Veľký májoskop - horoskop lásky

18.04.2020

Láska - taká ospevovaná poetmi. Každý po nej túži, no málokto má skutočný recept na jej pritiahnutie či udržanie. Fungovanie v kvalitných vzťahoch - osobných, rodinných, priateľských i kolegiálnych - je jednou zo životných úloh človeka. Veď práve to, ako ľúbime a ako sme ľúbení, z nás robí pravého a nefalšovaného pozemšťana so srdcom na správnom mieste. Jar je naklonená láske. Žičia jej vône, farby, bujnejúca a čulá príroda. Medziľudský magnetizmus posilňuje aj striedmejší odev - skrátka, vidíme zo seba viac, čo povzbudzuje tvorbu hormónov romantiky i vzrušivosti. Čo pre vás nachystali sudičky lásky do nadchádzajúcich dní? Budú vaše vzťahy kvalitné a súdržné alebo - práve naopak - hrozia v nich rozkoly a zemetrasenia? Skríži vám osudové cesty nový človek alebo ostávate na ocot? Odpovede prináša jarný srdcoskop. Ku každému znameniu je priradený aj unikátny rituál či mystický úkon, zabezpečujúci lepší a harmonickejší citový život. Nechýbajú ani informácie o tom, ako miluje príslušné znamenie a čo preňho znamená láska. 


BARAN

Ako miluje Baran? 

Muži i ženy narodení v prvom znamení zvieratníka sú pod vládou Marsu - planéty aktivity, dynamiky, vervy i bojovnosti. Aj preto patrí do balíčka ich vlastností vášnivosť, pružnosť, neochvejnosť a tvrdohlavosť. Málokedy sa dokážu ovládať a svoje city - či už priazeň, alebo odpor - prejavia otvorene a bez servítky na ústach. V ich blízkosti je každému jasné, či ho dotyčný Baran ľúbi, alebo nenávidí. Keď sa zamiluje, spraví všetko preto, aby svoju vysnívanú polovičku získal na svoju stranu. Dokonca sa neštíti ani šialeného či uleteného skutku - aký by iné znamenie neurobilo. Vo vzťahu vyžaduje aktívneho ducha - skrátka, aby sa ustavične niečo dialo. Pasivita alebo lenivosť Baranovi nerežú. Na partnerovi či partnerke neznesie snahu riadiť alebo manipulovať - v Baranovi sa okamžite prebudí ego. A to neúprosne zaútočí. U mužov - Baranov býva negatívnou črtou absencia nežností a drobných pozorností, čo ich partnerkám chýba. Niekedy dokonca môžu nadobudnúť pocit, že partner ponúka oveľa viac priazne iným osobám opačného pohlavia než svojej vlastnej žene. Nežnejšie nositeľky ohnivého znamenia bývajú vo vzťahoch mužné - teda nosiace nohavice. Sú netrpezlivé, hádavé a rady by svojho partnera prevychovali. Ako si možno Barana získať na svoju stranu? Ideálna rada znie - buďte úprimný. Ohnivák patrí do spektra čestných ľudí a neznesie faloš a lož. Keďže sa pokladá skôr za rozumového než citového, nadviažte intelektuálny a hlboký rozhovor. Nesnažte sa však byť múdrejší a nevnucujte svoj vlastný názor. Nechajte sa viesť - Baran je vodca a organizátor. Očaríte ho aktivitou a nevšednými záľubami. K Baranovi pasujú najmä Levi, Strelci, ale aj Vodnári či Blíženci. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Pravda je taká, že v ostatnom čase myslíte viac na seba a svoje záležitosti než na potreby blízkych osôb. Nečudujte sa, ak sa vám počas jari alebo leta tí, na ktorých vám záleží, citovo vzdialia. Predíďte tomu včas - zaujímajte sa o ich potreby a buďte im naporúdzi. 


Osobný rituál na lásku

Citovými muchami Baranov sú najmä tvrdohlavosť, schovávanie emócií v útrobách, ale aj uprednostňovanie vlastného ja na úkor iných. Ako to možno zmeniť? V tomto smere pomôže minerál zvaný olivín. Treba s ním meditovať, a to každý deň, prípadne ho nosiť vo forme šperku. Polodrahokam kreše ego, zvyšuje bázu ľudskosti a človeku umožňuje zdravo a otvorene komunikovať. 


BÝK

Ako miluje Býk? 

