosť vedomej meditácie. Polodrahokam osoží pri celostnej detoxikácii života - teda pri zbavovaní sa všetkého, čo už nepotrebujeme. Môže ísť o eliminovanie deštruktívnych myšlienok, emócií, chorých spôsobov správania, prípadne aj nevhodných okolností alebo ľudí. Ezoterici ho uplatňujú aj pri rušení geopatogénnych zón. Odháňa takzvaných duchov strachu. 

Na fyzickej báze - v podobe alternatívneho liečebného prostriedka - blahodarne vplýva na pohybový aparát, urogenitálny systém, ale aj psychiku a nervy. Zaháňa bolesti hlavy i kŕče. Na energetickej úrovni harmonizuje najmä základnú, sexuálnu a korunnú čakru.

Zaujímavosť o polodrahokame: majstri spirituálnych vied odporúčajú meditačnú prácu so záhnedou pri odtučňovacích kúrach. Nielenže prestavuje myseľ - aby daný človek uvažoval pozitívne a videl jasný cieľ, ale zároveň - vďaka svojmu energetickému potenciálu - odbúrava z tela škodliviny, jedy a toxické látky. Údajne osoží aj pri zbavovaní sa závislostí rôzneho druhu. Samozrejme, žiaden minerál či polodrahokam nenahrádza klasickú liečbu; je výsostne energizujúcim alebo harmonizujúcim doplnkom. 

A aká je legenda o vzniku kameňa? V období staroveku sa vraj medzi ľuďmi rozšírila neidentifikovateľná, dovtedy nepoznaná choroba. Tamojší kňazi prosili nebesá, aby im zoslali takzvanú božskú vodu - schopnú liečiť. A stalo sa. Ríša svetla ponúkla svoju uzdravujúcu tekutinu v podobe záhnedy. Nie však v tečúcej forme, ale ako pomyselný večný ľad. 


Zaujala vás záhneda? Kúpte si ju. 


Kategórie