Znamenia, choroby a energeticky liečivé kamene

28.05.2024

Silu minerálnych kameňov poznali už starí Egypťania. Z polodrahokamov vyrábali pestrofarebné šperky, no zároveň ich používali aj ako mocné talizmany či amulety, prinášajúce šťastie, lásku a hojnosť. Niekdajší obyvatelia "kráľovstva pyramíd" tiež zistili, že každý minerál má uzdravujúce účinky – v závislosti od jeho farby. Spozorovali napríklad, že kamienky červenej farby liečia pohybový aparát a zelené majú zas blahodarný vplyv na kardiovaskulárny systém.


Minerály neopomínali ani staroindickí liečitelia a šamani. Boli presvedčení, že každý kameň v sebe ukrýva obrovskú múdrosť, pretože prešiel hlbokým poznaním času. Túto múdrosť môžeme "nasať" aj my – stačí si polodrahokam položiť na dlaň, spriateliť sa s ním, meditovať, rozjímať a vnímať mocné vibrácie, ktoré z neho sálajú. Okrem toho, že uzdravuje telo i dušu, môže byť výborným pomocníkom pri veštení, odhaľovaní hĺbkových príčin životných problémov či komunikácii s anjelmi a inými duchovnými bytosťami.

Aj keď sa hovorí, že minerálne kamene si treba vyberať podľa vnútorného pocitu – teda zadovážiť si ten, ktorý vám do oka padne ako prvý, predsa len jestvujú isté spirituálne pravidlá, hovoriace o tom, ktorý polodrahokam pasuje ku konkrétnemu znameniu zverokruhu.

Nezabúdajte, že liečba kameňmi nenahrádza klasickú medicínsku pomoc. V prípade zdravotných ťažkostí treba kontaktovať príslušných lekárov.


*Baran – rubín

Ľudia narodení v ohnivom znamení často trpia bolesťami hlavy, závratmi a obličkovými ťažkosťami. Nevyhýbajú sa im ani bolesti chrbta a nôh či natiahnuté svaly. So všetkými týmito starosťami si poradí meditácia s rubínom alebo nosenie šperkov obsahujúcich "rudý" polodrahokam.

Vhodnou alternatívou je granát. Prekrásny náramok z "krvavého" granátu nájdete tu. 


*Býk – smaragd

Zemským jedincom hrozia ochorenia pohlavných orgánov, choroby z prechladnutia a vo vyššom veku aj problémy s nadváhou. Ich telo je náchylné na parazity, oslabená býva aj imunita. Osobným uzdravujúcim minerálom je smaragd.

Očarujúci smaragd vo veľkosti XL objavíte tu. 


*Blíženci – granát

Blíženci sú náchylní na choroby respiračného traktu, ale aj pohybového ústrojenstva, sužujú ich bolesti svalstva. Oslabená býva tiež nervová sústava, občas trpia psychickými ťažkosťami. Uzdravujúcu silu im poskytne minerálny kameň granát.

Vhodnou alternatívou je jaspis mookait. Náramok z neho nájdete tu. 


*Rak – ametrín

Raci sú náchylní na problémy so žalúdkom a trávením, ktoré môžu byť spôsobené disharmóniou v citovom živote. Pozor by si mali dávať aj na psychiku a kardiovaskulárne ťažkosti. Viac životnej sily a vitality im poskytne ametrín.

Vhodnou alternatívou je magický ametyst. Výnimočný náramok na vás čaká tu. 


*Lev – diamant

Ohnivých jedincov trápia prevažne problémy krvného obehu, srdca a kŕčové žily. Sú tiež náchylní na chrípkové ochorenia. Osobným uzdravujúcim minerálom je diamant. Lacnejším variantom liečivého kameňa je selenit – polodrahokam, ktorý čistí tak fyzické, ako i energetické telo. 

Skvostný náramok zo selenitu objavíte tu. 


*Panna - jantár

Panny by si mali dávať pozor na tráviaci trakt, zvlášť na pankreas a pečeň. Hrozia tiež poruchy pohlavných orgánov a črevného traktu. Panny mávajú problém so sebaláskou a uvedomovaním si vlastnej hodnoty. Zmeniť to môže jantár. Vyrábajú sa z neho nádherné šperky.

Vhodnou alternatívou je citrín. Citrínový balíček sebalásky a hojnosti nájdete tu. 


*Váhy – krištáľ

Váhy trpia zápalmi žíl, chorobami močového mechúra, vyskytujú sa aj kožné starosti. Mali by dbať na zdravú krv a kontrolovať, či je v nej dostatok prospešných látok. Uzdravujúcim minerálnym kameňom pre vzdušné znamenie zodiaku je krištáľ, univerzálny polodrahokam.

Krištáľ vo veľkosti XL je k dispozícii tu. 


*Škorpión – karneol

K najcitlivejším miestam vodného znamenia patria vylučovacie a reprodukčné orgány. Ženy by si mali dávať pozor na genitálie a prsníky, muži na penis, prostatu a semenníky, obe pohlavia na močové cesty, mechúr a obličky. Starosti im môže narobiť aj hrubé črevo. Osobným kameňom je karneol.

Vzácny karneolový náramok objavíte tu. 


*Strelec – achát

Citlivými časťami Strelcov sú predovšetkým bedrá a dolné končatiny. Môžu mať problémy aj s reumatizmom, ohrozené sú však i pľúca. Viac istoty do života dodá ohnivému znameniu achát, mocný minerál, ktorý človeka spája s Matkou Zemou.

Náramok z úžasného ohnivého achátu nájdete tu. 


*Kozorožec – tigrie oko

Zemské znamenie zvieratníka máva problémy najmä s tráviacim traktom. Neposlúcha ich žalúdok, žlčník, pečeň, slezina, ale aj tenké či hrubé črevo. Pozor si treba dávať aj na lymfatický systém. Tieto a podobné zdravotné ťažkosti "zažehná" žltý minerálny kameň zvaný tigrie oko.

Tigrie oko vo veľkosti XL na vás čaká tu. 


*Vodnár – akvamarín

Ľudia narodení vo vzdušnom znamení by si mali dávať pozor najmä na kardiovaskulárny systém. Ohrozený býva preto, že nevedú šťastný citový život. Menej pozitívnej energie prúdi aj do nervového systému. Vodnárov často sužujú aj problémy s kŕčmi v končatinách. Uzdravujúce vibrácie a pokoj do duše im dodá akvamarín.

Priam rozprávkovo krásnu chmatku z akvamarínu nájdete tu. 


*Ryby – jadeit

Ryby by mali mať pod dohľadom svoje srdce, ale aj tráviaci trakt. Často im starosti narobia aj dolné končatiny – kosti a kĺby. Ojedinelé nie sú ani choroby zubov – silná kazivosť alebo ich predčasné vypadávanie. Uzdravujúcu silu nájdu v zelenom minerálnom kameni zvanom jadeit.

Vhodnou alternatívou je serafinit. Náramok z neho na vás čaká tu.