Nad Býkmi, aprílovo-májovými jedincami, drží počas života ochranné perute Venuša, planéta vše-lásky, ale aj mieru, pokoja, krásna, estetiky a zmyselnosti. A preto Býci a Býčice potrebujú prajné city ako soľ - aj keď to málokedy otvorene priznajú. Ide o jemných a nežných ľudí, prahnúcich po harmonickom zväzku bez zbytočných turbulencií a otrasov. Radi jestvujú v zaužívaných koľajach - a preto sa hovorí, že patria do spektra najvernejších znamení zvieratníka. Neveru málokedy spáchajú a keď sa vyskytne z opačnej strany, odpúšťajú neradi, či dokonca vôbec. Po svojom boku potrebujú človeka, ktorý nemá - ako sa hovorí - vietor vo vlasoch. Musí byť stabilný, pevný, s vyhranenými postojmi a zmyslom pre rodinu. Sukničkár sa pri Býkovi či Býčici neohreje. Muži - Býci bývajú pozorní a ohľaduplní. Neznesú klamstvá a lži. Polovičku radi potešia drobnosťami. Ženy sú rovnako poctivé a partnerstvo alebo manželstvo vnímajú ako posvätný element - ideálne na celý život. Slabou stránkou Býkov bývajú vlastnícke sklony - polovičku chcú držať pevne v opratách. Oplývajú tiež žiarlivosťou, ktorá za určitých okolností prerastá zdravé hranice. Pod vplyvom vnútorných démonov sa často menia na agresívnych, panovačných, despotických či násilníckych. Občas vyvolávajú nezmyselné hádky - a to vtedy, keď v nich vzkypí pomyselný oheň. Muchou je tiež oslabená schopnosť prejavovať skutočné pocity. Ako si Býka získať na svoju stranu? Zemské znamenie štartuje pomaly - ale keď sa už raz rozbehne, nič ho nezastaví. Pozvanie na prvé rande si preto bude vyžadovať dlhší čas. Na Býka sa nesmie priveľmi naliehať či tlačiť. Má rád jemnosť a prirodzenosť, dokonca býva konzervatívny. Na vylomeniny alebo šokujúce správanie preto zabudnite. Ocení praktickosť. Býva šetrný, a tak sa vyvarujte prílišnej rozhadzovačnosti. Rande ozvláštnite návštevou umeleckej akcie. Býci súladia najmä s Pannami a Kozorožcami, no rozumejú si aj s Rybami a Rakmi. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Citové nuansy či peripetie z predošlého obdobia upadajú do zabudnutia. S polovičkou, prípadne rodinnými príslušníkmi nachádzate zdravé kompromisy a slovné prieniky. V domácom prostredí udržujte pomyselné teplo pokoja a harmónie. Nezabudnite na dôkladné jarné vyupratovanie príbytku. 


Osobný rituál na lásku

Citový či ľúbostný život Býkov býva vo veľkej miere ovplyvňovaný predkami. Skrátka, na svojich pleciach si nesú rodové energetické bremená, ovplyvňujúce ich vzťahy. Môže ísť o hriechy predchodcov, rodinné kliatby, prípadne emočné bloky voči jednému z rodičov. Riešenie sa črtá v každodenných modlitbách, smerovaných anjelom rodu. Treba sa im prihovoriť a požiadať, aby vnášali svetlo lásky, dobra, čistoty a odpustenia do každej bunky rodiny, a to tak, aby očistnú žiaru pocítili všetci členovia - teda aj tí, ktorí už nie sú na pozemskej báze.


BLÍŽENCI

Ako milujú Blíženci? 

Blíženci - nositelia vzdušného znamenia zvieratníka - sú typickými predstaviteľmi skutočných milovníkov a pravých donchuanov. K láske pristupujú ako k forme zábavy a často striedajú partnerov či partnerky. Radi flirtujú. Ich nezávislá a voľnomyšlienkarska povaha je takmer nespútateľná a vyhovieť im dokáže málokto. Muži - Blíženci sa nesmierne ťažko rozhodujú pre manželstvo - a tento krok spravia až po dlhom zvažovaní. Do chomúta preto vstupujú až vo vyššom veku. V prípade, že manželstvo uzatvárajú ako mladší, často sa stáva, že zväzok za krátky čas stroskotáva - zvyčajne pre neveru. Ženy bývajú vrtošivé, no keď chcú, vedia byť aj oddané a k svojmu partnerovi sa správajú otvorene a úprimne. Nad Blížencami drží počas života ochrannú ruku Merkúr - planéta racia, analýzy, komunikácie a diskusií. To preto sú májovo-júnoví jedinci premýšľavé typy, milujúce dlhé a hĺbkové debaty o dianí vo svete či bytí ako takom. Ako si možno tretie znamenie zvieratníka získať na svoju stranu? Vzdušní jedinci sú zvedaví, hraví a zbožňujúci tajomstvá. Blížencom by ste preto nemali ihneď na prvom stretnutí vyrozprávať celý životný príbeh, hoci ich jednanie vás k tomu môže nabádať - ustavične sa na niečo pýtajú, skúmajúc vaše odpovede ako na pitevnom stole. Blíženci majú radi, keď ich počúvate a pritakávate. Predstavte ich svojim priateľom, pretože milujú dobrú spoločnosť. Patria k extrovertom. Buďte skôr akčný typ s dobrodružným fluidom a záľubou v cestovaní. Vyhnite sa žiarlivostným scénam a manipulátorským sklonom. Blíženci neznesú, keď ich chce niekto vlastniť a držať v zlatej klietke. Súladia najmä s Vodnármi, Váhami, ale aj s Baranmi a Levmi. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Duchovná ríša apeluje na to, aby ste vo vzťahoch nastolili čestnosť, korektnosť a otvorenosť. Vo vzduchu visia lži a klamstvá - buď vaše vlastné, alebo od blízkych ľudí. V prípade, že ste vo vzťahu, flirty - aj naoko nevinné - zameťte pod koberec. Polovičku by pobúrili. 


Osobný rituál na lásku

Blíženci mávajú víchor vo vlasoch, a teda aj neporiadok v hlave. Mnohí z nich nevedia, čo vlastne na citovej alebo ľúbostnej báze chcú. Chvíľami po peknom vzťahu prahnú, no vzápätí ich čosi zvnútra presvedčia, že žiaden fixný zväzok nepotrebujú a bohate im postačí fungovať v duchu teórie lážo-plážo. Usporiadať emócie im pomôže nosenie talizmanu s vyobrazením runy Gyfu. Ponáša sa na veľké X. Starobylý symbol sa zároveň stará o nastoľovanie rešpektu, úcty a vernosti v existujúcich vzťahoch. Pre osamelých jedincov magnetizuje spriaznenú dušu. 


RAK

Ako miluje Rak?

Raci a Račice riadi Mesiac, planetárny útvar emocionality, hĺbky a mystiky. Aj preto sú júnovo-júloví jedinci takí citliví, senzitívni a vnímaví. Všetky tieto prvky vnášajú aj do vzťahovej sféry. Oplývajú silne vyvinutým zmyslom pre rodinný život. Muži i ženy v tomto znamení zvieratníka sú priam dokonalými partnermi. Svoje polovičky nadovšetko milujú - a dokážu sa pre ne obetovať. Odovzdávajú maximum prajných citov - niekedy aj na úkor vlastného ja. Uprednostňujú pevné zväzky bez otrasov a turbulencií. Najspokojnejší sú vtedy, keď sa vzťah vyvíja výsostne podľa ich predstáv a princípov. Neznášajú nečakané osudové zvraty a náchylní sú aj na to, keď ich partnerstvo či manželstvo narúša ktokoľvek alebo čokoľvek z vonkajšieho prostredia. Muži - Raci patria do rodiny romantických jedincov. Ak si na určitú partnerku zvyknú, málokedy siahajú po zmenách. Vyhovujú im rutiny a stereotypy. Nepoznajú krajší pocit, ako sa ráno zobudiť po boku stabilnej polovičky, hľadieť jej do očí a potom si dať chutné raňajky za spoločným stolom. Ženy - Račice priam volajú po nadvláde a ochrane. Ak majú slabšieho partnera, stávajú sa namrzené a hnevlivé. Ctia si teplo domova a sú rady, keď je celá rodina pokope. Zvyčajne veľmi ťažko znášajú odchod plnoletých detí z domu. Nerozumejú tomu, prečo by nemohli donekonečna žiť s matkou a otcom pod jednou strechou. Slabou stránkou Rakov a Račíc býva ustavične nespokojná duša, čo môže vo vzťahu zabíjať prajné city. Muchou sú tiež manipulátorské sklony, precitlivenosť, prípadne aj extrémne silná žiarlivosť. Zväzky tiež zabíja ustavičná snaha Rakov niečo analyzovať a o všetkom komunikovať, vrátane úplných zbytočností a malicherností. Ako si možno získať srdce vodného znamenia? Rak rád pomáha - a preto počas rande analyzujte sociálne témy. Vhodnou debatou je rodinný život, pomoc chudobným alebo charitatívna činnosť. Ak poznáte jeho rodinných príslušníkov, hovorte o nich vždy len v superlatívoch. Jediné urážlivé slovo na ich adresu by mohlo mať katastrofálne následky. Nekritizujte račí vzhľad - dal by vám za to čierny bod. Ideálnou prechádzkou počas prvého rande je slnkom zaliata príroda so žblnkotajúcou vodou - najlepšie bez masy ľudí. K Rakom pasujú najmä Ryby a Škorpióni, ale aj Býci a Panny. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Do všetkých zväzkov, ktoré vás obklopujú, prúdi svetlo pokoja. Na obzore nie sú žiadne hádky ani konflikty. Dokonca sa urovnajú dlhodobé medziľudské nešváry. Dôvod je najmä ten, že jestvujete v móde vnútorného mieru. A ten sa pretavuje aj do mieru externého. Očakávajte pekný dar od blízkeho človeka. 


Osobný rituál na lásku

Raci a Račice sa často vŕtajú v minulosti. Vo svojich útrobách si držia zašlé emócie - a to v podobe hnevu na iných ľudí. Osobám, ktoré ich ranili alebo im ublížili, nedokážu odpustiť. Riešenie sa črtá v takzvanom odpúšťacom rituáli. Siahnuť po ňom môžete v domácom prostredí, ale aj v prírode. Zatvorte oči a vizualizujte si ľudí, ktorí vám kedy spôsobili trhliny na srdci. Fígeľ rituálu spočíva v tom, že všetkých nepriateľov, sokov alebo rivalov v meditácii objímte. Cíťte pritom úľavu - akoby vám z hrude odpadol mohutný balvan. 


LEV

Ako miluje Lev? 

Nad Levmi drží počas života ochrannú ruku Slnko, nebeský kráľ. Mohutná guľa je otcom nášho slnečného systému a okolitých planét. Dá sa povedať, že všetok život je závislý od Slnka a jeho blahodarných vibrácií. To preto sú Levi a Levice energické, priebojné a zväčša aj zdravo sebavedomé bytosti. Slnko vyživuje - a rovnako oni sami vyživujú prostredie, a to nápadmi, ideami, tvorivým duchom, optimistickým vyžarovaním. Majú svoj vlastný svet, vlastné pravidlá i normy - a neznesú, keď ich niekto narúša.Júlovo-augustoví jedinci sú typickými dobyvateľmi. Ak sa zamilujú, je im jedno, kto je ich vyvolený - či je viazaný, alebo slobodný, v akom spoločenskom postavení je, prípadne akú prácu vykonáva. V danej chvíli sa stáva korisťou, ktorú musia uloviť stoj čo stoj. Čím väčší odpor, tým spokojnejšie je ohnivé znamenie - boj je grom ich života a len vtedy, keď súperia, dokážu zo seba vydať to najlepšie. Muži - Levi sú vo vzťahoch radi pánmi a kráľmi. Páči sa im, keď polovička robí presne to, čo chcú. Podobné sú aj Levice. Milujú, keď ich partner či manžel obdivuje a zahŕňa darmi. Vo zväzkoch bývajú zväčša verní a ak majú po svojom boku súladnú polovičku, dokážu vytvoriť harmonické spojivo. Niektorí Levi si dlhodobo nevedia nájsť svoj dvojplameň, a to preto, že sú prehnane nároční. Ako si možno získať srdce ohniváka? Lev sa rád predvádza. Dajte mu preto najavo, ako veľmi upútal vašu pozornosť a ako vás oslnil. Tak, ako nesmiete šetriť lichôtkami, nešetrite ani peniazmi - Lev má rád všetko vo veľkom štýle. Na prvé rande ho pozvite do luxusnej reštaurácie. Nezabudnite mu dať šancu, aby mohol rozprávať o svojich životných úspechoch a šikovnej povahe.K Levom pasujú najmä Barani a Strelci, no rozumieť si môžu aj s Blížencami a Váhami. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Samota vášmu ja nesvedčí. Počas jarno-letných dní sa otvára priestor na bohatší spoločenský život. Čerstvým kontaktom sa nebráňte. V radoch nových ľudí naďabíte na príjemných jedincov, s ktorými odštartujete obojstranne osožný dialóg. Osamelí Levi môžu stretnúť duchovnú polovičku. 


Osobný rituál na lásku

Len málokedy sú Levi a Levice stopercentne spokojní s tým, aký citový či ľúbostný život vedú. Pravda je taká, že často sa trápia, pretože si uvedomujú, že na pôde lásky nedosahujú to, po čom skutočne prahnú. Dlhodobá emočná namrzenosť ústi do zdravotných ťažkostí - to preto sú Levi najčastejšie atakovaní kardiovaskulárnymi problémami. Ich každodenným rituálom by mal byť aromaterapeutický úkon - nasávanie vône ruží, ideálne prostredníctvom čistého esenciálneho oleja. Ruže upokojujú vnútro, harmonizujú vzťahy a do človeka vštepujú poznanie, že ľúbi a je ľúbený. 


PANNA

Ako miluje Panna? 

Nad Pannami drží počas života ochranné perute Merkúr - planéta rozumu a analýzy. To preto sa hlava augustovo-septembrových jedincov nikdy nezastaví. Ustavične nad niečím premýšľajú - skúmajúc témy či otázniky zo všetkých strán a smerov. Tento aspekt vnášajú aj do citovej sféry. Málokedy sa bezhlavo zamilujú a zo dňa na deň vhupnú do vzťahu. Na všetko potrebujú čas a takzvanú myšlienkovú inventúru. Chcú byť stopercentne presvedčené, že práve ten či onen partner stojí za to, aby s ním odštartovali ľúbostný dialóg. Panny bývajú vo veciach vzťahov, partnerstiev či manželstiev nedôverčivé. Často sa ich zmocňuje skepsa, či vôbec jestvuje skutočná láska. Negativizmus a záporné očakávanie menia ich osobnú vibráciu - a pre okolie sa stávajú energeticky nepríťažlivé. Muži - Panny bývajú chladní a ťažko sa otvárajú svojej polovičke. Niekedy až po dlhých rokoch spolužitia povedia jedno či dve milé slová. Nevedia vyjadrovať svoje skutočné city a radšej sa zahaľujú do oparu mlčania. Ženy - Panny sú o čosi otvorenejšie a komunikatívnejšie; tiež však skúmavé a analytické, vyžadujúce čas. Muchou Panien býva kritickosť a náročnosť. Občas sa na vzťahy pozerajú nie cez prizmu lásky, ale cez materiálne uhly. Ako si možno získať srdce zemského znamenia zvieratníka? Panna má zmysel pre detaily a určite ju nezaujmete, keď budete neupravený či špinavý. Ocení praktickosť a vecnosť. Merkúrovec je konzervatívny - a preto sa správajte slušne a decentne. Približujte sa k nemu pomaly. Buďte komunikatívny a zhovorčivý - Panna si rada všíma ústa, ale aj to, čo z nich prýšti. Netlačte na intímne zblíženie - to by augustovo-septembrového jedinca pobúrilo. K Pannám ladia najmä Kozorožci a Býci, no rozumieť si môžu aj s Rakmi a Škorpiónmi. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Duchovná ríša prezrádza, že medzi vami a istými ľuďmi jestvuje škodlivé vákuum - niečo nevypovedané, nedoriešené, nevykomunikované. Práve teraz - počas teplejších dní - sa otvára priestor na vyriešenie vzťahových nuáns. Ak treba, odpustite tým, čo vás ranili. Aktuálne obdobie žičí investíciám do vlastného ja - napríklad i do zmeny imidžu. 


Osobný rituál na lásku

Mnohé Panny pustovníčia - nedokážu nájsť skutočnú spriaznenú dušu, takzvaný dvojplameň. Osožiť môže nasledujúci mystický úkon. Ak ste dlhodobo bez partnera či partnerky a túžite po odštartovaní nového zväzku, prihovorte sa svojmu strážnemu anjelovi a poproste ho, aby sa spojil so strážnym anjelom vašej duchovnej polovičky a aby spoločne zabezpečili rýchle a pružné prepojenie vašich životných ciest. Čím úprimnejšia a presvedčivejšia bude vaša modlitba, tým rýchlejšie sa dostaví pozitívny výsledok. 


VÁHY

Ako milujú Váhy? 

Váhy stráži počas pozemského bytia láskavá Venuša - planéta prajných citov, estetiky, umenia. Z toho vyplýva, že septembrovo-októbroví jedinci patria do spektra citlivých ľudí so zmyslom pre všetko krásne. Dá sa povedať, že osoby narodené vo vzdušnom znamení zodiaku sú donchuanmi a lámačmi sŕdc. Očaria viac-menej každého. Prispieva k tomu svojský a nenapodobiteľný šarm. Oplývajú špecifickou iskrivosťou a osobnostným magnetizmom. Milujú spoločnosť a rušnejšie akcie. Sú extroverti a radi nadväzujú nové kontakty. Do vzťahov preto vchádzajú relatívne rýchlo. Ak majú po svojom boku súladného a rezonančného partnera, dokážu viesť komfortný citový život. Napokon, harmónia ako taká je grom ich života - snažia sa ju nastoliť vo všetkých sférach bytia. Neznášajú hádky a spory. Sú dobrými diplomatmi a urovnávačmi konfliktov. V prípade, že v partnerstve spokojné nie sú, siahajú po flirtoch a nevere. Mnohé Váhy vedú mimomanželské zväzky, a to tajne. Keď sa prevalia, dostávajú sa do módu obrovskej nerozhodnosti - zvažujúc, či je lepšie ostávať v starých vodách, alebo odísť za iným. Oscilovanie nabúrava ich zdravie - najmä v urogenitálnom trakte. Voľnomyšlienkarska povaha sa prejavuje najmä u mužov. Potrebujú preto tolerantnú partnerku s akčnou osobnou vibráciou - aby sa pri nej nenudili. Ženy - Váhy sú stabilnejšie, aj keď tiež rady vymýšľajú. Milujú farby, umenie a zábavnú spoločnosť. Ako si možno získať srdce vzdušného znamenia? Váhy potrebujú obdiv. Preto ospevujte ich inteligenciu, ale aj výzor. Nepoužívajte pritom otrepané frázy - to by vonkoncom neocenili. Musíte byť originálny a tvorivý. Neznášajú vulgarizmy, a preto majte vyberaný slovník. Váhy zbožňujú drahé veci a luxus - vezmite ich do štýlovej reštaurácie. Chýbať nesmú ani darčeky. Počas rande sa stráňte konfliktov a sporov - tie výsostne nenávidia. Váhy ladia najmä s Vodnármi a Blížencami, ale aj s Levmi a so Strelcami. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Nadchádzajúce obdobie láske žičí. Vychutnávajte si vzťahovú harmóniu. Obklopujú vás milujúci jedinci, ktorí by vám zniesli aj modré z neba. V prípade, že ste bez zväzku, počas jarných či letných mesiacov môžete naďabiť na milého človeka s príjemným vyžarovaním. 


Osobný rituál na lásku

Váhy bývajú zaťažené rodovými či rodinnými negatívnymi energiami. Často majú emočný blok voči rodičom - a to ústi do citových alebo ľúbostných nuáns. Mali by preto siahať po očistných úkonoch, prostredníctvom ktorých sa vnáša pozitívna vibrácia do rodu ako takého. Osožiť môže napríklad foto-rituál. Nakreslite na veľký výkres mohutný strom s košatou korunou a mocnými koreňmi. Na drevinu nakreslite ľubovoľné plody. Do každého z nich nalepte fotku rodinného príslušníka. Snažte sa vytvoriť čo najpestrejší strom s čo najväčším počtom blízkych - vrátane tých, ktorí už nežijú. Vytvorené dielko majte na očiach a vždy, keď popri ňom prejdete, usmejte sa. Dobrá energia, ktorú takýmto spôsobom vytvoríte, má blahodarné účinky na uzdravovanie a čistenie rodových aj rodinných nitiek. 

 
ŠKORPIÓN

Ako miluje Škorpión? Pichľaví Škorpióni sú pod vládou Pluta - planéty hĺbky, transformácií, mystiky a čarodejníctva. A presne takýmito črtami oplývajú aj škorpiónie vzťahy - nekĺžu po povrchu, sú dynamické, tajomné a nabité zvláštnym fluidom. Vodné znamenie zvieratníka si potrpí na zovňajšok i vnútro potenciálneho partnera či partnerky. Škorpióni skúmajú fyzický výzor polovičky, zo zaujíma ich predovšetkým kvalita duše. Všímajú si unikátne alebo ojedinelé rysy a vlastnosti. Často ich očaria bytosti svojské a nenapodobiteľné. Ak sa do niekoho zamilujú, dokážu využiť všetky prostriedky na dosiahnutie svojho cieľa. Majú iskrivý pohľad, ktorým opantajú viac-menej každého. Sála z nich svojský sexepíl. Brilantne komunikujú, no v dialógov vždy ostávajú trocha tajomní - aby vzbudzovali silnejší záujem o vlastné ja. Zvyčajne sú sexuálne náružoví, a preto im nerobí problém vkĺznuť pod perinu s novou polovičkou už po prvom rande. Tam ju okúzlia pestrosťou, nápaditosťou a tvorivosťou. Muži - Škorpióni milujú hlbokými citmi. Aj keď sa o nich hovorí ako o prelietavcoch, pravda je iná. Partnerky, ktorú ľúbia a vážia si ju, sa držia ako kliešte. Dôvodom je aj to, že sa boja samoty. Ich negatívnou črtou je majetníckosť a žiarlivosť. Ženy - Škorpiónky majú komplikovanú povahu. Bývajú precitlivené a ich partner ťažko odhaduje, ako v príslušnej situácii zareagujú. Niekedy si emócie dlhodobo uchovávajú v útrobách - a potom vybuchnú ako ničivé sopky. Ako si možno októbrovo-novembrové znamenie získať na svoju stranu? Predovšetkým buďte úprimný a pravdivý. Škorpión je rodený psychológ - a lož odhalí rýchlosťou blesku. Rande absolvujte skôr v menšom prostredí bez masy ľudí. Škorpión je v skutočnosti introvert. Rozprávajte sa o tajomných, mystických alebo ezoterických témach. Miluje príjemnú hudbu a všakovaké omamné vône. K Škorpiónovi ladia najmä Raci a Ryby, no rozumieť si môžete aj s Kozorožcami a Pannami. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Vo vašej hlave sa počas jari alebo leta zrodia citové dilemy. Sužovať budú najmä tých Škorpiónov, ktorí jestvujú v nahlodaných vzťahoch. Zmocní sa vás otázka, či je lepšie ostať, alebo odísť. Striktný verdikt zatiaľ nerobte - udalosti musia, ako sa hovorí, dozrieť. 


Osobný rituál na lásku

Škorpióni zvyknú svoje vzťahy narúšať komplikovaným správaním. Pretože sú mimoriadne emoční a všetko silne prežívajú, vytvárajú veľa napätia a jedovitosti - prvky, ktoré môžu na polovičky pôsobiť ako zabijak. Duchovná ríša radí - často siahajte po meditačných rituáloch, vďaka ktorým upokojíte rozbúrené more vo vnútornom prostredí. Ideálnou rozjímacou technikou je počúvanie vážnej hudby - Bacha alebo Debussyho. Nechávajte jej esencie vtekať do každej bunky vášho ja. 


STRELEC

Ako miluje Strelec? Hviezdnym patrónom Strelcov a Strelkýň je Jupiter, planéta dynamiky, šťastia, optimizmu a spoločenskosti. A presne takí aj novembrovo-decembroví jedinci sú. Okolie ich pozná ako rozlietané a neposedné bytosti s pozitívnym fluidom, ktoré sa silou-mocou snažia zmeniť svet k lepšiemu. Dané prvky vnášajú aj do vzťahov. Nadovšetko si ctia slobodu a životnú ľahkosť - a preto ich nemožno spútať či zavrieť do zlatej klietky. Hovorí sa, že karmickou úlohou Strelcov nie je milovať jednu osobu, ale svoju lásku rozptýliť do širokej masy - v podobe pomoci alebo služieb iným. Ohniváci očaria potenciálnych partnerov alebo partnerky radostným vyžarovaním, vtipkovaním, ale aj filozofickou dušou či spravodlivým jednaním.Muž - Strelec urobí všetko preto, aby získal srdce tej, do ktorej sa zamiloval. Vie byť pozorný a láskavý. To však netrvá večne. V manželstve sa stáva dominantom, ktorý chce mať všetko podľa vlastných princípov. Protirečiť ohnivákovi sa nevypláca. Ak má po svojom boku skôr pasívnejšiu polovičku - ideálne so záľubou v cestovaní, ktoré Strelec nadovšetko miluje, stáva sa z neho relatívne dobrý manžel. Ženy - Strelkyne bývajú koketné i prelietavé a ustavične hľadajú toho pravého. Ide o voľnomyšlienkarky, a preto bojujú proti láske, ktorá ich - ako rady tvrdia - zotročuje. Často majú neukončené zväzky. Ako si možno Strelca získať na svoju stranu? Ohnivé znamenie očaríte inteligenciou a duchovným prístupom. Na plytké a nič nehovoriace reči radšej zabudnite. Hovoriť smiete aj o viere či Bohu. Buďte k nemu úprimný - neznáša pokrytectvo a pretvárku. Prebuďte v sebe originalitu - Strelec je romantik a dobrodruh zároveň. Čím šialenejšiu vec počas rande vymyslíte, tým väčšmi očaríte jeho ja. Neberte ho do uzavretých priestorov, pretože potrebuje pocit slobody a voľnosti. Ohnivákovi neprotirečte - aj tak si vydobyje svoju pravdu. K Strelcom sa hodia najmä Levi a Barani, ale aj Váhy a Vodnári. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Strelci budú na teplé mesiace spomínať v dobrom. Na obzore je more lásky - a to tak pre zadaných, ako aj osamelých jedincov. Pozvania na spoločenské udalosti neodmietnite - budete sa na nich cítiť nadmieru spokojný. Stretnete osoby, ktoré ste už dlho nevideli. 


Osobný rituál na lásku

Mnohí Strelci - vzhľadom na ich prelietavejšiu povahu - majú neukončené zväzky. A to ich potom brzdí pri rozvoji ďalších vzťahov. V tomto smere môže byť nápomocný takzvaný ohňový rituál - spaľujúci všetko staré. Napíšte na papier, čoho sa chcete zbaviť - akých myšlienok, emócií, zlých spomienok, neuzatvorených partnerstiev alebo manželstiev. Dajte von všetko, čo vás kvári. Papier vzápätí spáľte - ideálne pod holým nebom a vo väčšej vatre. Daný akt preciťujte - vnímajte, ako vás opúšťajú staré a zašlé energie. 


KOZOROŽEC

Ako miluje Kozorožec? 

Kozorožci sú desiatym znamením zvieratníka a nad ich ja drží ochrannú ruku Saturn, planéta učenia a poučenia. To preto mávajú mnohí decembrovo-januároví jedinci zložitejšie životy. Je však žiaduce, aby každú preživšiu situáciu vnímali cez lektorskú prizmu - čiže si uvedomili, že ich nesmierne veľa naučí, a tak posunie vpred. Kozorožci patria do spektra zemských znamení - vedno s Býkmi a Pannami. Z toho vyplýva, že zemskosť - v podobe pevnosti, fixnosti a stability - potrebujú aj na citovej či vzťahovej báze. Prahnú po zväzkoch, stojacich na mohutných pilieroch - teda stožiaroch, ktoré zabránia akýmkoľvek otrasom, zemetraseniam či turbulenciám. Kozorožci sa v partnerstvách alebo manželstvách často sklamú. Aj preto bývajú nedôverčiví. Človeka si potrebujú dôkladne preklepnúť - a až potom s ním odštartujú milostný dialóg. Očarí ich najmä taký jedinec, ktorý má jasno v citoch a neoplýva prelietavou či voľnomyšlienkarskou povahou. Muži - Kozorožci si ctia rodinné prostredie. Ich muchou však býva uzatváranie emócií. Rodinní príslušníci často nevedia, na čom vlastne sú. Kvalitne schovávajú aj žiarlivosť, ktorá nimi síce lomcuje, no nechcú ju prezentovať navonok. Ženy - Kozorožkyne disponujú poriadkumilosťou a snahou mať na domácej pôde všetko tip-top. Neznesú nečinnosť či pasivitu. A práve fakt, že ustavične čosi robia - ako pomyselné perpetuum mobile - môže partnerom alebo manželom prekážať. Zemské znamenie býva verné - a vernosť rovnako vyžaduje. Ako si možno získať srdce Kozorožca? Na rande prídite včas - potrpí si na presnosť a zodpovedný prístup. Veďte intelektuálnu debatu, napríklad o knihách. Nechajte sa od neho poučovať - robí to nesmierne rád. Keďže je rodinne založený, neznesie, aby ste sa krivo vyjadrovali o jeho blízkych. Naopak, ocení, ak si budete s jeho rodinným klanom rozumieť. Na rýchle intímne zblíženie radšej zabudnite. Ustriehnite tiež zbytočné utrácanie peňazí.Ku Kozorožcom pasujú najmä Panny a Býci, ale aj Ryby a Škorpióni. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Pokoj a harmóniu na vzťahovej báze nabúrava interný alebo externý nepriateľ. Tým vnútorným môže byť vaša emočná uzatvorenosť, tým vonkajším osoba, ktorá vám - jednoducho povedané - nedopraje. Urobte si poriadok aj v sebe samom, aj okolo seba. Zbavte sa škodlivých emócií, zlých charakterových čŕt, ale aj nevhodných ľudí. Naplánujte letnú dovolenku rodinného typu. 


Osobný rituál na lásku

Kozorožci - ako nositelia zemského znamenia zverokruhu - bývajú silne prepojení s matkou zemou. A tá im rada pomôže pri plnení túžob a želaní - aj citového rázu. Ak vás trápi čokoľvek na vzťahovej báze - napríklad samota alebo komplikované zväzky, v ktorých neviete nájsť spoločnú reč, zájdite do prírody a nájdite si mohutnú drevinu - ideálne so zdravými koreňmi, pevným pňom a bohatou korunou. Na strome vyhľadajte dutinku alebo dieru - hovorí sa, že je to rituálny otvor. Pošepkajte doň svoje úprimné citové prianie. Porastu a jej dobrotivým bytostiam sa nezabudnite poďakovať. A potom už len vyčkajte na naplnenie túžby. 


VODNÁR 

Ako miluje Vodnár? 

Vodnári a Vodnárky patria k najoriginálnejším a najtvorivejším ľuďom na zemi. Ich hlavy dokážu vyprodukovať brilantné idey, meniace svet k lepšiemu. Aj preto bývajú vážení a úspešní. V citovej sfére to však neplatí - často zažívajú ľúbostné peripetie a útrapy. Žiaľ, v mnohých prípadoch sú spôsobené nimi samými. Vzdušné znamenie zvieratníka, riadené planétou Urán, je mimoriadne neposedné, rozlietané a voľnomyšlienkarske. Vodnári pristupujú k témam lásky a vzťahov ľahkomyselne. Nadovšetko si ctia slobodu. Zvyčajne prežívajú búrlivú mladosť - rýchlo sa zamilujú, no rovnako ľahko sa vedia lásky aj vzdať. Tento jav sprevádza aj starších Vodnárov - až kým nenájdu vnútorný pokoj, pretavený do vzniku hodnotného partnerstva či manželstva. Zvyčajne sa tak stáva až vo vyššom veku. V živote Vodnárov sú city a emócie podstatné; neznášajú však stabilitu, fixnosť, normy, dogmy a štruktúry - a preto priam vyhľadávajú konflikty či nezmyselné napätie. To ústi do rozkladu vzťahov. Čoskoro však vstupujú do nových zväzkov - nerobí im to viac-menej žiaden problém. Okolie ich preto môže hodnotiť ako promiskuitných. Muži - Vodnári ťažko zachovávajú vernosť, no ich partnerky nesmú na neveru ani pomyslieť. Občas pôsobia uzatvorene, odťažito a chladne. Ženy - Vodnárky si uvedomujú svoje sklony k nevere a neveru dokážu aj odpustiť. Muži ich obdivujú - pretože v sebe majú čosi fascinujúce a provokatívne. Ako si možno získať srdce vzdušného znamenia? Zaujmete ho, keď budete originálny, svojský a nevšedne zmýšľajúci. Dokonca platí, že čím výstrednejšie a odlišnejšie budú vaše názory od názorov väčšiny, tým mohutnejšiu šancu máte získať si jeho priazeň a pozornosť. Táto rada platí aj v otázke výberu miesta na rande - čím zvláštnejší priestor zvolíte, tým väčšmi očaríte jeho ja. Komunikujte o výdobytkoch vedy a techniky, netradičných filozofických smeroch alebo o hviezdach a ich vplyve na pozemšťanov. K Vodnárom sa hodia najmä Blíženci a Váhy, no súladia aj s Baranmi a so Strelcami. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Duchovná ríša radí - zachovajte si vlastnú tvár. Je možné, že vás istá osoba, trebárs aj blízka, bude chcieť zmanipulovať na svoj obraz. Nedovoľte jej to - ak už raz poľavíte, stane sa z toho každodenná rutina. A vám by to kradlo neskutočné množstvo osobnej energie. V blízkych zväzkoch pozor na zbytočné hádky. 


Osobný rituál na lásku

Vodnári často vstupujú do vzťahov, v ktorých vládne nereciprocita, teda nesúlad medzi prijatou a vydanou energiou. Týkať sa to môže citov, ale aj materiálnych tém. Úlohou vzdušného znamenia je teda starať sa o rovnovážnosť partnerstiev. Docieliť to možno aj takzvaným duálnym rituálom. Je žiaduce, aby ste v domácnosti, najmä v spálni, mali na nočných stolíkoch dva na vlas rovnaké ozdobné predmety, napríklad anjelov, srdcia alebo keramické delfíny. Energia duálnosti sa postará o reciprocitu a jednotu. 


RYBY

Ako milujú Ryby? 

 Ryby - posledné znamenie zvieratníka - patria do spektra vodných jedincov. Živel vody prináša svojim zverencom emotívnosť, citlivosť, krehkosť, ale i ambivalentnosť povahy a menlivosť nálad. Nad Rybami drží počas života ochranné perute Neptún, planéta záhad, inšpirácie, umeleckosti a fantazijnosti. A presne také Ryby sú - aj s ohľadom na citový život. Potrebujú hlboký a emóciami popretkávaný zväzok, okorenený mystikou, mágiou a pestrosťou. Žiaľ, partnerov alebo partnerky si často prikrášľujú a čačkajú - výsledkom čoho je nekvalitný vzťah, o ktorom sa však stoj čo stoj presviedčajú, že funguje ako švajčiarske hodinky. Ryby zvyknú na svojich polovičkách lipnúť a držať sa ich ako kliešte - a to aj v prípade, že im partner psychicky či fyzicky ubližuje. Potom sa z nich stávajú Ryby - trpiteľky, závislé od inej osoby.Muži - Ryby potrebujú cítiť teplo domova. Aj keď si to nepriznajú, ide o romantikov. Zvyčajne hľadajú silnú partnerku, ktorá ich môže viesť a riadiť. Ak je však príliš autoritatívna, mizne im osobná sila a upadajú do depresií. Tie potom zapíjajú alkoholom. Ženy - Ryby sú jemné a riadia sa viac citmi ako raciom, na čo v mnohých prípadoch aj nemilo doplatia. Sklamané sa však relatívne rýchlo púšťajú do nových vzťahov. Často priťahujú rovnaké typy partnerov. Vo všeobecnosti platí, že vodné znamenie zodiaku patrí do spektra verných a rodinne založených ľudí. Ako si možno získať srdce Rýb? Priťahuje ich umenie a mystické či spirituálne záležitosti - a preto nebude na škodu, ak rozhovor zacielite na tieto témy. Prvé stretnutie by malo byť romantické a skôr v komornejšej atmosfére. V pozadí musí hrať príjemná hudba. Buďte rázny a rozhodný jedinec; nie však egocentrik. V prejave buďte decentný a milý - Ryby sú vnímavé a často sa ich dotkne aj to, čo by iné znamenie nepostrehlo. Ideálnou prechádzkou je mini-túra v blízkosti bystrín, potokov, jazier alebo vodopádov. K Rybám ladia najmä Raci a Škorpióni. Relatívne súladný vzťah dokážu vytvoriť aj s Býkmi a Kozorožcami. 


Citová prognóza do nadchádzajúcich dní

Na sebe ani na blízkych nešetrite. Počas jari a leta si dožičte viac ako obvykle. Stotožnite sa s teóriou, že aj keď časť peňazí odíde, čoskoro ich nahradia nové. Príjemné chvíle s blízkymi - bez zbytočného žgrlošenia - vzťahy utužia a vylepšia. V osobnom zväzku dbajte na to, aby ste doň neprenášali pracovné starosti. 


Osobný rituál na lásku

Ryby si silne prepojené so živlom vody. Tomu by mali prispôsobiť aj rituály alebo očistné úkony. Ak vás čosi na citovej báze ťaží a kvári, všetky starosti a útrapy vložte na papier - skrátka, vylejte naň svoje srdce. Z hárku potom poskladajte loďku a zájdite k tečúcej vode - ideálne počas slnečného dňa. Plavidlo položte na hladinu a dovoľte tokom, aby ho odplavili. Tak, ako zmizne loďka, vytratia sa aj všetky emočné bôle, zrady a sklamania.Láska - taká ospevovaná poetmi. Každý po nej túži, no málokto má skutočný recept na jej pritiahnutie či udržanie. Fungovanie v kvalitných vzťahoch - osobných, rodinných, priateľských i kolegiálnych - je jednou zo životných úloh človeka. Veď práve to, ako ľúbime a ako sme ľúbení, z nás robí pravého a nefalšovaného pozemšťana so srdcom na správnom mieste. Jar je naklonená láske. Žičia jej vône, farby, bujnejúca a čulá príroda. Medziľudský magnetizmus posilňuje aj striedmejší odev - skrátka, vidíme zo seba viac, čo povzbudzuje tvorbu hormónov romantiky i vzrušivosti. Čo pre vás nachystali sudičky lásky do nadchádzajúcich dní? Budú vaše vzťahy kvalitné a súdržné alebo - práve naopak - hrozia v nich rozkoly a zemetrasenia? Skríži vám osudové cesty nový človek alebo ostávate na ocot? Odpovede prináša jarný srdcoskop. Ku každému znameniu je priradený aj unikátny rituál či mystický úkon, zabezpečujúci lepší a harmonickejší citový život. Nechýbajú ani informácie o tom, ako miluje príslušné znamenie a čo preňho znamená láska. 


Zdroj obrázkov: pixabay

Kategórie